Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsét próbálnátok akkoris...

Szerencsét próbálnátok akkoris külföldön, ha itthon szép lakásotok és viszonylag jó munkátok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy szép, felújjított 3 szobás lakásunk, visoznylag jó és biztos munkahely, amit szeretünk, átlag fizetéssel. Gyerek nincs. Azt látom, hogy mostanában mindenki külföldre megy dolgozni, az egyik barát pár Svájcban van, konyhai kisegítőként kerestek fejenként 400-500 ezer forintot. Mi fejenként 120-130at. Ebből szépen megélünk, végülis megvan a lakás, jó kocsi, de meggazdagodni nem fogunk. Így belevágnátok? Érdemes rajta elgondolkozni legalább?
2011. jún. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%
Én nem mennék külföldre, ha itthon meg lenne mindenem. (Hacsak nem a kalandvágy hajt, de anyagi okokból így nem mennék.)
2011. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
88%
Én nem.
2011. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
88%

Akkor ha alapból kalandkedvelő, rugalmas személyiségetek van és mindig is terveztétek a világjárást.

Azért hogy talán több pénz kereshetek nem boztos hogy megéri mindent felrúgni itthon. Nincs biztositék hogy kapnátok munkát vagy hogy jól keresnétek.

2011. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
86%
Mennék, mert alapból külföldön szeretnék élni, pénztől függetlenül. Lehetőleg minél messzebb a rokonoktól, ismerősöktől.
2011. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
97%

Ezek alapján mosogatni, felszolgálni, takarítani biztos nem mennék. Nem nézem le ezeket a munkákat, de ha itthon van lakásom, viszonylag jó munkám, tűrhető fizetésem, kocsim, minek menjek ki elvégezni a svájciak helyett a piszkos munkát? Lehet, hogy többet keresnétek, de milyen áron, plusz a lakhatás is jóval több lenne. Nem biztos, hogy pluszosan jönnétek ki belőle.


Ha a szakmátokban tudtok elhelyezkedni, az persze más, én így keveredtem külföldre.

2011. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha új környezetre vágytok,esetleg más kultúrát megszeretnétek ismerni új embereket és nem sajnálod az itteni munkád,akkor simán!A lakás attól még megmaradhat itthon,nem kell azért felégetni mindent!Az ottani fízetésből ha esetleg van rajt hitel simán tudnátok fízetni!Ha nincs akkor még jobb!De csak azért mert az ismerős pár kinnt van,azért ne menjetek,csak azért hogy ti is elmondhassátok hogy voltatok külföldön!

Nem megszolásként mondom,de nekem egyből az jött le hogy majd akkor mi is megmutajuk.....

2011. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
70%
Én a biológusi, kutatói munkámmal havi 800 ezret keresek tisztán, mellette még tanítok az egyetemen is, én biztos nem mennék. Van két gyerkőcöm, mindenem megvan ami kell az életben. Ha ti nem is kerestek ennyit, de jól megvagytok itthon, és szeretitek is amit csináltok, nem biztos hogy szerencsés lenne külföld. Ha ott nem jönne össze, utána mi lesz? Ebbe a keresetbe egy gyerek is belefér majd szerintem, bár ők igen csak meghúzzák a pénztárcát.
2011. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk kérdező, mint Ti, 3 szobás (tégla) lakás, új autó, viszonylag jó m.hely (plusz nekünk van gyerek is). Így nem mennék semmiképp.
2011. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
Nem a kalandvágy, csak az anyagiak hajtanának. Bevallom, kicsit irigykedve hallom, hogy ők ötször annyit keresnek szinte, mint mi, és tervezgetik, hogy milyen céget nyitnak mikor hazajönnek. Én is szivesen nyitnék valamit, tudom is mit, de ahoz sok pénz kéne, ebből a fizetésből nem fog összejönni, kölcsönt meg semmiképp nem vennék fel, sose lehet tudni, mit hoz a jövő.
2011. jún. 1. 23:57
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 23:56 vagyok!


Az lemaradt hogy az én testvérem svájcban él már jó pár éve!

Azt tudom hogy a fele fízetését félre rakja,ami kb olyan 400 ezer ft kb,mármint amit félre tud rakni!Ha ketten kimennétek akkor az egyik fízetést teljes egészében félre tudnátok rakni!

Nem tudom oda kartok e menni konkrétan,de oda nem olyan egyszerü megkapni a munkavállalásit,mert nem uniós ország!A testvéremnek is szerencséje volt!

Milyen nyelvet beszéltek?Svájcban ugyan megértik az angolt sőt beszélik is,de inkább német,az ottani német meg ku@rva nehéz!Testvérem perfekt volt amikor kiment,de még úgy is egy jó fél év kellett amig rá áll!

2011. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!