Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált és újraházasodott...

Elvált és újraházasodott anyukák! Hogyan alakul a gyermeketek és az új apuka kapcsolata?

Figyelt kérdés

Olyan eset érdekelne, ahol a vér szerinti apuka látogatja a gyereket.

1,5 éves korától vagyunk együtt, most lesz 4 éves a fiam, csakhogy az édesapa hétvégéi (2-4 hetente)folyamatos feszültséget keltenek, és összezavarják a fiamat is. A nevelőapával, jól kijönnek, nem ez a gond, csak a párom is zavaró helyzetekbe kerül e miatt folyamatosan.

Másnál ez hogy van? A nevelő apát a keresztnevén szólítja, vagy apának? Hogy kezelitek pl. ha az óvodában apának nevezik a nevelőapát, akit amúgy a keresztnevén szólít a gyerek, erre ő teljesen megzavarodik, mert azt hiszi az édesapjáról beszélnek?

Ha megkérdezem a fiam, hogy neked hány apukád van, mindkettőjüket mondja. Próbálom az ő kis szintjén magyarázni neki, hogy hogy is van ez nálunk, nem tudom mennyire érti.

A másik gond, hogy míg mi itthon kitesszük a lelkünket hogy normális kisembert neveljünk a fiamból, az a hétvégi 1-2 nap amit ritkán az édesapjával tölt, teljes kánaán, csoki, cukor, mese, játszótér, nem kell óvodába menni stb., csak körülötte forog a világ, mikor meg hazaérkezik napokig emlegeti, és vissza akar menni. Szegénykém azt gondolja, hogy ott mindig ez lenne. Persze ez megint csak vacak érzés nekünk.

Jó lenne tapasztalatokat olvasni, valakitől aki hasonló helyzetben, van vagy volt.

Köszönöm!


2011. márc. 9. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy a nevelőapára ne erőltessétek a gyereket, hogy apunak szólítsa!! És az oviban nem lehetne mondani, hogy nem az apja?! Az én anyum se erőlteti, hogy apunak szólítsam a párját!! Az nagyon nem jó!!
2011. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én beszélnék az apuka fejével, hogy az rendben, hogy nála van a gyerek, de tartsa már tiszteletben a nevelési elveket, és amit nálad sem szabad, azt nála se legyen. Ezzel tényleg csak a gyereknek tesz rosszat.

Az meg szerintem rendben van, hogy a nevelőapukát, a párodat a nevén szólítja. Az én fiam 6 hónapos volt, mikor szétmentünk, nekem ugyan nincs párom, de tisztában van vele, hogy ki az apukája, és ha lesz valakim, akkor is apa marad az apa.

2011. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves első, épp azt írtam, hogy a nevelőapát a keresztnevén szólítja.

Az óvodában elvileg tudják, mondtam már, csakhogy olyan sokan vannak, hogy gondolom elfelejtik az óvónők.

Kedves második, szóban az édesapa minden nevelési elvet elfogad, és állítólag alkalmaz is, csak én kétlem hogy így lenne... majd ha picit nagyobb lesz a fiam hátha jobban elmeséli hogy telt a hétvégéje, addig csak a következményeket látjuk :(


Várom a további hozzászólásokat, köszi.

2011. márc. 9. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!