Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az aki...

Szerintetek milyen az aki évekig nem beszél az édesanyjával/nagyijával egy sértődés miatt?

Figyelt kérdés

A féltestvérem összeveszett a nagyijával, mert az nem engedte hogy arra a telekre építkezzen, ami teljesen üres, de a mamájáé. Ezért összeveszett vele a testvérem anyja is, és lassan 10 éve hogy nem beszélnek egymással. Pedig nagyon jó volt a kapcsolatuk mindig, olyan igazi mama volt a néni.


Nekem ez annyira furcsa, mert biztos nem bírnám ki ha nem tartanám a kapcsolatot az anyukámmal/mamámmal.


2011. márc. 8. 23:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Van olyan sérelem ami az anya és a lánya közé állhat?
2011. márc. 8. 23:10
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Húú,ez durva remélem sosem lesz ilyen köztem és anyukám között.Bele is halnék ha nem tartanánk a kapcsolatot.

Nem tudom más hogy van vele de én nem hinném,hogy van olyan ok ami egy jó szülő-gyerek kapcsolatot tönkretehet.

2011. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

anyám és közém nemtudom,még nem volt ilyen


de anyám huga...nah az ott fordulhatna fel ahol van,remélem minél előbb..és lassan 10 éve hogy szivből gyűlölöm...okokat nem részleteznék,de van ilyen



de jah,most jut eszembe...van nekem egy biologiai apám is,nah vele idén 16 éve hogy nem beszéltem,utolsó emlék hogy menekülünk előle anyával,ő meg kisbaltával jön utánunk...ő is megdögölhetne,még mindig abban a házban lakik,ami az anyáé is (bár azóta van férje,öcsém,új ház,de akkoris)

2011. márc. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Attól még mert igazi mama a néni, lehet egy boszorkány. Lehet , h tök fölöslegesen őrizgeti az üres telkét, ahelyett, h az unokáját segítené.
2011. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Előttem válaszoló sok durvaságot írt. Na, de ha ebben nő fel, akkor bizony ilyen lesz. Sajnos a büszkeség, önteltség sok bajt okoz, a szeretet meg nem létezik, mint anyagi kategória. Megpróbálhatod valami családi ünnepre mindkettőjüket a másik tudta nélkül meghívni, de nem lehet tudni előre, mi lesz a végkifejlet.

Esetleg írd le a veszekedés történetét egy füzetbe, vagy a gépbe és nyomtasd ki, és mondj ilyesfélét: "Nézzétek, milyen érdekeset találtam a neten! Nahhhát! Hogy milyen emberek vannak?! Te tennél ilyet? És te mama? "

2011. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon furcsa, valoban, de vannak ilyen emberek. Kerdes, hoy erdemes lenne-e kibekulniuk vagy tovabbi vitak alakulnanak ki. A buszkeseg sok kapcsolatot megront (marmint, hogy egyik fel sem nyit a masik fele). A ferjem 20 eve nem latta a nagymamajat, mert az nem kivancsi ra, mivel a ferjem anyja nem feher, igy a ferjem nem feherboru. Tobbszor mondtam neki, hogy vegye fel vele a kapcsolatot most, hogy mar felnott, de azt mondja, hogy minek. Idos korban az ember felfogasa nem igazan valtozik a legtobb dologrol es ugysem lenne kozos temajuk ennyi ev utan. Talan az a legjobb ilyen helyzetben, ha azokra koncentral az ember, akik tenyleg szeretik es mellette vannak. Akivel mar 10 eve nem talalkoztal, sosem beszeltel, az hiaba rokonod, egy ismeretlen.
2011. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kibírom, évek óta nem beszélek anyámékkal. Nem részletezem, de van rá okom. Apámmal tartom a kapcsolatot, mert neki köszönhetem, hogy nem haltam éhen, anyámat az sem érdekelte volna, ő csak ment a pasik után, a pénz után. Most már nekem is van családom, de nem is ismerik a "nagyit".

Néha máshogy nem lehet.

2011. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én, kb. 20 éve nem tudok semmit az anyámról. Nem kíváncsi rám, sem az unokáira. Azt sem tudja, hogy dédunokái vannak. Soha nem szeretett engem, mindíg a bátyámat imádta, aki meghalt. A halálakor azt mondta nekem, hogy miért nem te haltál meg? Szeressem ezek után?
2011. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
utolsó válaszoló, szerintem naiv vagy. ha kisbaltával rohanna utánam valaki, akkor természetes, h gyűlölném egy ideig, majd a magam érdekében valószínűleg szaksegítséget vennék igénybe és a gyűlölet oldódna. Dehogy megbocsájtsak, mert a szeretet így meg úgy??hát ez nem megy ilyen könnyen.
2011. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23:20-asnak címeztem
2011. márc. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!