Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya miért kivételezik...

Egy anya miért kivételezik teljesen alaptalanul a kisebbik gyerekével?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam már, nálunk is így van. A 16 éves húgomat sokkal jobban szereti, többmindent megvesz neki (én már 19 vagyok, de 16 évesen fele ennyi mindent sem kaptam meg, holott több volt a pénzünk akkoriban), őt befizetik drága kirándulásokra, mehet akárhova, segítenie pedig semmit sem kell szinte, a tanulásról nem is beszélve. Én emellett sosem voltam jó anyámnak, tiszta ötösre végeztem el a gimit, egyetemre mentem, de még így sem vagyok jó neki. Segítek itthon, amikor kell, cserébe ő még akkor sem szól, ha az egyetem előtt megy el kocsival, hogy "nah gyere, hazaviszünk", gondolja szívjak csak, vonatozzak 1 órát, annak örül, ha megnehezítheti a dolgom mindenben. Suli mellett is bármire szükségem van, a kaján kívül semmit sem fizet, mondván, dolgozzak meg érte. Persze a húgom tavasszal Angliába, illetve Franciaországba megy kirándulni. Tőlem anyám még azt a pénzt is sajnálta, mikor mentünk a volt osztályommal kirándulni, ami került neki 20-30 ezer Ft-jába, akkor is mondogatott, hogy maradjak csak itthon, legalább megmarad a pénze. Persze mindig a húgom a jókislány, ő simán lek*rvázza anyámat bármikor, én még a hangomat sem emelhetem fel, ha anyám szemét velem, mert egyszerre letámad. A húgom többször elég durva dolgokat csinált (detox pl), állandóan bajt csinál, a drága telefonját is simán elhagyja bárhol (ez rendszeres), és még neki áll feljebb, ha valaki leszidja, nagyon csúnyán beszél, mellette rossz jegyeket hoz, délutánonként csak csavarog (én ennyi idősen be voltam zárva itthonra, de ha el is mentem hétvégén buliba és mertem egy pohárral inni, voltam mindenféle semmirekellő neki, ha egy négyest hoztam a suliból, már elvették a gépem vagy nem mehettem sehova!). Anyám egyértelműen jobban szereti és nem értem, mire fel. Egy kicsinél még érteném, mert aranyos stb., de két nagy lány közt ekkora különbséget tenni? Mikor felhozom anyámnak, hogy milyen feltűnően kivételezik, akkor kuss a nevem, mivel kifizették a jogsimat meg a nyelvvizsgámat. Azt nem fogja fel, hogy én azt nem szórakozásból tettem, mint tesóm az utazgatást, a sítáborokat. Nagyon rosszul esik, amit csinál és a szemembe is mondja, hogy a húgom mennyivel különb nálam, azt mondja, gonosz és kegyetlen vagyok (ezt sem értem, ha pl egy hajléktalan pénzt kér, én gondolkodás nélkül adok, mert szeretek segíteni, anyám sosem ad, csak bunkón elküldi őket).

Mi lehet a kivételezés oka? Aki jobban szereti valamelyik gyerekét, mi okból teszi? És miért a szorgalmasabbat kell utálni, megkeseríteni az életét?


2011. ápr. 13. 15:10
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy apám velünk él, ő felmérte már a helyzetet és nem is kivételezik egyikünkkel sem. Viszont ki is marad a vitákból általában. Dolgozik, elvan egész nap, a beszélgetések nagy részéből kimarad.
2011. ápr. 13. 15:16
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Sajnállak, amiért ilyen dolgokat kell átélned. még ha nem is vagy olyan szent, amilyennek itt leírtad, akkor sem szabadna éreznie egyik gyereknek sem, hogy kevésbé szeretik.

Édes testvérek vagytok?

Apukád hogy áll hozzá a dolgokhoz?

2011. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Na, már válaszoltál is :D

Apukáddal beszélj! Kérdezd meg, ő is úgy látja-e, mint te. Ha igen és nincsenek ész érvei, akkor ő kell, hogy felvilágosítsa anyukádat.

2011. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
ezen változtatni nem tudsz, csak ha menekülsz, elköltözöl otthonról. nálunk is ugyanez a helyzet, ahogy elkezdtem olvasni...mintha én írtam volna! már a húgom barátja is többet ér ebben a családban, mint én. akármit teszek, nem jó, de ha őőőő...én is feltettem már ezt a kérdést itt és "csak" azt válaszolták, h költözzek el. könnyű mondani, most fogok egyetemre menni, munkám egyelőre nincs. de egy biztos: ahogy lesz lehetőségem, lelépek itthonról és soha az életben nem jövök vissza! akár szülők, akár nem, ez lesz. őszintén szólva, nem is érzem őket a családomnak, inkább csak embereknek, akikkel együtt kell élnem. a születésnapomra egy szál virágot nem kaptam, azzal az indokkal, hogy nincs pénz. egy hét után a kedves húgom ment kirándulni, amit természetesen a szüleink fizettek. ennyit erről.
2011. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, édestestvérek vagyunk.

