Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ki örökölne utánam?

Ilyen esetben ki örökölne utánam?

Figyelt kérdés

A kérdés (remélem :)) csak elméleti. Nemrég egy beszélgetés során felmerült és nem tudtunk megegyezni, hogy miként rendelkezik erről a jog.

A férjemnek van egy gyereke az előző házasságából, nekem nincs gyerekem.

Ha ő halna meg, akkor egyértelmű, hogy a gyereke örököl utána.

Viszont ha engem üt el a busz, akkor a férjem vagy a szüleim örökölnének utánam?


2011. márc. 8. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ miről van szó. Ha van olyan ami ági örökléssel jutott a birtokodba (pla nagyszüleidtől örököltél egy házat) akkor az a szüleidre száll vissza.Minden egyebet a férjed örököl és utána az ő gyereke
2011. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ilyen esetben nem lényeges, hogy a házasság előtt vagy közben szerzett valaki vagyont, jól tudom?
2011. márc. 8. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
nem, csak az ági öröklés számít. csak az száll vissza a szüleidre éppen azért, hogy ami egy család tulajdonában volt,. az utódok esetén szálljon vissza a család tulajdonába. Ez egyedi magyer szabályozás, másutt nem található meg, nálunk történelmi joghagyomány
2011. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor csavar: ha a szüleim gyerekkoromban (amikor feltételezhető, hogy nem volt saját jövedelmem) rám íratták a házukat, az minek számít?
2011. márc. 8. 09:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Ági vagyonnak. Visszaszáll a szüleidre
2011. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
írsz végrendeletet és akkor teljesen egyértelmű lesz a dolog ;)
2011. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!