Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes kitartani csupán a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes kitartani csupán a kedvezőbb körülmények miatt egy ilyen kapcsolat mellett?

Figyelt kérdés

Leírom a problémámat:

Nekem olyan tesóm van, hogy nem szeret dolgozni, amennyire csak teheti, kihasznál mindenkit, aki a környezetében van.

Amíg otthon laktam, én tartottam el és még véletlenül se akart elmenni dolgozni.

Megismerkedtem egy fiúval, akit ő nagyon nem csípett, hogy bekavarjon közöttünk, fogta, meglopott mindkettőnket.

Mikor az eset történt, éreztem, egy percig nem maradok otthon, így aztán összeköltöztünk a fickóval.

Ám ekkor ismertem ki, milyen is ő valójában?

Féltékeny, de olyan szinten, hogy mikor rátör, engem mindenféle k--nak lehord, kiszolgáltatja magát, csúnyán beszél velem, a tetejében pedig csavarog mindenfelé, mint a hülyegyerek.

35 éves lesz, de nem nőtt be a feje lágya.

Haza nem akarok változatlanul menni a tesóm miatt, de őt se bírom már sokáig.


2009. ápr. 10. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
és ha összefognál barátnőiddel és közösen albit bérelnétek?
2009. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem érdemes kitartani, ez szóbeli erőszak, megalázás, és félő, hogy ha benne maradsz ebben a kapcsolatban, később fizikai bántalmazás is bekövetkezhet. Nézd meg a www.nane.hu oldalt, ott világosan le van írva, hogy a feleségverők sokszor szóbeli bántalmazással kezdik, és később ütnek is.

Szerintem is jó ötlet lenne külön költöznöd, ha dolgozol, talán van miből. (Jó ötlet a lakótárs keresése is)

2009. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy én álláskereső vagyok, mert elvégeztem egy tanfolyamot, de közben úgy alakult, hogy még ezek tetejében az én igazán kevés segélyemből éltünk, mert egy időben kerülte a munkát.

Hogy egyáltalán legyen miből megélnünk, nem mentem el dolgozni, arról nem is beszélve, hogy idegileg se bírtam volna a munkát is + őt is…

Egy ideig az egészségügyben próbáltam elhelyezkedni, mert ott legalább jár a nővérszálló ( hittem egészen addig, míg az ellenkezőjét nem tapasztaltam ), de terveim kudarcba látszanak fulladni, mert nincs ilyen végezettségem, az intézményekbe pedig nehéz szakképzetlenül bekerülni.

Albérletet én a dolgozó korszakomban sem tudtam már megengedni, mert a minimálbérnél sehol nem kerestem többet, amiből egy adósságom végett nem is marad meg a teljes összeg / hó.

A szomorú az az, hogy ha hazaköltözöm, ott a tesóm parazitáskodik rajtam, de olyan szinten, hogy nekem még szinte magánéletem se lehet, mert egy szobánk van, nekem egy fűtetlen helyiség lett berendezve, ami télen lakhatatlan, nyáron meg a hőség végett elviselhetetlen.

Munkalehetőség a környéken ohne, ha van is szó szerint minek?Félretenni nem tudok a tesóm miatt, meg a tetejében még hülyének is vagyok nézve....

2009. ápr. 10. 06:33
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha már ígyse-úgyse nincs munkát, esetleg tanulás? Erőt ad benne az, hogy ez egy kitörési lehetőség. Mert egy esetleg keresettebb végzettséggel jobban kereső állásba tudsz menni.

Így lassan de biztosan lecsúszol, bármelyiket választod: akár a régi otthonod, akár a párod.

Pár év és egy nyúzott vénasszony leszel, még ennél is kevesebb eséllyel.

2009. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudok továbbtanulni, mert nincs egy fillér megtakarított pénzem se, csak adósságom.

