Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz ebből még béke?

Lesz ebből még béke?

Figyelt kérdés

Mostanában a sok gondom miatt, mindig a párommal veszekedtem, és ő már ettől eléggé kikészült. Hétvégén egy nagy kiabálás után, azt mondta, besokallt, és most már fejezzem be, mert nem lesz jó vége. Elhatároztam, hogy soha nem vele fogok kiabálni, ha mással van bajom, és próbáltam mindennek kedveskedni neki. Hétfőn még úgy nézett ki, oké lesz minden, bár egy kicsit közömbösen viselkedett. Másnap viszont elutazott a munkája miatt, és alig beszélünk. Írt egy smst, de nem reagál, nem válaszol, és azt sem tudom, mikor jön haza...

Félek, hogy bármit is teszek, már nem nagyon tud megbocsátani, mert így utólag belegondolva, nagyon elviselhetetlen voltak az elmúlt hetekben...


2011. márc. 9. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Ő is besokallt, mert állandóan baszogattam meg kiabáltam, felpofoztam párszor...aztán 3 hete kibukott a dolog, azt mondta már nem szeret és nem tudja mi legyen. Adott egy esélyt még, de hiába próbálok változni, azt mondta, neki ez így még rosszabb. Mi együtt is élünk, lehet, hogy hamarosan haza fogok költözni. Azt ajánlom neked, hogy nagyon húzd meg magad, mert ti is szakítani fogtok. Én sem tudom nálunk mi lesz a vége, lehet, hogy majd jót fog tenni ez a kis különköltözés, lehet, hogy nem. Hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt?
2011. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én 22múltam, ő 27. 3éve vagyunk együtt. Igyekszem én változni, de annyi a probléma (szülők, munkanélküliség), hogy szinte mindig ideges vagyok...és ő nem nagyon tudja megérteni, mert teljesen más az élete: stabil családi élet, biztos, jól fizető meló...
2011. márc. 9. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az Ő stabilitása nem nyugtat meg téged, sőt azon vagy, hogy Őt is kibillentsd, lerángasd magad mellé, akkor ott nagy a baj.


Talán valami olyasmi lehet mögötte, azt hiszed, te nem érdemled meg mindezt, amit így megkapsz, és tudattalanul is mindent megteszel, hogy tönkretedd a kapcsolatot, és így elveszítsd, ami legbensőbb hited szerint nem jár neked?


Ha nem így van, nyugodtan mondd, hogy nem és kész. Nem vagyok látnok, csak leírtam, ami felmerült bennem. Vagy segít rajtad, vagy nem, egy próbát nekem megért.

2011. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Őt lerángatni nem akarom, nem érdemelné meg. Van azonban úgy, hogy irigylem kicsit, de nem direkt balhézok vele. Talán azért kap mindig ő, mert ő áll hozzám a legközelebb, ő van mindig velem, meghallgat, stb.

Remélem ad még egy esélyt...csak nehéz úgy nyugodtnak maradni, hogy el kell viselni a közömbösségét...mert amikor nincs köztünk baj, annyira de annyira kedves, és törődő...aztán jövök a hisztimmel, és elrontok mindent.

Van bennem egy olyan érzés, hogy jobbat érdemelne nálam...:(

2011. márc. 9. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:
"Van bennem egy olyan érzés, hogy jobbat érdemelne nálam..." - akkor ezen dolgozz! Nézd meg, honnan jön ez az érzés? Ki táplálja benned, ki ültette el beléd? Mert az ilyen érzés általában nem adekvát, sőt káros. Mindenkit lehet szeretni, ezt nem kell kiérdemelni, ahogy sok családban "tanítják". Ha Ő téged választott, Te pedig Őt, az pont elég kezdetnek. Amivel ezt a "kiérdemelni"-t össze szokás keverni, az a párkapcsolati egyensúly. Vagyis, ha kapok valami jót, akkor én is adok valami jót. Ha azt szeretném, hogy a párkapcsolat fejlődjön, virágozzon, akkor mindig egy kicsivel több jót adok, mint amit kaptam. És fordítva, ha valami rosszat kaptam, ott is meg kell őrizni az egyensúly közeli állapotot, tehát a rosszat is visszaadom, ám mivel nem az a célom, hogy tönkretegyem a kapcsolatot, kevesebbet adok vissza, mint amennyit kaptam. Így folyamatában szemlélve a bántások, rossz tételek szépen lassan eltűnnek, a jók, a számotokra kedvesek felerősödnek a kapcsolatban. Ez nem bonyolult, csak a mindennapokban sokan elfeledkezünk róla.
2011. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!