Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy saját magatoknak jó életet választotok-e (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést lehet itt olvasni, hogy pl Ki mit választ házasság vagy szimplán együttélés papír nélkül vagy egyáltalán nem köti le magát senkivel hosszútávra? vagy Akarsz-e gyereket?

Sokat elolvastam ezek közül, eltérő vélemények voltak, de nem is ez a lényeg, minden ember más, ezért mindenki máshogy látja a világot, más a jó neki. Én arra vagyok kíváncsi honnan tudják az emberek amikor döntenek, hogy nekik az jó lesz-e, honnan tudják, hogy azok a dolgok amikre vágynak, amiket próbálnak elérni az életben jók lesznek nekik. Mondok példát, hogy érthetőbb legyen. Van egy nő, aki fiatalon úgy gondolja, hogy ő 35 éves korára egy marketinges cégnél középvezető akar lenni, akar egy férjet, 2 gyereket és egy kertvárosi kis házat kutyával. Ezekre a dolgokra vágyik. De mikor fiatalon mindezt elhatározza, honnan tudja, hogy ha sikerül ezeket megvalósítani, akkor tényleg boldog lesz? Honnan tudja hogy nem lenne-e jobb neki, ha egy fővárosban élő, szingli, biciklisfutár lenne, sok baráttal, de saját család nélkül, akkor nem-e lenne sokkal boldogabb?

Honnan lehet tudni, hogy mi tesz bennünket boldoggá később ha elértük? Akiben körvonalazódik, hogy milyen életet akar az mit érez, kételkedik mikor rá kellene lépni arra az útra amin azt elérheti? Csak nekem vannak kételyeim, hogy vajon nem-e olyasmire vágyom ami majd nem tesz boldoggá? Tudom talán idiótán hangzik az egész, de mostanában nagyon bizonytalan vagyok, pedig eddig tudtam mit akarok az élettől, de most semmiben sem vagyok biztos.

Aki végigolvassa annak köszönöm, tudom hosszan írtam, de fontos lenne a válasz.


2011. febr. 26. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én , amikor több évre életemet befolyásoló döntést hoztam, szentül hittem, hogy az kell nekem. AZtán az évek múltával be kellett látnom, nagyon nem én vagyok. AZ egész rávilágított gyerekcipőben járó önismeretemre. Most van elképzelésem arról,mit szeretnék, de ez azt hiszem nálam egy egész élet munkája lesz, hogy rájöjjek, mi is jó nekem. Egy egy borzasztó dinamikus dolog, állandóan van és minden egyes nappal is változhat akár az életedben. Szerintem ami mindenképpen élvezhetővé teszi, az az, hogy folyamatosan tanulsz közben magadról.Ma már nem merek én olyanokat kijelenteni, h na,ettől lennék én boldog.Jobb, ha az ember óvatosabban bánik ezzel. Van olyan nap, amikor azt hiszem , tudom, mit akarok, másik nap meg mosolygok magamon, hogy ááh, csak hittem, hogy fogalmam van arról, mit akarok.Szerintem a mozgásban levés fontosabb, mint az, h egészen pontosan tudd, mit akarsz.Az irány.Úgyis csak egyfele tudsz egyszerre menni, aztán meglátod, hogyan tovább. Tapasztalatszerzés.
2011. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos tényezővel nem számoltál.

Az egyik az önismeret. Ha tudom, hogy a hideg futkos a hátamon a marketing szó hallatától is, akkor nyilván nem azt fogom tervezni, hogy marketinges leszek. De ha mondjuk azt is tudom, hogy minden vágyam, hogy szolgáljak és védjek, akkor rendőrnek megyek.

A másik a visszaút. Mindig, mindenhonnan lehet változtatni. Ha rossz hivatást választottam, van lehetőségem mást tanulni és váltani. Gyereknél már kicsit komplikáltabb a dolog, de lássuk be: egy gyerek 18-20 évig van közvetlen melletted. Utána elmegy, éli a saját életét, téged meg meglátogat egy héten egyszer (jó esetben - én már több mint egy hónapja nem láttam a szüleim). 20 év sok idő, de ha belegondolsz, hogy 70-80 évig élhetsz, annak csak egy töredéke. Ha 20 évesen szülsz, 40 évesen, életed delén már ismét "szabad" vagy.

