Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a kutyátoknak...

Mit szólnátok ha a kutyátoknak valaki beszórna egy zacskó csontot? És ahhoz hogy mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés

Eddig mindig a kezünkbe adta a maradékot a szomszéd, mi meg átválogattuk, mert kis szilánkok is voltak benne, azt meg nem adjuk neki oda. De pár hete már nem adja oda.

Ma kaptam rajta, hogy beszórt vagy 1 kg csontot. Hívtam a kutyát, de nem jött. Eltelt pár perc, mondom megkeresem mit csinál. Erre látom, hogy tömi magába a kis darab csontokat....Pont vacsoráztatás előtt.


Legszívesebben elküldeném a fenébe, de sajnos rá vagyunk szorulva mert nincs a háznál férfi, ezért ő segít nekünk. De mindig minden dologba beleug*t. A kutya dolgaiba, a magánéletembe, a takarításunkba, hogy mivel mosunk stb.


2011. márc. 6. 23:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy minek vagytok rászorulva. Más is elboldogul férfi nélkül, főleg dilis nélkül..
2011. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem szépen megfogom neki mondani, hogy láttam amikor beöntötte a csontot, és máskor adja nekünk oda. Megemlítem neki majd azt is, hogy az állatorvos azt mondta bármilyen csontot ne adjunk neki (csirkét tényleg nem ajánlott) hiszen azelőtt is amiket adott, a felét ki kellett dobni, mert olyan veszélyesek voltak...


Persze mi sem az ágycipelés miatt vagyunk vele jóban, hanem pl múltkor beázott a háztető, és ő csinálta meg, vagy a vízaknában eltört egy cső és ő cserélte ki. Én 20 éves vagyok, a mamám meg 80 felé, szóval nem igazán boldogulunk ilyen segítség nélkül. Sajnos....Pedig néha nagyon szívesen elküldeném a búsba.


Olyanokba is beleszól, hogy miért nincs barátom, meg olyan tippeket ad (pályakezdő munkanélküli vagyok 2 hónapja) hogy menjek gyárba szalaghoz dolgozni, vagy jelentkezzek takarítónőnek a CBA-ba, mert ő azt hallotta ott éppen azt keresnek. Szakmával + nyelvvizsgával. (Nem a takarítónőket nézem le, nem is a szalagosokat, de egyelőre még reménykedem a jobb munkákban)


Amúgy pedig pár hónapja egy másik szomszédunkhoz valaki furcsa kavicsokat dobált be. Megette a kutya, műteni kellett, és 80 ezer ft-ba került neki. Azt mondta a gazdája, hogy nem érti ilyen kövek hogyan kerültek be hozzá. Hát ezek után van egy sejtésem....

2011. márc. 7. 00:02
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Én mondanám neki, hogy kamerát szereltél fel, és mivel a szép szóra nem hallgatott, figyeled mostantól.. Ha meglátod rajta, hogy bedobál kaját a kutyának, feljelented. Talán erre hallgat.
2011. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Jó, mondjuk ezeket egy szerelő is megcsinálná, de ugye pénzért. Azért nem mindegy az a pénz sem.

És senki olyan nincs aki segítene, szinte nincs senki rokonunk, vagy olyan akire számíthatnánk....

2011. márc. 7. 00:05
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát lehet betojna :)
2011. márc. 7. 00:05
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lódítsál neki. Hogy beteg lett a kutya a csontoktól, orvos, komoly következmények és ezentúl életbe vágóan fontos diétáznia. Te nagyon szereted a kutyádat, kéred, ne ölje meg a kedvességével. Talán veszi a lapot......
2011. márc. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Na ezért nem engedem én ki mág a saját udvarunkra sem felügyelet nélkül a kutyáim. Hivhatnak gonosznak de úgy látszik igazam van. Szerintem te is tartsad a házban a kutyát vagy kennelben. Na persze akkor még többet kell vele foglalkozni. De az ilyen ember sosem fogja megérteni. A kutyád viszont bele is halhat egy ilyenbe nem csak arról van szó, hogy többet eszik vagy beleszól a te 'tulajdonodba'.
2011. márc. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy rászoktatja, hogy bármit bedobálnak neki egye meg. Mikor manapság így mérgezik a kutyákat.
2011. márc. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázni kell a csontokkal. Az enyéimnek többször is beszorult a felső fogsora közé, alig bírtam kivenni. A szembe szomszéd kutyája libacsonttól fulladt meg.

Ennyit erről.

2011. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen, az enyémnek is volt már, hogy beszorult a szájpadlásába, és egy darabig küzdött vele...Azért csak nagyobb darabokat adunk neki, a kicsiket meg kidobjuk.

De a szomszéd persze akkorákat dobott be neki mint egy gomb pl. Ráadásul annyira leeszik róla húst, hogy semmi sem marad rajta. Sőt, a csontok végéről még a porcot is leszedik, olyan mintha már valami állat körülrágta volna. Nagyon durva, és undorító.


Amúgy meg attól is félek, hogy ha most szólok neki, akkor lehet azértis bedobálja majd neki...Meg tényleg máskor lehet majd akkor szórja be mikor már megetettem este, és akkor 2-szer lesz teleetetve a kutya...A gyomrának sem jó + én szeretem tudni hogy mikor és mit eszik. Áhhh, már megint kezdek ideges lenni...

2011. márc. 8. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!