A munkaügyi központ már támogatott egy tanfolyamot ( egy vagyonőrit ), de ebben a szakmában szintén éhbérért dolgoznék, ami semmire nem elég, nemhogy kitörésre!

Egyetlen megoldás van, az egészségügy, de nem vesznek fel még segédápolónak se.

A múltkor voltam egy felvételi meghallgatáson, de kiderült, hogy olyan műszakbeosztásban kellett volna dolgoznom, hogy nem tudtam volna idejében beérni, az első hónapokban pedig nem jár még a szálló, max. a próbaidő lejárta után.

Szóval ez a lehetőség meg a bejárás miatt lett felejtős...

2009. ápr. 10. 10:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem el, hogy egy segédnővér jobban keres, mint egy vagyonőr! Inkább fordítva lehet ez! Szerintem érdeklődj csak utána a vagyonőri állásoknak! Főleg most, jön a nyár, a nagy fesztiválokra tömegével kellenek a vagyonőrök, és akikkel ilyen helyeken beszéltem, nem panaszkodtak a bérezésre.

A nővérszálló tényleg jól hangzik, de nem jár mindenkinek csak úgy. Én nem hiszem el azt sem, hogy nem segítenének valami megoldást találni (pl. éjszakás leszel, vagy reggel később kezdesz és tovább maradsz, mégis kapsz nővérszállót, akármi), amikor nővérhiány van, örülnek, ha valaki jelentkezik! (Nálunk legalábbis hónapokig benne volt az újságban egy klinika hirdetése) Mondjuk aki nem szakképzett, azzal nem tudom, hogy van ez.

Nagyon pesszimistának tűnsz. Mindig van kiút.

Nincs rokonod, nagyszülőd, aki ideiglenesen befogadna? (Van 1-2 harmincas ismerősöm, akinek a nagymama segített ilyen helyzetben.)

Állj jobban a sarkadra, akár a pasiddal szemben, akár a tesóddal szemben! Legyél határozott, ne félj tőlók!!! Pl. pasidat eltartod, cserébe lek.rvázást kapsz? Ne hagyd!!!! LEgyél nyugodtan mérges :) Nem vagy másodlagos, és nem vagy áldozat!

2009. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A dolog nem ilyen egyszerű.

Igazából a vagyonőri tanfolyamot "egye fene" - alapon tettem le, mert hirtelen nem volt meló, ugyebár akkor jöttünk el otthonról és kellett a pénz.

Tetszett, amikor végeztem, de már bocs, a 150 cm - mel + hogy nő vagyok, nem kellek akkora full - jól fizető helyekre, hogy szállásra telne belőle.

( bruttó 450 Ft / h - t fizetnek a nőknek , illetve ennél lejjebb, a fegyveresek kapnak max 500 Ft / h - t.)

Szóval ambícióm abszolut nincs hozzá, ráadásul a szükséges papírokat sem sikerült kiváltanom még - szintén anyagi okokból.

2009. ápr. 10. 12:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Rokonaim közül senkire nem számíthatok, mert mindegyiknek családja va, én senki nyakára nem akarok odaköltözni, a nagyszülők már meghaltak, barátnőm, akivel hébe - hóba tartom a kapcsolatot még linkebb, mint a tesóm....
2009. ápr. 10. 12:23
 9/13 A kérdező kommentje:

A "nem hagyom magam effektus" - sal nincs baj, a páromnak megmondom a frankót, ha úgy van, sőt, én magam vagyok az, aki időnként "be szoktam takarni", ha végképp nem bírom.

A tesómmal 28 éve szélmalomharcot vívok, amiben már kikészültem, nem kérek belőle már soha az életben, ha egy mód van rá.

2009. ápr. 10. 12:26
 10/13 anonim ***** válasza:

De akkor tulajdonképpen mit szeretnél, mire válaszoljunk?


Nagyon egyszerűen: szerintem nem érdemes olyan pasival maradni, aki lek.rváz. Ennyi.

2009. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!