Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valamilyen tanács? Mit kezdjek...

Valamilyen tanács? Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Előre is szólok hogy hosszú lesz, mivel nem csak 1 problémám van hanem több is.: S

Azegyik hogy borzasztóan unalmassá vált az életem. régebben nem volt az, sőt. Nagyon király volt szerintem, a mostanihoz képest biztosan.

a múltban: barátnők, hülyülés szórakozás..mindennap boldog voltam, nagyon ritkán szomorú. Pozitívan álltam hozzá mindenhez.

Most: azok a barátnőim..külön suliba járunk már, és ritkán találkozunk. eddig hetente találkoztunk, most meg már annyi se..néha néha.. az új barátnőimet szeretem de nem tudom sokszor jól érezni magam velük. nem tudom miért, de néha lehetetlen. pedig aranyosak kedvesek..de úgy tűnik ez nem elég. Nincs sok barátom, csak akikről most beszéltem. Az osztályom meg...nemtudok új barátokat szerezni. ez az osztály..nem rossz, de nem nekem való.vagy talán én nem vagyok odavaló.

Egyre ritkábban érzem h dejóó miyen happy vagyok, meg minden...régen ez majdnem mindennapos volt.

Valamint nincs egy pasi sem az életemben. nem csak a szerelemre gondolok.- a családban van kettő-ebből az egyik külföldön van jelenleg-a másikkal meg aligha beszélünk néha.: S

fiú barátom nincs egyáltalán..régen se volt de ..valahogy más volt. legalább beszélgwettem fiukkal, mostmár ezis elveszett.

Pasim eddig mindössze 1 volt, azis csak pár napig volt.

Ebből kifolyólag eléggé szeretethiányom van(szerelmi értelemben).Volt egy srác tavaly aki tetszett. már nem tetszik..jó pasinak tartom de már nem érdekel úgy. Valentin nap környékén tudtam meg hogy jár egy lánnyal akit én ismerek. Nincs bajom a csajjal, csak éppen ugy váltogatja a pasijait, mint más a fehérneműjét..és egy rossz érzés fogott el h ˇ"na pont ezzel a ribivel jött össze..." ami olyan mint egy féltékenység, de amugy meg hidegen hagy a srác..mindennap látom, de akkor nem is izgat ha ottvan. szóval nemtudom mivan.: S

Egy másik problémám, hogy egy ideje sokat gondolok az apámra- akit nem is ismerek. Egyszer láttam, kb 12-13 éve, akkor sem éppen velem volt elfoglalva.

Sokszor gondolok rá, hogy vajon milyen lehet...jó volna vele akár csak 1x is beszélni, kérdezni egy-két dolgot, minimális szeretetet érezni a részéről.

Megkeresni nem fogom, nem azért mert nem érdekel-nagyon is. De nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni se őt se magamat.semmit nem tudok róla csak a nevét. megkeresni, beadagolni anyámnak hogy érdekel az apám-akiről eddig soha semmit nem kérdeztem,..ki tudja, talán már nem is emlékszik rám..új család stb.

jó lenne ha valaki adna tanácsot...hogy mit tegyek, hogy viseljem el ezt a bonyolult helyzetet...

Előre is köszönöm!

17/L


2011. márc. 2. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia:) Én ismerem az apukámat de nem sokat láttam mert nem is igazán érdeklem Őt sajnos:S Ebből kiindulva néha ha rámjön nagyon sokat sírok miatta... pedig 18 vagyok. A barátokkal nekem sincs olyan jó kapcsolatom. Van 2 bnőm akikben megbízom szeretem őket a többieket max havernak nevezném. Párom van 2 éve vele lakom anyuval sem találkozom túl gyakran, így Ő is hiányzik. Lassan elkezdek melózni mert most lettem 18 és épp munkát keresgélek. Apukádat próbáld megkeresni és beszélni vele hogy ez neked így nem jó (sajnos az én apukámnak hiába beszélek mert alkoholfüggő). Az hogy eddig nem volt párod csak pár napig ne ezen aggódj:) A szerelem jön magától:) A barátaiddal meg próbáld jól érezni magadat:)
2011. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vedd fel apukáddal a kapcsolatot!


- Így egyszerűen. Majd kiderül, kialakul. Te csak adj egy esélyt az életednek! A többi már nem csak rajtad múlik...

2011. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád is meg fogja érteni, hogy érdkel az apukád. Szerintem is keresd fel.
2011. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom keresd meg apukádat. Szerintem sokkal rosszabb tudatlanságban élni, mintha akár tudom a rosszat is. Ez az érzésed nem fog elmúlni, csak ha lezárod egy beszélgetéssel, akárhogyan is sikerül az, de megadtad magadnak az esélyt, hogy kapcsolatod lehessen vele.