Nem vagyok szent, persze, nem vagyok mintagyerek sem, világ életemben lázadó jellem voltam, és mivel velem szemben nagyok voltak anyám elvárásai, az én levárásaim is nagyok voltak vele szemben, mint anyával, de őt ez sosem érdekelte. Úgy érzem, sokkal többet tettem le az asztalra, mint a húgom, mégis ő a jókislány, a kanász stílusa, a rossz eredményei, illetve a fent felsoroltak után is. Nem értem, tényleg. Én egyszer nem segítek (pl múltkor mert zh-ra készültem), már szivatva vagyok, elmond mindenféle dögnek, hogy takarodjak el a házából stb., a húgom ha semmit nem csinál, még egy ejnyebejnyét sem kap.

2011. ápr. 13. 15:25
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Te sokkal simulékonyabb,beletörődőbb vagy a sorsodba mint a húgod.Egyszerűen alapból nem várod el,hogy körülugráljanak,kiszolgáljanak,kényeztessenek.Mindent megoldasz magadnak,akkor is ha belül valójában ez rosszul esik.


Mondok egy példát a saját életemből.Apukám külföldön dolgozott.Megkérdezett egyszer engem és a húgom külön-külön,hogy mit hozzon nekünk.Én 10 csomag pisztáciát kértem (nagyon szerettem) a húgom egy aranyfülbevalót.Mindketten megkaptuk amit akartunk.:)

Én voltam a hülye.....

Már felnőttünk,de ma sem változott a helyzetünk.Én mindig a második maradtam,és a gyerekeim is.Én úgy gondolom azért mert még mindig nem támasztok elég nagy elvárásokat a szüleimmel szemben.Azt kapom,amit igénylek....

2011. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Apuval már beszéltem erről, azt mondta, anyám olyan, mint az ő anyja volt. Van egy huga neki is, aki alkoholista, nem is dolgozik, a lányán élősködik. Míg élt a mamám, rajta élősködött. Apám elmondása szerint, míg gyerekek voltak, ők csinálhattak bármit, a húguk persze semmit sem csinált, nem segített, nem vitte semmire, viszont ha egyszer mégis elmosogatott pl, már ő volt anyuci szeme fénye. Érdekes, szerinte anyám az ő anyjára (magyarán az anyósára) ütött... :/ De mást nem fűz a dolgokhoz, tudja, milyen tesóm, ő nem felejt olyan könnyen, mint anyám.
2011. ápr. 13. 15:28
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

15:27 vagyok


Anyum azt mondja azért,mert tudja,hogy velem bármit meg lehet tenni."Ha kidob az ajtón,akkor úgyis visszamászom az ablakon..."

2011. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ebben tévedsz. :) Mint írtam, lázadó jellem vagyok, sosem törődtem bele a dolgokba. Ha el akartam valamit érni a szüleimnél, addig nyaggattam őket, míg meg nem kaptam. Most is nap mint nap felhozom a témát, hátha észhez tér, de nem úgy tűnik... :/

Igazából leginkább azóta érzem ezt a nagy kivételezést, mióta egyetemre mentem, azóta azt várná anyám, hogy teljesen önfenntartó legyek és leszálljak róla. Persze emellett mégis lételeme, hogy beleszóljon a dolgaimba (még abba is beleszól, milyen a kapcsolatom a barátommal).

2011. ápr. 13. 15:31
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
uuuuuuuuha, jo kis tartalmas kerdest adtal itt fel nekünk! ;) figyusz... minden tettnek megvannak az okai..h mi zajlik anyud fejeben es sziveben azt a külsödleges dolgok nem irjak le, jo, különbseget tesz...faj neked h te megvagy ovva a rossz neptöl, h nem enged ki bulizni es nem enged elkanaszodni??faj neked ha megtudod becsülni a draga telokat es nem hagyod el öket rendszeresen mint a hugod, faj neked h segitessz a koldulo nepen (holott tenyleg nem mindenki erdemli meg)???? szerintem ezek nem fajnak neked. a rövidporazos nevelesnek megvannak az elönyei is...megtanulsz BECSÜLNI, 1ütt erezni es stb. örülj h egyalltalan van aki különbseget tesz köztetek, masoknak meg ez sincs..kiknek nincsennek szüleik(pl.nekem)inkabb lennek megkülönböztetve mint anno mikor 10eves voltam, mint most, 22 es szülöknelkül.! mikor eltaszitva erzed magad anyudtol es több odaadasra vagysz , szeretetre...beszelj hugoddal..meseld el h erzed amit anyud nyujt neked,. ha pedig tenyleg kibirhatatlan a helyzet, erezkedj ketlabra, legyel a sajat urad! önallosodj, h anyud erezze milyen mikor nincs kivel kik között kivetelt/különbseget tegyen."! ne engedd magad melybe rantani, önmagadert...nezz mindent a jobb szemmel...
2011. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!