Igen, mindenkiben vannak kételyek. Soha nem tudhatod, hogy helyesen döntesz-e. Viszont dönteni kell, különben elvegetálod az életed. Egy rossz döntés is jobb a semminél.

Nem írtad, mit tervezel, mitől tartasz. Ha tőlem kérnél tanácsot, így látatlanban azt tanácsolnám, hogy ha nincs valami komoly akadály, akkor vágj bele. DE ne félj beismerni magadnak, ha tévedsz, és akkor váltani.

2011. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, aamit az előző ír, az is nagyon fontos, hogy ne törekedj tökéletes döntésre. Dönts valahogy, érdemes úgy, ahogy a szíved diktál és aztán meglátod, hogy hogyan tovább. Ne félj rosszul dönteni.
2011. febr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogyha este a foteledben hátradőlsz, akkor elégedett boldogságot érzel-e, vagy pedig azt érzed, nem ilyen biciklit akartam?
2011. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Önismereti gondjaim vannak. Elindultam valamerre, amiről azt hittem az kell nekem, aztán ott szembesültem azzal, hogy rengeteg mindent nem tudtam előre a dologról, amiket nem lehetett egyszerűn kideríteni se, sőt hiába tudtam nagyjából előre azt nem tudtam rám hogy fog hatni az a környezet. Váltottam. Vagyis most egy ilyen átmeneti állapotban vagyok, már elindultam valamerre, de nem vagyok biztos semmiben. Olyan dolgokban sem amik ettől függetlenek. A váltás a pályaválasztásomat érinti, mégis olyasmikben kezdtem el kételkedni, mint párkapcsolat, barátok, függetlenedés a szülőktől stb. Ezekről voltak elképzeléseim, tudtam nagyjából mire vágyom, de most félek mindentől. Rettegek, hogy elcseszek valamit véglegesen, vagy hogy képtelen leszek megvalósítani dolgokat.
2011. febr. 27. 00:06
 6/16 A kérdező kommentje:

"Onnan tudod, hogyha este a foteledben hátradőlsz, akkor elégedett boldogságot érzel-e, vagy pedig azt érzed, nem ilyen biciklit akartam?"

Ezt a döntés után érzed, de előtte honnan tudod, hogy milyen biciklire is lenne igazából szükséged, hogy majd ne érezd azt, hogy szép-szép, de nem is ilyet akartál.

2011. febr. 27. 00:08
 7/16 anonim ***** válasza:
Előre nem tudhatod, hogy erre vágytál-e? Ha mindenki tudná előre, akkor nem lenne ennyi válás és félresiklott élet. Jó lenne ezeket előre tudni, de nem lehet.
2011. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem érezni lehet
2011. febr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, még lesz pár ilyen váltás. Én jelenleg itt tartok: első végzettségem karnagy, mellette zenetanár. Aztán elmentem informatikára, de azt nem csináltam végig, váltottam általánosabb terület felé. Emellett elkezdtem nyelvészettel is foglalkozni. És még egyáltalán nem biztos, hogy ez a vége.

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ha belegondolok, 15 évesen, amikor először szakosodtam, mennyire másképp láttam a világot, érthető, hogy időközben váltanom kellett. Most egyelőre megfelel ami van.

De tíz év múlva valószínűleg meg fogom unni és újra beülök majd az iskolapadba, és tanulok valami mást.


Ne aggódj. Az a lényeg, hogy mindig az aktuális helyzethez képest előre lépj, ne hátra. Így lehet, hogy kacskaringós úton, de biztosan eljutsz a boldog élethez :)

2011. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk visszanéztek az életetekben egy-egy jó döntésre, amiről utólag tudjátok, hogy az kellett nektek a boldogságotokhoz, bizonytalankodtatok előtte? Hozhatok hosszútávon jó döntést, úgy hogy előtte sokat vacillálok és rágódom és nem vagyok benne biztos?
2011. febr. 27. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!