Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék nagymamámmal...

Mit tehetnék nagymamámmal (apum édesanyjával)?

Figyelt kérdés

Sajnos mamám már a kezdetek óta keresztbe tett a családunknak, a lányával együtt. Nényémről kell tudni, hogy világéletében alkoholista, könnyűvérű nő,nemcsak, hogy családtörő(az övé), de gyerekei is csak akkor kellenek mikor meg tudja lopni, habár még kisebbek.

Ezzel ellentétben anyum mindenhol megállja a helyét, mindenki tisztel és megbecsüli. Ám mamám se őt, se senkit nem szeret magán kívül. Folyton be akar feketíteni anyumat, engem meg a testvéremet kitalált dolgokkal. És mikor szembeállítják az igazsággal szemrebbenés nélkül lehazuttalja és az áldozat szerepét játsza. Ám már annyira romlott, hogy még a templomból is kitagadták. Sajnos már nem tudom mit tehetnék, hogy abbahagyja az aljas rágalmait


2011. márc. 9. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy mondani könnyű, de ne törődjetek vele.. Nem illik ugyan, de fordístatok hátat neki, mintha nem létezne..
2011. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy ez már az időskori demencia.

Tudom, hogy nektek ez ettől nem lesz jobb, de nem tudtok mit tenni vele.

Ne törődjetek vele, az emberek látják, hogy milyen az anyád, és milyen ő, látod, a templomból is kiutálták, a szüleid meg tisztelik.

Nincs itt semmi gond, csak tanuld meg ezeket elengedni a füled mellett, hiába mondja el ezerszer, attól még mindenki tudja az igazságot, ami a legfontosabb: te is.

Ha lehet, kerüld az öreglányt.

2011. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem tehetsz ellene semmit,azt kell mondjam!

az én nagyanyám iszik,és hülyeségeket terjeszt a saját gyerekeiről,tiszta szégyen:S az a baj,h elhiszik,amit mond,mert nem vagyunk ott,h elmondjuk,h ennek a negyede se igaz!lejáratta már az egész családját,én nem is akarom tudni,miket terjeszt,jobb a békesség!az a baj,h még mi,akik tudjuk,h milyen,elhiszünk neki dolgokat,mert olyan hihetően adja elő,de ha szembesítik a hazugságaival,persze tagad,meg másokat hibáztat:S

anyumat és a testvéreit is megpróbálta már összeugrasztani a kitalált dolgaival:S

nem fogja abbahagyni soha!és csodálkozik,h egyre kevesebbet lát minket:C

sajnálom,h te is hasonló helyzetben vagy,de szerintem érdemleges dolgot nem tudsz tenni ellene...:@:(

2011. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szabó kike florez válasza:
21%
mond neki hogy : Na ide figyelj te te te tetü !!!két választásod van ! Agyon verjelek vagy szét?
2011. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Apud mit szol hozza? Vegtere is az o edesanyja es testvere.
2011. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát sajnos apumnak nemrég volt 1 súlyos autóbalesete. Ezt következően az agya eléggé károsúlt (sajnos majdnem 100%-an veszített az ítélőképességéből) és mamám ezt akarja sokszor felhasználni ellenünk, nem törődve azzal, hogy apumat csak mi rendeztük, küzdöttünk, hogy helyre jöjjön. És sajnos mamám nem törődik azzal, hogy apumat nem szabad idegesíteni, mivel könnyen agyvérzést kaphat, megbolondúlhat, és ilyenek :((
2011. márc. 10. 11:41
 7/10 A kérdező kommentje:
És ráadásúl úgy a család ellen hangolja, hogy apum lassan minden nap csak veszekedik velünk, és a legkedvesebb szava: menyj az anyád vmilyen vmijébe
2011. márc. 13. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
A templomból is kitagadták?:)))Ez jó!Azt hittem ez csak a középkorban volt szokás.
2011. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban nehéz helyzet. Csak a példamutatás, és a tudatosság segíthet, mégpedig lassan, de biztosan. Ha meg tudjátok tenni, hogy rossz szavakra kedvesen és türelmesen válaszoljatok, ugynígy minden "keresztbe tesz" - re, jósággal, akkor lassan beköszönt a változás. ("Aki megdob kővel, dobd vissza kenyérrel". Régi recept.)
2011. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek értek egyet. Próbálj meg minden ellenében te csendesen, kedvesen, amennyire lehet, mindenki felé empatikusan létezni (azért nem mártírként). Bármilyen fúrkálódás, háttér-szervezkedés vagy egymás szembeköpdösése csak jobban elmérgesíti a helyzetet és még több veszekedést, bajt hoz. Míg a példamutatás nehéz és lassú, viszont egyedüli hatásos módszer lehet - ha meg mégse, a te lelkiismereted tiszta marad.

(A templomból meg hogy lehet valakit kitagadni?!)

2011. jún. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!