Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az apám. Mit...

Alkoholista az apám. Mit csináljak hogy belássa le kéne állnia a piáról a fia és az anyja érdekében?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is alkoholista. Ennek köszönhetően elvesztette a családját, senkije nincs. Most már kezdek én is elpártolni tőle, lassan már az sem érdekel mi lesz vele, úgyhogy sajnos pesszimista vagyok a témában. Szerintem egy alkoholista soha nem fogja ezt belátni. Sajnálom.
2011. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Menj el inni te is nagy bánatodban
2011. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A család támogatására van igazán szüksége. Fel kell deríteni szakember segítségével, hogy mi okozta az alkohol problémát és orvosolni mielőtt leszoktató kúrával foglalkoznátok. Sokszor maga a környezet az oka az alkoholizmusnak.

Nem ismerem a családotokat, úgyhogy csak egy példát írok. A hideg, nem épp támogató, nem segítő, nem szerető környezet függőséghez vezethet (drog, alkohol). Ha a házasságban probléma van- elhidegülés, szexuális élettől mentes viszony stb.- könnyen zuhanhat bármelyik fél alkoholizmusba, drogfüggőségbe.

A lényeg, hogy szakember kell, probléma felkutatása, és változtatás az egész családban:)

2011. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóra reagálnék: a nagynéném férje alkoholista lett (hogy miért arra nem emlékszem mert egész kicsi voltam). Ő is családrombolóan kemény alkoholista volt. De bejutott egy elvonó programba és most kiegyensúlyozott életet él a családjával!!

Nem lehetetlen, csak tudni kell segítséget kérni!


19:51 vagyok

2011. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszolóknak :) hát van miért innia apámnak de nem rajtam kéne levezetnie azt hogy 8 éve halott anyám és nagyba anyázik nekem egyfolytában... de ezt úgy kell elképzelni hogy 4 percen keresztül mondja egymás utána hogy a jó k*rva anyádat... és ezt hallgatom 5 éve (mert 5 éve kezdett el először anyázni) és most vagyok 17...
2011. nov. 12. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj beszélni olyan rokonnal, akivel közeli kapcsolatban állsz, ha ő nem foglalkozik kellőképpen a problémával, akkor más rokont. Ha senkid nincs, akkor beszélj az osztályfőnököddel, keresd meg az iskolapszichológust! Mindenképp kérj segítséget, mert ezt egyedül ezt képtelenség rendezni. Pláne, ha ilyen régóta tart. De nem lehetetlen, ezt tartsd szem előtt és kitartás! Nem jelent csökkentértékűséget a segítségkérés, és nagyon sok olyan szerv létezik akik melletted állnak, akik segíthetnek!

19:51

2011. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igyekszek és köszönöm :)
2011. nov. 12. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Tegyél meg mindent, már csak azért is, hogy megnyugodj. De ha nem sikerül, ne csodálkozz. Nem nagyon tudnék mondani olyat, aki kigyógyult.

Mégis: Egy helyen találkoztam "tékozló fiúkkal", ez pedig egy kis alternatív keresztény gyülekezet volt, ádventista, vagy ilyesmi. Hárman is voltak fiúk, akiket ismertem korábban. Csavargók, alkoholisták, volt köztük, aki drogterjesztésért börtönben is ült. És ott mind szépen öltözötten, tisztán, rendesen énekeltek, imádkoztak. Leszoktak az alkoholról, leérettségiztek, volt, aki munkahelyet is talált. Ismerem azóta is őket, és ámulok rajtuk.

2011. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány éves a faterod? Ez nagyon ronda dolog. Én megmondom őszintén hogy ha csak az anyukámat is szidni merné biztosan neki rontanék a torkának a konyhakéssel. De ha meg még halott is lenne. Meg ne haragudj de én szélném a helyedben.
2011. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt az oldalt, és az ő könyvét - letölthető az oldalról: szenvedelybetegsegito.hu

És keress alkoholisták hozzátartozoinak valo 12 lápáses programot (slaa.hu), ott is megmondják, mit tehetsz es mit nem.

Röviden ezt tehetitek:

Hagyjátok magára; semmit nem csinaljatok meg HELYETTE!

Amint érezni fogja alkoholizmusa kovetkezmenyeit (pl. pénztelenség, mosdatlansag, stb.), az mar osztonzoen fog hatni rá, hogy valtozzon, tegyen magáért.

Ne védjétek titkolózással, a valóság leplezésével, ne mentegessétek mésok előtt... stb., majd elolvasod.

2012. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!