Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a kamasz...

Mit szólnátok, ha a kamasz gyermeketek ilyen ötlettel állna elő? Támogatnátok, vagy inkább elleneznétek? Kérlek írjátok le a döntésetek okát is!

Figyelt kérdés

Nyáron dolgoztam a hónapot, de mivel augusztusban 15.-én fejeztem be a munkát, még tegnap is kaptam fizetést (a júliusit augusztusba, az augusztusit tegnap).


Én nagyon megszerettem a munkát, nagyon jó érzés volt dolgozni, főleg, hogy jó helyen voltam, jó emberekkel dolgoztam és a munkát is szerettem. Az utolsó napomon még sírtam is.

Arra gondoltam, hogy tanév közben is vállalnék munkákat, de csak péntekre és /vagy szombatra. Pl. hostesskedés. A tescoban szoktuk látni, hogy állnak a lányok és kóstoltatnak ilyen-olyan dolgokat, vagy papírt/kérdőíveket osztogatnak stb.

Ilyesmi munkát alkalmanként én is meg tudnék csinálni szerintem, csak féltem, hogy a szüleim elleneznék.


Erre apukám mondja reggel, amikor a fizetésemet említettem, hogy hétvégente néha el is mehetnék dolgozni, ha van kedvem pl. hostesskedni vagy valami hasonlót:)


Szülők, mit szólnátok hozzá, a gyereketek suli mellett, hétvégente szeretne elmenni dolgozni egy kicsit? Támogatnátok, vagy elleneznétek? Miért?

16/L


2011. szept. 10. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Mi a kérdés? Te is szeretnél dolgozni, apádnak is ugyanaz jutott eszébe mint neked. Tehát ő támogat, te pedig szívesen dolgoznál. Más szülő lehet, hogy másként látná mert a gyereke nagyon elfárad hét közben, vagy nehezen tanul, és pótolnia kell.

De a legtöbb szülő valószínűleg örülne, ha a gyereke szívesen dolgozna a zsebpénzéért hétvégenként.

2011. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Hogyne támogatnám!! Öröm, hogy van ilyen kamasz. De arra figyelj -és figyelnék én is, hogy max 2 hetente. Tehát minden hétvégén nem! Kell a pihenés, nem lehet minden nap valamit csinálni.

Én is dolgoztam úgy, hogy több munkám volt, nagyon sok. Most sincs szinte szabadnapom, főállásom mellett járok takarítani egy helyre, és rájöttem, ez is sok, a másodikat már be sem vállaltam.

Szóval minden második hétvégén mehet, vagy havonta egyszer, de minden hétvégén nem!

Szerintem:.)

2011. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
65%
Én megengedném, hogy dolgozzon, ha nem akadályozza a tanulásban, és ha szereti ezt csinálni akár a szabadidelyében, akkor megengedném neki.
2011. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha a tanulást nem akadályozza, akkor teljesen támogatom. Én is dolgoztam suli után meg hétvégén ennyi idősen, abból a pénzből finanszíroztam a bulijaimat, szüleim legnagyobb örömére, mert nem őket rántottam le :)
2011. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenképpen támogatnám. Nem is megterhelő munka, a tanulás rovására nem menne, és a gyerekem is belátná, hogy mennyit ér a pénz, mennyit kell dolgozni egy egy márkás cuccért, amiért manapság hisztiznek a fiatalok.


Bár a fiam még elég kicsi, és a tesója még meg sem született, de mindenképpen támogatnám az ilyen irányú törekvéseiket, sőt, ha maguktól nem, biztos noszogatnám őket.

2011. szept. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig, amíg ez nem megy a tanulás rovására támogatnám. :) Mikor középiskolás voltam volt egy időszak, hogy délutánonként dolgoztam, na az borzasztó volt. Hétkor indultam el otthonról iskolába, majd három-négy felé dolgozni, utána volt, hogy éjfélre estem haza. A vonaton tanultam. Na EZT nem engedném (vagyis nem szólnék bele, de nem támogatnám), de amíg hozza a tanulásban a várt színvonalat és az egészsége is rendben van, addig igen. Nagyon szép dolog tőled, hogy dolgoznál:)
2011. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a tanulást nem befolyásolja akkor simán engedném. Így lesz legalább zsebpénzed, valami munkatapasztalatod későbbiekben ez jól jön, és nem unod magad halálra hétvégén, hanem valami értelmeset csinálsz. Szerintem ez egy remek ötlet és ha már apád is említette hogy dolgozzál nyugodtan akkor simán elvállalhatod.
2011. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

bár nekem nincs gyerekem xd,de ha lenne akkor szerintem nem ellenezném :)

már ha ez nem zavarja a tanulásban

így legalább pénzt is keresne és nem lógna egész álló nap a gép előtt :D

mint a mai fiatalok többsége ...

13l

2011. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
dolgozzá:DDD
2011. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 depp81 ***** válasza:
64%
Én ellenezném. 16 évesen egy gyereknek még csak a tanulásra kell koncentrálnia. Szerintem ha hétköznap iskolába jár, hétvégén dolgozik, nem regenerálódik rendesen a szervezete, nem piheni ki magát a következő hétre. A pénz miatt meg ne menjen el, azt kap tőlünk.
2011. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!