Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy néha, hogy...

Nem érzitek úgy néha, hogy könnyebb lenne egyszerűen csak meghalni?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértenétek: nem vagyok depressziós, labilis idegállapotú, sem öngyilkosságot tervező. Sőt, azt merném mondani, hogy napjaim 90%-ban boldog és elégedett vagyok.


De néha rám tör valami kimondhatatlan magány vagy keserűség, valami mély szomorúság és ilyenkor szinte győzködnöm kell magam, hogy ne legyek hülye. Csak fekszem és azon gondolkozom, mennyivel egyszerűbb lenne, ha bevennék pár doboz gyógyszert, aztán lefeküdnék aludni, és többé nem ébrednék fel. Sajnos az itthoni állapotok elég sötétek, és ezt nem zárhatom örökké ki magamból, de ha megtenném, akkor vége lenne a fájdalomnak, a szenvedésnek, nem kellene többé hiábavalóan küzdenem ezzel az élettel. Egyébként a reinkarnációban hiszek, tehát úgy gondolom, egy másik életben ugyanúgy szembe kellene néznem azzal, amivel most - de az már más lenne. Talán könnyebben elfogadható vagy másért nehéz. Mindenesetre nem az, ami most van.

És teljesen közömbösség válok, már az sem érdekel, hogy fájna a családomnak vagy a barátaimnak, és ha bánatot hagynék magam után - nem érdekel. Nem lesz tőle lelkiismeretfurdalásom.


Mostanában egyre gyakoribbak ezek a "szomorú órák". Most azt mondom, sosem lennék képes öngyilkosságra, mert tisztelem az életet, és általában tényleg boldog vagyok - de mégis ide jutok időnként.


Ti mit tennétek? Nem akarom, hogy egy nap még közömbösebbé váljak és valami hülyeséget csináljak.


2011. márc. 5. 13:40
 1/10 anonim válasza:
91%
ilyeneken még csak ne is gondolkozz!!!! Egyszer fent egyszer lent, ez az élet rendje! Hidd el az én helyzetem sem olyan csodás (börtönbüntetések a családban,verés,veszekedés,alkoholizmus,kisebbség komplexus) pedig még csak 16 éves vagyok. De ha jó oldalról nézed meglátod a jót, tudsz nagyokat nevetni,beszélgetni. A nap sem mindig süt, senki sem akarja de az ég mindig beborul. Fel a fejjel :) próbáld élvezni az életet amíg csak lehet :) 16/L
2011. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
az első mondatodat egy az egyben megcáfolod az utána következőkkel. szerintem nem ártana, ha elmennél pszihológushoz, családsegítőben meg ilyen helyeken vannak, ingyenesek, be lehet járni hozzájuk beszélgetni. keress neten a lakóhelyeden vagy ahhoz közel lévőt. ne azért menj, mert valami bajod van, csak beszélgetni. nagyon jól tudnak kérdezni, elgondolkodtatni, talán segíthet.
2011. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neked orvos kell... biztos,hogy valami nincs rendjén odabent.Aki a halálon gondolkodik,annak valami meg van kattanva az agyában... két fenékberúgás után tuti értékelnéd az életed! Kezdj magaddal valamit.
2011. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
De depressziós vagy! Ilyenkor. Majd elmúlik, ha vége a menstuációdnak.
2011. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Én is ilyeneken gondolkodom, minden nap. Elvileg a halál pillanata csodálatos is. De mindenesetre elég gyakran eszembe jut, hogy... de jó lenne megszűnni létezni. Csakhogy nem akarok a szeretteimnek fájdalmat okozni:) Nem éri meg.
2011. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő ti aztán tudtok segíteni. Szerintem nem vagy depressziós viszont olyan vagy akinek nem szabadna egyedül maradnia. Ha van legjobb barátod, kedves anyukád uncsitesód vagy valaki akkor tölts sok időt velük és szerezz be egy kis állatot :D Azok szeretni fognak (kutya, macska, tengerimalac) és sose lennél egyedül :) El fog múlni mert semmi sem tart örökké. Hány éves vagy am.? Ha rádjön ez a depis hangulat akkor kezdj el olvasni vagy írni, nézz egy jó filmet..bármit :)
2011. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De igen, úgy érzem. Mindennap sokat gondolkodom ezen, egyszer talán rá is szánom magam. Utálom ezt az egész világot, az embereket, és nem akarok a részese lenni. Úgy érzem rossz világba, vagy rosszkor születtem, mert az életnek semmilyen mozzanatát nem tudom élvezni. Minden napom egyforma kínlódás. Aki meg a menstruációval gúnyolódik, bekaphatja! :)
2011. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

tudjátok mit öngyilkosjelöltek?! megérdemlitek ezt a sok badarságot a fejetekben! :D

szenvedjetek csak! akik meg élvezik az életet,örülnek,azoknak a legjobbakat! :D

2011. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg néha azért szeretnék meghalni,hogy végre pihenhessek kicsit,vagy sokat.Az ember éjt nappallá téve dolgozik,nő létemre,jobb híján férfiakkal fizikai munkát,otthon vár a 3 gyerek.A férjemmel váltott műszakban dolgozunk ugyanott.A pénzből még el is lennénk,bár mindenünk hitelből van,így alig marad.De ha maradna is,nem lenne energiám élvezni.A gyárba a folyamatos félelem a kirugások miatt.Folyamatos kötéltánc,mert ha csak egyikünk is röpül,viszi a bank a házat.Ott tartunk,hogy örülünk hogy nem vagyunk betegek.A mai magyar,ha nem hal éhen 60 éves koráig,várja a nyugdíjas kort/bár nyugdíj nélkül az is macerás lesz/hogy élvezze az életet.Én épp egyik nap méláztam el rajta,milyen jó lesz otthon,unokák stb. 35 ÉVES VAGYOK.Itt tartok...
2011. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
régebben nagyon sokszor, most már csak ritkán. az lenne a könnyebb megoldás, pont ezért nem szabad.
2011. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!