Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kéne engesztelnem valahogy...

Ki kéne engesztelnem valahogy a szüleimet, vagy ők a furák?

Figyelt kérdés

szval idén nyáron elkedtem partyzni, mondják hogy menjek is nyugodtan(a piáról annyira nem beszéltünk) de mikor tegnap a kocsmából hazafele arra kelt hogy iszunk az egyik haverommal az egyik itthoni piából(házunhoz mentünk és bejött ő is), kissé úgy éreztem hogy baromira csalódott bennem a saját édesanyám, józanul biztos nem tennék ilyet:S


most meg az van hogy családi nyaralás vagy a haverokkal balaton?


őszintén: én 1000x jobban mennék a haverokkal ,de mikor szóba hoztam apám csak sorolta az érveket, hogy már kivan fizetbe, meg szétbomlik a család ha nem megyek velük stb. de az meg olyan rossz ha velük megyek és megin bénának érzem magam hogy szüleimmel vagyok:S.én őszintén szólva csajozásra,bulizásra vágyom mint az aki velem egyidős.


lehetnének kicsit megértőbbek, tényleg úgy vagyok velük hogy nagyon nagyon közel állunk egymáshoz(mint egy normális szülő-fia kapcs.) ,de néha már idegesít hogy ha bekéne számolnom valakivel ,"na hova mentél nyáron" "a szüleimmel voltunk balatonon". nem is az zavar hogy ezt el kéne mondanom valakinek ,hanem a tény hogy velük kell menjek.én nem akarok:S

17f


2011. aug. 17. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Buta kisfiú vagy még, nem attól leszel nagyfiú, hogy már haverozol meg csajozol. Addig örülj a szüleidnek, míg vannak és mehetsz velük. Még a haverok is beférnek a képbe, de csakis a család MELLÉ, és nem helyette.

A helyedben még várnék a csajozással addig, míg fel nem nősz, mert az ilyen "jajacikikaszüleim" -korszak kb 12 éves korban kezdődik, és 15-re el is múlik, te meg mindjárt nagykorú vagy, de agyad semmi.

2011. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem pofátlanság az otthoni italból éjszaka vendégelni valakit. Nem csoda, hogy csalódott volt, és szerintem meglehetősen jó fej, hogy csak ennyit láttál rajta, és nem csinált balhét.


Nyaralás: Előbb kellett volna gondolkodnod/szólnod, és akkor beoszthattátok volna a nyarat. Gondolj bele, ők dolgoznak, megkeresték a pénzt a TE nyaralásodra is, ráadásul nekik vélhetően nem júniustól szeptemberig van nyári szünet, hanem az a két hét szabadságuk van, amit kivettek arra, hogy végre együtt legyetek és pihenjetek. És most fizetniük kéne duplán, mert fiacskájuk kitalálta, hogy máshova megy...

Ez nem OK. Szóval mostmár szerintem barátkozz a gondolattal, hogy ez van. A szüleid szerintem totál normálisan állnak a bulizáshoz is, szóval kapd össze magad. ;)

2011. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Attól, hogy pár napra elmész a szüleiddel nyaralni még nem fog összedőlni a világ...pár nap...mi az az egész nyárhoz képest...

A másik meg, hogy ingyen van...ha egyszer már kifizetik neked akkor nehogy lemondd.


A haverokkal meg pont ugyan akkor mennétek mint a szüleiddel? Napra pontosan? Mert azt nem hiszem...

Mehetsz velük is meg a szüleiddel is.

2011. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Menj el nyaralni a szüleiddel,ha van lehetőséged akkor még mehetsz bulizni a haverokkal is.
2011. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

10:53 sajnos igen pont egy napra esik.


sajnos a válaszaitokból azt veszem ki hogy félre értettetek.egész eddig olyan életem volt hogy a szüleimmel megyek nyaralni még vásárolni is az anyámmal mentem,és akárhányszor voltam velük NEM ÉREZTEM JÓL MAGAM, magyarán sosem volt az hogy megbántam hogy nem mentem el mer mindig velük mentem ,és ezt már borzasztóan unom.nagyon rossz


úgy érzem hogy átestem a ló másik oldalára,ahol is az emberek nagyképűek ,nem köszönősek, a kapcsolatok nem komolyak inkább csak a testiség a menő.de már nagyon nagyon régen rádöbbentem erre hogy az emberek sajnos ilyenek, nagyon kevés olyan embert ismerek aki nagyon tiszteli a szüleit, eddig én is baromira tiszteltem őket.de sajnos abban a helyzetben vagyok most hogy "az is baj" "ez is baj"..


már kb 3-4 hónapja döbbentem rá hogy én milyen hülye életmódot folytatok(semmi buli, csak családi partyk amit szintén nem élvezek,haverok semmi)és ezen szerettem volna változtatni tudatosan a nyár alatt,én szerintem közelebb kerültem (nem is a "helyesebb" életmódhoz, sajnos a mai világban ami "helyes" az közhelyes is amit elítélnek az emberek) az emberek által elfogadottabb rálátásommal az egész világra. nyilván most meg azt mondanátok hogy színészkedem ,sajnos én legbelül nem ilyen vagyok mint amilyennek az emberek szeretnék hogy legyek, de ha nem így teszek nagyon szörnyen érzem magam:S


egyre jobban elfogadom a világot ,az embereket(többséget)és mégse találom magam:\


biztos ha a helyemben lennétek jobban megértenétek.

2011. aug. 17. 11:13
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem a világot kéne elfogadnod először, hanem saját magad.


De mást a hosszabb leírásod alapján se tudok írni, mint amit fent már vázoltam. 17 évesen gondolkodhattál volna annyit előre, hogy beosztjátok a nyarat. Ha ez nem ment, akkor sorry, de annyira gyerek vagy, hogy inkább menj csak a szüleiddel.

2011. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

megkérdezhetem hogy a koromon kívül miért tartasz gyereknek?

azért mer nem találom magam? mer sokszor érzem úgy hogy a társaság ahova kerülök nem nekem való, de nemtudok mit csinálni ezért beállok közéjük?

érdekelté tettél..

2011. aug. 17. 11:48
 8/22 A kérdező kommentje:
voltak programok amiket már hónapokkal korábban megterveztük.de így is nagyon sok szabadidőm volt...
2011. aug. 17. 11:52
 9/22 anonim ***** válasza:
Na hát ha így is nagyon sok szabadidőd volt, akkor remek, csak sajna azt kellett volna kihasználnod. A szüleid nyilván nem most szóltak, hogy holnaptól befizetett nyaralás van. Emiatt tartalak gyereknek. Tudod, én 26 vagyok, és nyilván szeretnék a párommal is elutazni meg a szüleimmel is (nem, nem érzem cikinek), ergo nyár elején szépen leültünk megbeszélni, ki mikor tud szabadságot kivenni, így nem volt gond az ütközésből...
2011. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

ez tök jó.legalább neked van valakid:) sajnos én egyedül vagyok. furán hangzik,de úgy vagyok vele ha lenne barátnőm nem érezném cikinek xd.olyankor egész másként tekintek mindenre meg sokszor jár a fejemben.


amúgy gondolkodtam a kérdés feltevése óta és szerintem jobb is lesz ha velük megyek.érzem a lelkiismeretem és sz.r

2011. aug. 17. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!