Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért történik ez általánosság...

Miért történik ez általánosságban egy kor fölött?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék kitérni, hogy nagyon sokszor azt látom, hogy a legtöbb tizenéves (14 fölött) az apukájától, anyukájától kapott zsebpénzből vesz magának a suliban kaját, ruhát, testápoló szereket stb. Köztük én is 16 évesen. A szüleim elváltak anyukámmal élek és én is abból veszek ruhát, amit apukám ad. Ez miért történik így a legtöbb esetben?
2011. márc. 8. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
mert az alap dolgokat a szülők biztosítják, ha meg divatozni akarsz akkor arra ott van a zsebpénzed. és még szerencsés is vagy hogy abból telik ilyemire.
2011. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert egy bizonyos kor fölött már halálosan ciki anyucival vásárolni menni. Én se megyek el a 16 éves fiammal ruhát venni, azt általában a haverjaival oldja meg. Adok pénzt neki, aztán majd választ magának. Reggelit sem csomagolok már egy ideje neki, mert mondta, hogy ciki a többiek előtt a suliban, hogy mindenki a büfében vásárol, csak ő visz magával reggelit.


A gyerek bizonyos kora fölött már muszáj háttérbe szorítani a gondoskodási mániát. Mindennél jobban szeretem őt és éppen ezért nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. Ugyanígy nem állok neki puszilgatni meg ölelgetni a haverjai előtt (de azért otthon meg szoktam lapogatni titokban), mert az is égő.

2011. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudod, amikor tini az ember akkor elkezdenek beindulni az önállóságra való törekvések. Pl.azok amiket te leírtál ezek a dolgok autómatice beindulnak és ez az élet természetes velejárója. Ezek az apróságok indítják el azt a folyamatot, mikor anyu szoknyája mellől felnő egy felelős, érett és önálló ember.
2011. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!