Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem azt mondta, hogy a...

A férjem azt mondta, hogy a kisebbik gyerekünk és én csak "szülséges rossz vagyunk". Teljesen magam alatt vagyok?

Figyelt kérdés

Napok óta rossz kedvű, aztán jött hogy állandóan b@sztatom minden f.szsággal(mert megkérem, hogy menjünk el vásárolni, vagy kéne tejet venni, stb..). Meg elege van belőlem.

Sokat dolgozik, de a gyerekek nevelését (3 éves a lányom, a fiam 7 hónapos) teljesen egyedül csinálom, a háztartást, is minden nap főzök, tisztaság, van a gyerekek szép vasalt ruhában járnak.

Ha itthon is van nem segít csak ül a gép előtt, nagynéha elviszi a lányt, de pl. eszébe nem jutna egyszer hogy elvigye Őket mig megfőzök, vagy levigye bringázni a lányt, mert Ő nem játszóterezik, meg egyáltalán semmit nem csinál.

Ráadásul a csládja is elég érdekes, Ők is állandóan mindenbe beleszólnak, hogy csináljam.

Ott tartok ha meglátok egy családot sétálni az Apukával együtt sírvafakadok, idén nem voltunk nyaralni sem, nincsenek közös programok. Sajnos autóm sincs de ahogy tudok elmegyek a ét gyerekkel tömegközlekedve (Bp.).

Szerettem volna egy sok közös családi élményt, úgy látszik ez Nekem nem fog megadatni...


Köszönöm, hogy kiírhattam a bánatom...


2011. szept. 4. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ne is haragudj, de egy ilyen mondat után miért vagy még vele???

Amint lehet, el kell tőle költözni, és szép csendesen elválni, amíg lehet.

Vagy elváltok 5-10 év múlva, ordítva, gyűlölködve, számtalan megcsalással a hátatok mögött, és két idegbeteg, bizonytalanságban felnövő gyereken osztozkodva.

2011. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Elébb próbáld meg kideríteni mi baja.

Aztán próbálj meg neki segíteni (ha mást nem felvidítani)

Utána állj elé, és mond meg, hogy NEKED mi a BAJOD... és végre viselkedjetek úgy mint egy CSALÁD.

Szóval közösen kell előre lépnetek, de ehhez előbb ki kell mászni a gödörből.

2011. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Hát igazából én ere nem tudok mit írni. Talán ülj le vele beszélni. Ha szereti a családját azért ennyit csak megtehetne, hogy a lányt elviszi valamerre vagy még a kicsit is elvihetné ha ennek a játszira. Nekem van egy kistesóm (féltesó) de ha itt vannak Debrecenben akkor látom, hogy apa mindig segít az élettársának. És jó én már nem vagyok olyan korú aki játszótérre jár de tesómat elszoktuk vinni. De apának eza legtermészetesebb dolog.


17/L

2011. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Én elköltöztem volna,az biztos.

Szerintem beszéld meg vele,hogy ez így nem mehet tovább,mert nem lesz jó vége ennek,az biztos.

2011. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
próbáljátok meg beszélni mond ezt el neki amit ide leírtál, a válást hülyeségnek tartom mind addig míg ez nem rendszeres elő fog fordulni ezek a rossz napok meg kell oldani ezeket akármilyen nehéz mert elég könnyű azt mondani h elváltok. Párkapcsolatért tenni is kell.
2011. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát ne is haragudj,de a férjed egy seg-gfej!Én igy soha nem bánnék a családommal.és mindig ilyen volt,vagy megváltozott?szerintem probald meg féltékennyé tenni,öltözz szexisen,meg ilyesmi,csinalj ugy,mint,ha titkoloznal,telefonalgass a baratnöiddel,de ugy,hogy ne tudja kivel beszelsz!ha nem jön be ez se,költözz el,akar a szüleidhez,meglatod par nap mulva könyörögni fog,es,majd megbeszelitek!remelem segitettem valamit!!21/f
2011. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ha nehéz is, de még ne mondj le a férjedről!

Nem megvédeni akarom, -én is anya/nő vagyok- de sokszor az én uram is fáradt, és pihenni szeretne. Mondogatom én is a magamét, de tulajdonképpen nem is bírnám elviselni ha kosz vagy rendetlenség lenne, úgyis megcsinálom. Ha van vmi, akkor kérem a segítségét, ha muszáj hízelgek.

Sajnos durcival, "vakkantással" nem lehet haladni semmire, érzékenyek ám a ffiak is!

A család nálunk is hasonló, mindig mkinek megvan a véleménye. Morgok, morgok, de akkor is én nevelem a gyereket-ez az én jogom de egyszersmint kötelességem is. Tudom, nagyon klisés, de vhol olvastam, hogy mi nők tulképp "magunknak" szülünk, mert ez a genetikánkban van benne.

Kicsit kemény megfogalmazás, de igaz.

Egyébként pedig tényleg javaslom, hogy hízelkedj neki, meg dicsérd meg, hogy pl.tegnap milyen jól érezte magát a kislány vele, és hogy milyen jó ötlet volt, hogy elvitte.

És akkor főzz, amikor otthon van, és figyelnie kell a két gyerekre. Kénytelen lesz, mondd neki, hogy két lehetőség van: vagy megfőz és Te vigyázol a kicsikre vagy fordítva. Vagy nem esztek. :) Szóval kicsit rafináltan, és határozottan.

2011. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha van rá lehetőséged akkor költözz el, tudom, hogy ezt könnyű írni, de ez így nem élet! Tönkretesz ez az állapot téged és a gyerekeket is, mert ugye Ők már érzik, hogy valami nagyon nincs rendben köztetek!

De azért próbálj meg vele beszélni, mond el neki, hogy nagyon rosszul esik neked amit mostanában megenged magának...!

Szüleidhez nem tudnál visszaköltözni, ideiglenes megoldásként, amíg a kisebbik gyerek akkora lesz, hogy bölcsibe írathasd?

Megértelek, de kitartás a gyerekek miatt és persze magad miatt is!

2011. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szép, szép, hogy a válás a legutolsó megoldás (anyagi és érzelmi szempontból is), és egy párkapcsolatért tenni kell. De MINDKÉT félnek.

A férje unja, a feleségét és a kisebb gyereket szükséges rossznak tartja, rajtuk tölti ki a dühét, és se a házimunkából, se a családi életből nem veszi ki a részét. Ennek melyik része az, amihez a kérdezőnek érdemes még ragaszkodnia, és megérdemel némi energiabefektetést?


A helyében már kiszámoltam volna, mennyi gyerektartást, gyes-t, gyed-et, családit kapok egyedülállóként, mikor veszik fel a gyereket bölcsibe, és addig kikre támaszkodhatom, vagy tisztáznám, mehetek-e vissza kis időre a szülőkhöz, amíg sikerül külön költözni egy albérletbe.

Netán kitűzném a dátumot, kedves férjem hanyadikáig hagyja el a lakóingatlant, és mit vihet magával.


A családját is viheti magával a pitlibe.


Lehet még erőlködni, legfeljebb pár évvel később válnak, de addigra több fájdalom, keserűség és gyűlölet gyűlik fel bennük, és a mindennapos veszekedés tönkre fogja tenni a két gyereket.

2011. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Hú de bunkó férjed van.
2011. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!