Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kezelitek családtagna...

Mennyire kezelitek családtagnak a gyermeketek párját, abban az esetben ha még nem volt esküvő?

Figyelt kérdés

Én 4 év után is inkább "vendég" vagyok a pároméknál, tálcán kapom a szódavizet is, mindenki "haptákban áll" ha én oda megyek, mindig rend kell legyen. Akármivel nem kínálnak meg, akármit nem ehetek meg akármiből. (pl egy átlagos mindennapokban használt tányérból én nem ehetnék lecsót)

A párom szerint családtagnak számítok már, én azért annyira nem érzem így...

Kedvesek a szülei, meg aranyosak, szó se róla, de valahol még van szakadék. Gondolom ez még természetes?!


2011. szept. 12. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Valahol még esküvő után se lesz családtag a másik párja.
2011. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is kb az esküvő után volt az, hogy "Petikém, nyugodtan járj be a hűtőbe, ha kell valami, de kérhetsz is, ahogy neked kényelmesebb" - a férjem felé a szüleimtől.

Őt szinte fogadott második gyerekként kezelik inkább, mint vejükként. Ennek hátránya, hogy hiába negyven éves, apám simán elzavarja pulóverért, mert szerinte meg fog fázni :))

2011. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én első alkalommal be lettem fogadva,jöhetek-mehetek,csinálhatok ahogy kedvem tartja.Se tálca,se külön diszestányér,semmi.Ugyanugy vagyok kezelve mint a lányuk (párom huga).

Első 2 órában volt próbálkozás vendégként kezelni,de túlzottan megvolt a családias légkör.Gyalog is csak negyed órára lakom,de ott aludtam első este (párom nálam már hamarabb,én egyedül lakom).



De ellenpélda...exemmel 4 évig voltunk együtt,még 4 év után is meg kellett kérdezni a szülőket hogy mehetek-e,vacsinál még a téányért se tehettem arrébb,nemhogy mosogatni,egy pohár vizet nem önthettem magamnak,stb. De szeretve se voltam,csak körülugrálva.

2011. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kicsit úgy érzem magam mint a harmadik válaszoló az exével...mondjuk én ki merek tölteni egy pohár vizet, ha úgy van, de általában csak ha "nem látják"...meg főzök is, de csak ha nincsenek otthon a szülők...ha otthon vannak akkor más a helyzet feszélyezve érzem magam...

Pedig aranyosak, kedvesek, csak valami hiányzik...

2011. szept. 12. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

harmadik vagyok


Exnél voltam én is ugy többször,hogy ketten maradtunk,szülők nem voltak 2-3 napig.Olyankor ott főztem,meg mindent én-exem elkényeztetett gyerek volt 26 évesen is-,de amint megérkeztek,semmit nem lehetett.Bármit ajánlottam hogy segitek,mindig csak "hagyd,majd én,te csak ülj le/pihenj/akármi".Mintha szállodában lettem volna.És hiába mondtam exemnek is,hogy ez zavar,ő nem tulajdonitott neki jelentőséget,mondán örüljek neki semmit nem kell csinálni.


Hány évesek vagytok egyébként? Te szüleid milyenek a pároddal? Összeköltözni nem terveztek még?

2011. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Hál Istennek pár hét alatt befogadtak a családba. Anyósjelöltemmel 2 év után tegeződöm is. Mama is elfogadott meg szerintem mindenki. És ez így jó. Főleg, hogy két éve együtt is lakunk.

23/N

2011. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De tervezünk összeköltözni, idén végzek az egyetemmel (ha minden jól megy), utána.

Az én szüleim lazábbra veszik, tehet-vehet a párom amit akar, nem részesítik különleges bánásmódban, kicsit talán "természetesebbek" vele...

A párom szerint ilyen az anyukája, fogadjam el. Szerinte ennek semmi köze ahhoz, hogy befogadtak-e a családba vagy sem illetve ahhoz, hogy szeretnek-e vagy sem...

2011. szept. 12. 13:55
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Családtag vagyok,ha anyósékhoz megyünk akkor ki vagyok szolgálva,ez van ezt kell szeretni,anyós igy akar kedveskedni,ha 10év alatt nem változott semmi nálunk szerintem nem is fog.
2011. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

14:17

Lehet nálunk is ez a helyzet...:):-S

2011. szept. 12. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Mind a két részt leírom:

párom családjánál többször járunk, ők pestiek. Szabadon járok-kelek, tegeződök a szülőkkel (kicsit feszélyez, bevallom :P), anyósjelölt mesél, nevet, magyaráz, recepttippeket ad, apósjelölt is ajánlja hogy süt-főz, amit én és párom szeretnénk. Nagyon édesek, de náluk nincs nagy összeülés, és bár bensőséges, de párom (28/f) mégis szeret elvonulni vagy szűkszavúan nyilatkozni.


Hozzánk nem sokszor megyünk haza, messze van, de a családom már imádja, mondjuk körbe is ugrálják sokszor, tehát a szálloda-fíling megvan néha. :) Mondtuk hogy hűtőből bármit ami megtetszik, anyum a laptopját a kezébe nyomja ha az enyém foglalt, még a jelszavát is megmondta. :) Apum, bátyám és párom sörözgetnek, dumálgatnak, F1-eznek mindig a hétvégéken, az nagyon családias, meg az ebédek is. :)

2011. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!