Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttátok vasárnap a Naplót a...

Láttátok vasárnap a Naplót a "Pán Péter-szindrómás" emberekről? (akik nem akarnak elköltözni otthonról 30 évesen sem) Ti is ismertek ilyen embereket, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 15:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
hát én se leszek ilyen. 20 vok most és 3 éve eltartom magam. 1 éve céget alapítottam most én tartom el a családot és jövöre költözök saját építésű házba (450 m2) amiben már csak a belső munkák vannak hátra
2011. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

Mindenki életében annyi rejtett kis szomorúság, teher miegymás van.


Ha egy ép elméjű embernek felajánlod, hogy itt egy stabil állás, egy lakás, valami, amire lehet családot alapítani, tovább lépni, hidd el azt választaná, nem az otthon lakást. Ha valaki nem azt válassztaná, akkor az illető beteg és azért nem haragudnék rá, hanem inkább megérteném.


Túl könnyű a mai világban célt és irányt téveszteni és olyan örvénybe belekerülni, amit csak azok értenek meg, akik benne voltak. Aztán ezek a problémák halmozódnak, egyik hozza a másikat. Gyakran ezek az emberek "eljátszák", hogy minden szuper az életükbe, de valójában tudják hogy baj van, csak -különféle okból- nem tudnak visszatalálni a "normál kerékvágásba". Manapság sajnos meg pláne érvényes ez.


Sajnálom ezeket az embereket, mert nem könnyű nekik, de nem "LE sajnálom". Hálát adok, hogy az én életem más, de nem tartom magam különbnek.

2011. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért,de szerintem nem értik az emberek a különbséget!!!!

Itt nem a szüleikkel élő,dolgozó vagy nem dolgozó személyekről van szó,hanem akiknél valami folyton nem alakul ki a felnőtté válás iránti igény.

Erről nem tehetnek.Ettől még sok dologban lehetnek normálisak,pl ha az úton megállítod és beszélgetsz vele,lehet észre sem veszed.

Szerintem ez egyfajta betegség,és nem lehet keverni azokkal,akik kényelemből vagy mert nincs más lehetőségük,azért élnek a szülőkkel.

Mi a véleményem róla?Az,hogy elég nehéz helyzet.Mivel jó esetben a szülők előbb halnak meg,mint a gyerekek.És ha ennyire önállótlan,akkor később senki nem fog vele törődni,ha a szülei meghaltak.Olyan,mintha egy gyereknek kellene megtalálnia önállóan élni.Én így értékelem.


Fiatalon akar gyereket szülni anyukának pedig üzenem!!

Nem nagyon nézek tvt,de láttam nemrég egy műsort,nem tudom mi a címe,de vmi olyasmi a lényeg,hogy bajba jutott embereknek segítenek benne(anyagilag bajban lévő)

És volt benne egy kb 20 éves lány,a párja nem lehetett több 25nél,mind kettőn legalább 20 kg súlyfelesleg volt,2 gyerek a gyakukon,de lehet 3,erre nem emlészem pontosan,és még a nagymama is velük lakott.És azon sírtak,hogy ők nem juthatnak saját lakáshoz!!!!!

Totál kiakadtam.

Ha te is így elakarod baszni az életedet hajrá!!

Szerintem nem egészséges fiatalon gyereket szülni,a szülő és a gyerek is megsínyli.

2013. dec. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!