Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, elmenjek messzire?

Elegem van, elmenjek messzire?

Figyelt kérdés

apám 2 éve munkanélküli(néha voltak alkalmi munkái).erősen alkoholizál.nem bírom nézni.nagyon le van élve...mint egy csöves,nem érdekli semmi.tényleg semmi.nem is csinál itthon semmit.

suli mellett dolgozok,így legalább nem kell pénzt kérnem,ha kell valami.bulizni már több mint egy éve nem voltam.

beleuntam az egészbe.hiába beszéltem vele,együtt bőgtünk,másnap reggel megint kocsma volt az első.

velünk él a nagymama(nagyon beteg),az ő nyugdíja megy a rezsire.főtt ételt is akkor eszek,ha a barátoméknál vagyok néha.

elegem van mindenből.

érettségi előtt állok.

azt tervezem,ha leérettségiztem elhúzok a fenébe,vissza se jövök többet...

de mégis meggondolom magam,mikor eszembe jut,hogyha otthagyom mi lesz vele/velük.nem akarok a "hálátlan" kölyök lenni.

L19


2011. márc. 9. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Én is így kerültem el 18 évesen a szülői háztól anno.... :( Van testvéred?
2011. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Menj.
2011. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ismerős a szitu, így jöttem el én is otthonról 19 évesen. El kell döntened, hogy mivel jársz jobban. Ha otthon maradsz, és segítesz, járatod az agyad, őrlődsz, és nem leszel boldog, sőt... vagy eljössz otthonról, a saját lábadra állsz, és úgy próbálsz meg boldogulni, ami nem lesz könnyű, de sokkal jobb életet élhetsz. Én mérlegre tettem az egészet, és úgy döntöttem, a saját lábamra állok. Sikerült. Nehéz volt, de megérte. Soha nem fogom hagyni, hogy mások tegyék tönkre az életemet, ezt a "jogot" csak saját magamnak adom meg. Én elszúrhatom az életem ha úgy alakul, de más ezt nem teheti meg velem. Senki kedvéért (anyám, apám) nem fogom még egyszer olyan szarul érezni magam, ha ők egy lépést sem tesznek sem magukért, sem értem.
2011. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Apukád nem fog megváltozni,sajna!Amint letetted az érettségit,meg valami alap nyelvet menj külföldre!!!!Én is vártam hogy majd jobb lesz és itthon ragadtam pedig egyből elkellett volna tünni:(A nagymaminak meg segitesz kintről pénzzel
2011. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nincs testvérem.rokonok pár házra,ők sem tudnak mit tenni.

és ti hogy kezdtétek?távoli munkahely?hol laktatok?biztos nagyon nehéz lehetett.

2011. márc. 9. 13:17
 6/14 Minii Vikii ***** válasza:
54%

Szia!

Ez egy igen nehéz döntés. Figyelmesen olvastam a kérdésedet. No, igaz még csak 14 vagyok, de érdekelnek az ilyek. Kicsit igaza van az itt elöttem szólónak. A sarkadra kéne állni, de tudom nehéz ott hagyni őket. Segíteni szeretnél rajtuk, de ez igen nehéz dolog. Szerintem próbáld meg, hogy elmész és közbe segíthetsz is rajtuk. Ha nem bírod, menj vissza. Egy jó tanácsot mondok neked. Ne add fel az álmaidat mások miatt. Még fiatal vagy és sok minden előtted áll.

2011. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ez sajnos nálunk is ismerős dolog. Menj inkább el, persze tartsd vele a kapcsolatot, hogy tudd, mikor mi van vele. Sajnos ez az ő választása, az ő élete.

A gyerekeknek nem szabad ebben élniük, nekik más élet van megírva!

Tényleg nem szabad, hogy Te éld ezt az életet is helyette. Ha így marad, tönkre fogsz Te is menni.

Sok lelki erőt és kitartást kívánok! Próbáld meg legyőzni a lelkiismeret furdalásod - tudom, hogy ez a legnehezebb.

2011. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

figyu, nem hagyhatod ott jó lelkiismerettel nagymamádat, amíg él. Add meg neki, hogy utolsó 1-2 évét ne apáddal kettesben húzza le.

Apádnál meg mindent el kell követni, h. álljon le, nem beszéd által, hanem orvosi segítséget kérjen magának, ez megint nem megy nélküled.

Van az embernek olyan időszaka, mikor kevésbé él magáért, hanem a lelkiismeretéért, és mert szereti azokat akiket segít.

Ha lelépsz soha nem bocsátod meg magadnak-, ha úgy érzed mégis, akkor nyugodtan gyere el, mert te sem fogsz hiányozni senkinek "hálátlanként", (de mivel írtál ide,azt jelenti gondolkodsz)-,nem hiszem, h. így lenne.

2011. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsokat,még van pár hónapom,hogy megtervezzek mindent
2011. márc. 9. 13:21
 10/14 A kérdező kommentje:

13.21


jár orvoshoz,néha befekszik egy hónapra a pszichiátriára,akkor van egy kis nyugtom.de aztán kezdődik előről

2011. márc. 9. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!