Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módszereket használtok...

Milyen módszereket használtok önmagatok motiválására?

Figyelt kérdés
Mikor valamit el akartok érni, tehát ha kitűztök egy célt, mivel motiváljátok magatokat, hogy ne adjátok fel idő előtt?
2011. márc. 4. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig az mozgat,hogy milyen boldog leszek és elégedett,ha elérem a célt. Hogy büszke leszek magamra,hogy megcsináltam,és hogy (ha olyan dologról van szó,amit őket is érinti) a környezetem is nagyon boldog,ha véghez viszem.

Kisebb céloknál ugyanígy működik. Pl.emlékszem,mennyit gyűjtöttem kamaszként egy-egy cd-re,vagy dvd-re,és mennyire apró,de számomra hatalmas öröm volt az,hogy a sok spórolás után meg tudtam venni.Amikor diplomáztam vagy nyelvvizsgáztam,akkor meg az is mozgatott,hogy a szüleim mennyire büszkék lesznek rám. :D

2011. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jobb egy kudarc, mint a tudat, hogy nem próbáltam meg mindent.
2011. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"mivel motiváljátok magatokat, hogy ne adjátok fel idő előtt?"

Azzal hogy ez és ez jobb lesz ha ezt és ezt megcsinálom. Ez általában elég szokott lenni :)

2011. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira büszke ember vagyok, hogy semmi szín alatt nem engedhetem meg magamnak azt, hogy feladjak valamit. A legjobb módszerem az, hogy előre közlöm a célom az ismerőseimmel vagy akik éppen "benne vannak"... Ez a tudat bőven elég abban, hogy semmi szín alatt nem fogok meghátrálni. Akár mi is történjék.
2011. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életemnek egy bizonyos területe már régóta nem alakul úgy ahogy szeretném. Most is elhatároztam, hogy ezzel kapcsolatban újabb célokat tűzök ki. Adok magamnak 1 évet hogy megvalósítsam ezeket, és addig naplót vezetek, minden nap leírom hogy mit sikerült elérnem. Még csak 2 hete kezdtem, de már abban is hiszek, amiben az elején nem hittem annyira.
2011. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a célra koncentrálok, hanem belevetem magam és csinálom. Kampányszerűen élem az életem, alapvetően nem nagyon csinálok semmit, csak elvagyok, olvasok, ülök a suliban, a munkahelyemen apró-cseprő ügyekkel foglalkozom.

De ha valamit kell csinálni, akkor belevetem magam, és csakis azzal foglalkozom. Tanulásban, munkában is így van. Ha jön a projekt határideje, akkor napokig azzal kelek, azzal fekszem. Szintúgy vizsgák előtt. Ilyenkor elképesztő teljesítményre vagyok képes.

Aztán megint csinálom a semmit :D

Őszintén én iszonyúan élvezem, amikor elragad egy probléma, és teljesen az tölt ki. Ilyenkor mintha másik ember lennék. Bár tudom, hogy ez nem túl egészséges megoldás, de mit tehetnék? Folyamatos,apránkénti haladásra képtelen vagyok.

2011. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igyekszem összekötni a feladatot valami élvezetessel.
2011. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Semmit sem ér, ha egy táborba akarsz kerülni, mint a zombik, akkor tedd! Agymosás, tudat megváltoztatás. Eggyé formálni minden embert!
2013. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez nem kel az embereknek! Mindenkinek van egy saját magánélete, és ő dönti el, mit kezd vele. Ne hagyjuk, hogy birkaként kimossák az agyunkat!
2013. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!