Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék anyunak?

Hogyan segíthetnék anyunak?

Figyelt kérdés

A gond az anyukámmal lenne. Szeretnék neki segíteni,de egyszerűen nem hagyja.

Az az igazság,hogy nem túl jó az élete. 3 an vagyunk testvérek,ő soha nem dolgozott mióta megvagyunk. (Már mindhárman felnőttek vagyunk,de még itt lakunk velük,de már nem sokáig). Igazság szerint azért nem dolgozott,mert soha nem volt túl egészséges, sokat szédül,rossz a közérzete.Régen volt kivizsgálásokon, de megunta,mert nem segítettek,nem mondták meg mi a baja,mert nem tudták.

De ami mégnagyobb baj,hogy apám nagyon ideges természetű és ahogy viselkedik anyuval,meg persze velünk is-régen,meg ha itthon vagyunk most is,az egyszerűen...

Sokat szenvedtem én is miatta,sírtam rengeteget. Ordibál,káromkodik,veszekszik folyton,de nagyon ocsmányul. Sokszor igazságtalanul. Anyu is sokszor akart elmenni,de mégis hogyan és miből élne meg mikor sosem dolgozott?

Mostanában pedig a látásával van gond. Műtétre szorul,de egyszerűen elhanyagolja,nem érdekli. Fél mindentől,de közben meg foyton panaszkodik. Ha elkezdem mondani neki,akkor elkezd sírni.

Szeretném néha elhívni valahova,hogy kikapcsolódjon,de szinte sehová sem lehet. Mozit elutasítja,mert nem lát jól. Kérdem hová szeretne,de ő nem akar sehová.

Semmi nem érdekli. Gyógyszert nem akar szedni,mert azt mondja úgyis csak több baja lesz tőle.

Szeretnék neki segíteni,de nem engedi. Nem tudom mit tehetnék. Lehet,hogy depressziós ,ami nem is csoda talán,mert a bolton kívűl és a szülein kívűl sehova sem megy.

Mit lehet tenni így? Vagy el kell fogadnom ezt? Ha van kérdés,válaszolok.


2011. szept. 7. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akar gyógyszert szedni, akkor próbálja meg a napi2*2dl citromfű teát meg 2*1 Magneb6-ot, nekem a pszichiáter ajánlotta pánikbetegségre, szerintem anyukádnak is ez lehet a baja, plusz depresszió!!! Esetleg kipróbálhatná az agykontrollt,le lehet tölteni netről!!!
2011. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom köszönöm. Egyébként lehet hogy tényleg pánikbetegség is,mert volt már ilyenről szó.
2011. szept. 7. 12:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha ő hosszú ideje így él ezen változtatni olyan nagyon már nem tudtok. Ő elfogadta így az életét ilyennek és elutasít minden változást. Nem tudom, hogy mennyi idős, de szerintem a változókor küszöbén van, vagy már benne, mert ilyenkor szokott rosszabb lenni az, ami eddig is rossz volt. Anyaszerepet le kell zárnia, és belenőni a nagymamaszerepbe. Ezzel tudnátok esetleg hatni rá, hogy összeszedje magát. Várnak még rá új feladatok. Mert tudjátok az embernek az a legnyomorúságosabb időszaka, amikor épp feleslegesnek érzi magát, ő most ezt éli meg. Rajtatok is múlik, hogy ki tud-e jönni belőle. Látom, hogy azt a figyelmet, törődést, amit annak idején kaptatok most próbáljátok viszonozni.Mégsem volt minden haszon nélküli az élete, ha ilyen jó gyerekeket nevelt.Egy gratula ezért neki így ismeretlenül. Neked is.
2011. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen 53 éves és még most tart ott szerintem is a változó korban és teljesen igazad van azokban amit leírtál. Unokája még nincs.
2011. szept. 7. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Elnézést előre is, mert kemény leszek.


Nos, anyukádnak egyszerűen kényelmes otthon ülni, és panaszkodni, milyen rossz az élete, arra is lusta hogy tegyen ellene.

Nem csodálom hogy apukád így viselkedik, gondolj bele, milyen lehet együtt élni egy olyan társsal, aki soha nem segített az anyagiakban. A betegségéről nem tehet, de arról igen, hogy várja otthon ülve a csodát...

Csak azon lehet segíteni, aki hagyja.

2011. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos így van. Néha kicsit meg is értem aput,de azért ő amúgy sem olyan kedves ember :(

Annak idején apu elfogadta,hogy anyu nem fog tudni dolgozni,mert régen még rosszabbul volt egy időben. De persze most már nem viselkedik úgy mint aki elfogadta. És igen,csak azon lehet segíteni aki hagyja,de azért mégiscsak olyan rossz ez nekem hiszen az anyukám :(

2011. szept. 7. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszolóval értek egyet!


Aki ilyen rendes, hálás gyereket nevelt nem lehet felesleges és rossz ember. Mond ezt meg Neki! Biztosísd arról, hogy szereted. Esetleg keress neki valami egyszerű melót. Pl. újságkihordás. Ha nem is a pénzért, de hogy kimozduljon a hétköznapokból és lásson kinnt is valamit. Belefásulhatott az ingerszegény környezetbe és unalmassá tette az életét amiből nem tud kitörni egyedül.

Ha így nem hajlandó kimozdulni próbáljátok meg, hogy nem mentek egyáltalán boltba. Hogy menjen Ő legyen levegőn. Aztán a bolthoz még odamehettek Neki segíteni hazavinni a holmit.

Kezdésnek mindenképpen mozduljon ki!

2011. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Jó lenne ha lenne változás nála és nem feleslegesen törném magam. :S
2011. szept. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!