Próbálj meg ne nagyon negatív irányból nézni dolgokat. Valahogy most előjött az összes dolog neked, ami nem kellemes, de azért ne éld bele magad túlságosan, mert annál nehezebb újra boldogságot találnod majd. Ez a felnőttéválással jár egyébként, hgy változnak a dolgok, és meg kell tanuljuk elfogadnunk azokat. Változnak, különválnak barátságok. De legyél nyitott, és ne búslakodj, akkor nagyobb esélyed van pozitívnak, boldognak lenni megint, bár ez másfajta lesz már, mint régen, de jó lesz.

Nekem még vannak illatok pl. amik emlékeztetnek fiatalabb koromra, és majd elsírom magam, mert milyen jó is volt akkor. Aztán belegondolok, nem rossz nekem most sem, csak a roszabb napokon, de minél kevésbé éli magát bele az ember az önsajnálatba, annál könyebb neki.

2011. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem érdekled az apád,miért Te keresnéd meg? Miért aláznád meg magad ennyivel? Ha annyi nincs benne,hogy megkeresse a saját gyerekét,Te miért mennél oda,hogy kuncsorogj egy beszélgetését? Hidd el,nem lenne jó vége,pokoli nagyot csalódnál.
2011. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem megalázkodás ! Ha őt érdekli, akkor igényli, hogy tudjon az apjáról. Lehet, hogy kellemetlenlül csalódna, de akkor is letudná zárni magában a dolgot.

Nem biztos, hogy az apa nem akarja. Lehet épp ő is azt gondolja, hgoy a lány elzavarná, főleg így 17 évesen, hogy ha eddig nem, akkor miért most keresi tán elakar kezdeni beleszólni az életébe ? Lehet, a család nem rajong érte, de ő majd megveszik, hogy láthasson.

Magadra hallgass, hogy neked mi lehet a jobb. Bevállalni a találkozást, és csalódhatsz, de az is lehet, hogy kellemesen, vagy sose tudod meg, hogy mi is van, és ez életedben végig kisér. Ha ezen túl tudod magad tenni utóbbin, akkor semmi gond akkor egyáltalán nem kellene megkeresd.

Anyudnak ha jó viszonyban vagytok nyugodtan mondd meg, legyél őszinte vele. Úgysem gondolná, ha meg igen, majd elmondanád, hogy nem rögtön hozzá akarsz költözni, csak beszélni vele, egy esélyt adni magadnak, hogy megtudd amit szeretnél és kész. De felkészültnek kell legyél.

Sokszor kell az embernek kellemetlen szitukon átesnie, de van, hogy jól végződnek ám ! És egy alkalmat ki lehet bírni, ha belemenne a taliba, és te megkapnád amit akartál. Igen izgalmas az egész, nem egy nyugodt dolog az ilyesmi, de ha feltetted magadnak, akkor nagyon is megérint. Eljöhet az az idő, amikor már nem lesz lehetőséged megkérdezni, mert mondjuk meghalhat, próbál erre gondolni, hátha segít a döntésedben.

2011. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lenlo válasza:

Szia!

Az élet arról szól, hogy változik. Ezért a korábbi élethelyzetek, barátok, kötődések helyére újak jönnek, melyeket idővel éppen úgy meglehet szokni, szeretni, kedvelni ahogy a korábbiakat, persze ez az elején nem látszik. Tipikusan ilyenek, az iskola váltások, költözések, munkahely váltások. Nyilván ez személyiség függő is, én pl. minden változásban az előnyös oldalt igyekszem keresni, mert mindig van az is. A lényeg, hogy a múlt iránti sajnálkozás ne menjen a jelen elfogadásának rovására és akkor idővel rednbe jönnek a dolgok.

Pasi kérdésben csak annyi, hogy azzal foglakozz, aki érdekel, de azzal foglalkozz!!

Édesapád ügyében én is azon a véleményen vagyok, hogy ha érdekel akkor keresd meg, először óvatosan, aztán akár közvetlenül is, de egyrészt ne támasz túl nagy elvárást vele szemben, mert akkor könnyen csalódhatsz, másrészt ne legyél számonkérő vele, mert akkor ellenkezést fogsz kiváltani belőle, még akkor is, ha egyébként gondol rád és szeret.

Ha van bennetek hajlandóság akkor vegyetek fel egy laza kapcsolatartást aztán meglátjátok mit hoz a jövő.


Szerintem kicsit családi értelmben magadra lehetsz hagyva, ezt látom problémának, de lehet, hogy rosszul gondolom, akkor bocs az elhamarkodott ítélkezésért.

39/F

2011. márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!