Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek a körülmények a kapcsolat...

Ezek a körülmények a kapcsolat végét jelentik?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, négy hónapja van egy 25 éves barátom. Komolyabb előtte nem volt igazán. Most viszont gondban vagyok, kérném a tapasztalt felnőtt emberek tanácsát.


A randikon nagyon aranyos volt, kedves mindig. Ha nálam voltunk, szintúgy. Rengeteg közös van bennünk, nagyon jókat beszélgetünk, sok a közös érdeklődés. Úgy érzem, ez sok év múlva is összetartana vele. Viszont ahogyan az utóbbi időben náluk is voltam, akár egy hetet is, sok minden elbizonytalanít.


A szülei elváltak, a házat, ahol élnek, az egyik nagyszülő az ő nevére íratta. Anyukájával, és testvérével él, akik dolgoznak. Ő "tanul", saját keresete nincsen. Azt szokta mondani, otthon "ő az uralkodó", mert a ház az ő nevén van, és ezért mindennek úgy kell lenni, ahogy ő akarja. Elvileg egyetemre jár, havonta veszi fel a 30.000 Ft diákhitelt, de szinte be sem jár az óráira, kiderült, hogy legutóbb a vizsgáira sem ment el. Az iskolát ellébecolja, mert szerinte túl nehéz, de munkát nem keres, otthagyni nem akarja. Sokáig előttem is titkolta, hogy így áll a tantárgyaival, egy véletlenen bukott ki minden. Ráadásul ha a barátaival hétvégente összegyűlnek, nagyon sokat iszik, a részegségig. Olyan is van, hogy már hánynak.


Nekem ezek a dolgok nagyon nem tetszenek, mondtam is neki. Az volt a felelet, hogy nagyon szeret engem, de változni már nem fog, ahhoz túl idős. És ha nem tetszik, hogy iszik "csukjam be a szemem."


Jól érzem, hogy ennyi értékrendbeli eltéréssel ennek semmi jövője, bármennyi közös van is bennünk?


Halmozza a diákhiteleit, elpazarolja az államilag támogatott féléveit, de tanulni nem tanul, munkát nem keres. Édesanyja és öccse hajnalban kelnek, napi 10 órákat dolgoznak, befizetik a számlákat, és az érte a köszönet, hogy náluk "ő az uralkodó", mert a ház az ő nevén van.


Szeretem ezt a fiút, de ezek a dolgok nagyon nem tetszenek. Jól érzem, hogy ezek változni nem fognak, és itt a búcsúzás a "megoldás"?


2011. márc. 8. 13:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
nagyon nagyon jól érzed. ettől talán majd észhez tér. egy éretlen semmirekellőnek tűnik.
2011. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Semmirekellő alkoholista, aki világéletében a szüleire és másokra lesz utalva. Nem fogja érdekelni, hogy neked mi a problémád, mert "szokd meg, én nem változok" alapon lerendez mindent. Az ilyen ember nagyszerű.. egyedül. Ehhez az életstílushoz nem kell neki pár. 4 hónap az semmi, örülhetsz, hogy gyorsan kiderült minden. Ne akarj csak azért vele maradni, mert előtte nem volt nagyon párod. Majd lesz, de egy olyat válassz, aki nem alkesz és élhetetlen, ráadásul kompromisszumképtelen ember.
2011. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass az eszedre, találsz jobb srácot is, akinél minden stimmelni fog. Csak azért ne maradj vele, mert néha rendes. Nekem is volt már ilyen barátom, utólag annyira örülök, hogy otthagytam! Pedig akkor sajnáltam a dolgot. Szóval a tanácsom: keményen, előre, ne ragadj le ilyen pasiknál.


Üdv, 23/n

2011. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Jobb nem lesz az idő múltával. Ha már most látod, hogy ennek nincs értelme, minek kötnéd magadat egy olyanhoz, akiből te is tudod, hogy ki fogsz ábrándulni.

25 éves, felnőtt komoly ember, tudja hogy mit csinál. ha most ellébecolja a kötelezettségeit, mi lesz belőle/vele akkor, ha családja lesz?

Sokra nem fogja vinni, az biztos...


Üdv!

2011. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Majd akkor is bekell csuknod a szemed mikor piásan lepofoz,vagy a rendőrők jönnek érte mert belemászott vallamibe...

A szülei a hibásak itt denagyon ráiratták a házat,lébecolht,simán kidobhatja őket,ha nem úgy ugrálnak ahogy ő fütyül,te ne állj be a csicskák sorába,gondolokodj...

28N

2011. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kutyából nem lesz szalonna-nagyon igaz.Örülj,hogy most derült ki,nem később,mikor már menthetetlenül belezúgtál.Nem dolgozik,iszik,de ő az uralkodó-gyönyörű.Az ilyenek szokták részegen félholtra verni a családjukat.
2011. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek amiket leírtál egy 4 hónapos kezdődő kapcsolatban bőven elegek lennének ahhoz, hogy lépjek. Nem pazarolnám egy ilyen fiúra az időmet, ennél fogsz te sokkal rendesebbet is találni.

Csak gondolj bele...komolyabbra fordulnak a dolgok, összeházasodtok, gyereketek lesz... el fogja várni, hogy te körbeugráld a gyerekkel a nyakadban mert ő az "uralkodó"? Húznád az igát, hogy fedezd a pénzt amit piára költ?


Jól írtad: itt a búcsúzás a megoldás.


25/N

2011. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóakkal. Nem megbízható ez az ember. Ne rontsd el vele az életedet!
2011. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy igazán értelmes 21 éves lány! Szívből örülök Neked. Teljesen jól érzed, hidd el az átlagnak fel sem tűnnének ezek a dolgok, lazaságnak, jó tulajdonságnak tekintenék azt, ami valójában csak végtelen önzés. Jó esélyed van arra, hogy Te nem leszel egy megalázott, félrerakott nő, aki csak akkor jön rá, hogy nagy a baj, ha már szült egy ilyennek egy-két gyereket.
2011. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Találni fogsz jobbat is, ha ennyivel lerendezi a dolgokat az nem helyes.. lépj tovább hidd el jobb lesz ha túl lépsz rajta,talán neki is megjön az esze.
2011. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!