Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, hogy ezt...

Szerintetek baj, hogy ezt megírtam anyunak sms-ben?

Figyelt kérdés

Ma itt volt nálam apukám,és általában hétvégén együtt ebédelünk valahol.

Na és mindenféle dologba belekötött,pl. a lámpa túl erősen világít, elmondta 5x,hogy káros és kapcsoljam le.Aztán a számítógép zúgását kritizálta,meg hogy én hogy bírok így élni? Aztán tett 1-2 gúnyos megjegyzést,meg mondta,hogy adjam oda neki azt a zacskót,ami éppen a kezében volt.

Ezek után megkérdeztem,hogy mi a baj?Mitől feszült vagy szmorú?

Szóval látszott,meg ezek alapján,talán ti is gondoljátok,hogy nem volt valami feldobott hangulatban.

Válaszként újra felsorolta ezeket a kamu kritizáló megjegyzéseket,utána elfordult (én végig vártam,és hallgattam) és kis idő után visszafordult és elmondta,hogy hogyan látta az apukáját,aki haldoklik,meg hogy sokmindenben változott most az élete,amit fel kell dolgoznia!


Na most anyunak megírtam,hogy kicsit fura volt ma apu,és nem hiszem,hogy hétvégén most találkozni akarok vele!Meg még odaírtam,hogy milyen témákat emlegetett!


Szerintetek is jobb,ha most magára hagyom,hogy gondolkozzon?Anyut vajon nem bántja,hogy én neki szóltam,hogy ezt a mostani hétvégi találkozást visszautasítom?


Én megértem,hogy nehéz dolgokon megy át,és ilyenkor más az ember,mint szokott lenni,nem az,aki volt,de őszintén:

ezt mind elfogadva és felfogva,nem esett jól,hogy mennyi mindent kritizált az otthonomban és a személyemben!!!


Ti mit gondoltok minderről?


2011. márc. 3. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem apukádnak is kellett volna írnod nem csak anyudnak. Elvégre róla van szó, elég lett volna csak annyi hogy most hétvégén inkább pihenjetek otthon mindketten.
2011. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem eldobnod kéne ilyenkor hanem mellette állni

én tudom milyen borzalmas mikor a rosszban el állnak mellőled mert terhet jelentesz nekik :( pont hogy segítened kéne szegénynek

ne hagyd cserben ha szereted!!!

2011. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy nem esett jól, de gondolj arra, hogy az elmondtak alapján apukádnak nagy gondja van. Ugye te sem szeretnéd, ha ilyen helyzetben egyedül hagynának? Szerinted apukád nem azt látná, hogy szükség esetén elpártolsz?

Ott a helyed mellette, hisz te is ezt kívánnád magadnak, nem?

Nem kell neki tanácsokat adni (a férfiak egyébként sem szeretik ha parancsolgatnak), csak érezze hogy nem hagyod cserben.

Értsd meg, hogy ingerült, és hogy nem veled van gondja (lámpa meg ilyenek...) csak valahogy neki is le kell vezetni a feszültségét, hisz ő is ember.

Bocsásd meg neki, hogy így viselkedett, szerintem egyáltalán nem olyan nagy bűn, főleg ilyen helyzetben... :)

te is szoktál a szüleiddel goromba lenni, főleg mikor feszült vagy alapból is...

szerintem kéne menned hozzá, segíteni, mert néha az is óriási erőt tud adni, ha valaki támogat.

Sok szerencsét! :D

14/l

2011. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Utolsó, nyilván tudok változni,ezt a kérdésem is mutatja,hogy akarok.Az meg,hogy érzékeny vagyok,nem gondolod,hogy más téma?Igyekszem újragondolni,hogy mások irányában hogyan viselkedjek, és nyilván nem mutattam ki neki,hogy nem tetszettek a beszólásai,hanem alkalmazkodtam,mondta,hogy örül,hogy kedves voltam hozzá!


Te amúgy hogy vagy olyan erős,hogy semmin sem bántódsz meg?

2011. márc. 3. 22:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak mert szertnék tanulni tőled!Hogyan kell kevésbé érzékenynek lenni?
2011. márc. 3. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Egy szóval nem mondtam, hogy érzékeny vagy.

Érzéketlennek neveztelek. Az önzés non plus ultrája vagy.

2011. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát biztos azért mondhatod ezt,mert nem ismersz!
2011. márc. 3. 22:36
 8/13 anonim ***** válasza:

előző:

miért törölték a hozzászólásodat?

Vagy csak én nem látom?

2011. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kérdező:

ha annyira "érzékeny vagy" hogyhogy nem érintett meg, hogy apukád haldokolni látja az ő apukáját?!?!?!

főleg hogy ez még egy felnőtt, erős férfit is így kikészít...

téged meg nem érdekel más, csak hogy "megbántott" hogy kritizálta a lámpát...

pff...

-.-"

2011. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert nem igazán ismerem, talán ötször találkoztam csak vele.
2011. márc. 3. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!