Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon minden ember kétszinű?

Vajon minden ember kétszinű?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mindenkiben van kétszínűség, ettől vagyunk emberek. Van akiben jobban, van akiben kevésbé tör elő.
2011. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
szerintem igen. mindenkiben van, van akiben több, van akiben kevesebb mértékben
2011. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Minden ember sokszínű. :)
2011. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kevés az őszinte ember. Legtöbben föltesznek egy álarcot, és játszanak egy szerepet. A gyerekek őszinték úgy 7 - 8 éves korukig. Aztán megtanulják a hasznos viselkedést. De ha valakit szeretsz, ahhoz igazán őszintének kell lenned.
2011. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit érdekel téged, hogy valaki kétszínű -e vagy őszinte -e? Szerintem minden helyzetben meg van egy adott viselkedés, amit nyújtanod kell és kész. Az őszinteség sokszor fáj, ráadásul sokan nem is kíváncsiak az őszinte véleményedre...

Vegyünk egy veszekedést, ahol neked kötelességed kiállni a párod vagy a szüleid mellett vad idegenekkel szemben, még akkor is, ha nem is nekik van igazuk.. Ha ott őszinte lennél és mondjuk mellettem nem állnál ki én mélységesen megvetnélek és nem állnék veled többet szóba. Undorító.

És ezt a példát csak azért hoztam fel, hogy az őszinteség sokszor felesleges dolog. Sőt inkább negatív, mint pozitív. Inkább legyen valaki kétszínű, mint egy szókimondó majom. Már csak azért is, mert az, hogy neked mi az őszinte véleményed nem feltétlen tükrözi a jót. Csakis a te személyes véleményedet, amit valahonnan merítesz, de az nem feltétlen úgy van jól...


Tehát inkább legyen valakinek sok "álarca" és tudja kezelni őket, mint sem törekedjen az őszinte maszlagra és legyen belőle egy **** ember.


Egy másik megvilágításból pedig, vannak kegyes hazugságok, szimpátiák, erkölcsök, normák a világon amik szintén az őszinteség "ellenfelei".


Az, ha valaki kibeszéli az egyik barátját a másiknak ismét nem bűn. Tegye, ha úgy tetszik.. Nyilván nem azért a barátja, mert utálja.. Ebből kifolyólag a negatív véleménye vagy csak hirtelen felindulásból következett be valami sérelem végett vagy már rég óta nyomasztotta őt és ki kellett magából beszélnie valakinek.. Az megint nem megoldás, ha a szemére hányod a barátodnak amivel megbántod őt csak azért, mert te őszinte barátja vagy.. Marha jó barát mondhatom, ha valaki vérig sérti a véleményével ...

Szóval a kétszínű viselkedés szerintem teljesen relatív. Egyáltalán nem negatív jelző. Csak sajnos sokan elhamarkodottan használják vagy butaságok miatt aggatják rá másokra... Érdekes én egy ismerősömről sem tudom, hogy ilyen lenne.. Azt tudom, hogy ki beszél ki a hátam mögött, de nem zavar, hiszen tudom, hogy ilyen és elnézem neki.. Ettől függetlenül az egyik legjobb barátom és ha baja van mindig hozzám fordul.. Csak engem elég nehéz elviselni épp ezért nem is várom el tőle, hogy képes legyen rá egyfolytában...

2011. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!