Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák! Hogyan éltétek meg az...

Apukák! Hogyan éltétek meg az első gyerek megérkezését követő időszakot?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől hallom, hogy nem túl rózsásan, sőt még olyat is, hogy a nagy szerelem akkor ment tönkre, van akinek még az élete is.

Mi a helyzet veletek?


2011. márc. 10. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerelmesebb lettem a feleségembe, mint előtte voltam, mert egy csodával ajándékozott meg. Bár az az időszak nagyon fárasztó volt, mert a pici nem aludt végig egy éjjelt sem, és a feleségem is nagyon kialvatlan volt, és ingerlékeny is, de amint ki tudta magát aludni, persze megváltozott a helyzet. Szóval, nekem egy csoda volt, amit bármikor megismételnék.
2011. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szuper volt. Igaz fáradtabbak voltunk, anyuka főleg, izgult, hogy eltudja e látni a picit, de mikor rájött, hogy márpedig én is itt vagyok, kitartok segítek, nem izéltem a sexel, sőt mondtam neki ne is izguljon egy darabig emiatt, és az alvások kicsit hosszabbra sikerültek, így megkönyebbült, akkor jobb lett. Nem rossz, csak fárasztó eleinte, ugyanakkor hihetetlen nagy élmény, hogy embert csináltunk. Nem pont ugyanolyan a kapcsolat, de ápoljuk, ezzel jár, figyelünk egymásra is azért !
2011. márc. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Hát akiket ismerek ők mindketten megbánták a gyereket. Csak ugye ezt nem illik hangoztatni.
2011. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na ez az! Nem illik hangoztatni, ha megbántad, vagy nem jól sült el!


Nekünk pl. akkor ment gallyra a kapcsolatunk a férjemmel, amikor megérkezett a tervezett második gyerek is, a férjem azt mondja, hogy ő már csak húszadrangú rabszolgája csak a családnak, a vérét szívjuk, és azóta meg sem próbál velem olyan lenni, mintha a felesége lennék (egykor élete szerelme), bárhogy teperek. Nem bírja családi életet.


De ami igazából indította a kérdést az az, hogy egy régi szerelmemmel összetalákloztunk, és tudom, hogy most született egy kisfia, gratuláltam, kérdeztem milyen az új élet, mire ő: szörnyű, minden elromlott, haza se akarok már járni.



MI TÖRTÉNIK ILYENKOR OTTHON AMI ELÜLDÖZI A FÉRFIT?

2011. márc. 12. 10:40
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Hát gondolom minden jó hiányzik az életéből ami eddig természetes volt. Bulik, utazás, haverok, kötetlenség, stb.

Mi maradt? Munka ezerrel, mert már 3-4 emberért felel, na meg a gyerek visítás..

Meg kell gondolni, hogy ki vállal gyereket, bevallom nekem is egy átok lenne!

2011. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Mondtam a leendő férjemnek, hogy egy gyerek Bőven elég lesz majd!!

Kettő az már sok, én sem bírom a terhelést.Ez van, kicsi a teherbíró képességem.

27 N

2011. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azok a férfiak, akik képtelenek felnőni, természetes, hogy kiborulnak, ha felelősségteljes felnőtt életet kell élniük.


Mi megbeszéltük a feleségemmel, és ő elmondta, hogy egy gyerek teljesen meg fogja változtatni az életünket, akkor vágjunk bele, ha erre felkészültünk. Nem lesz szabadság, mindig alkalmazkodni kell a kicsihez, hiszen neki mi vagyunk a biztonság. Nem lesz olyan, hogy gondolunk egyet, és elmegyünk vacsorázni, vagy csak beülni egy sörre (nagy bulisok voltunk mindketten), hanem mostantól a spontaneitás búcsút int, és szervezni kell az életet - röviden fel kell nőnünk.


Azóta két gyerek van, de még mindig jól élünk, mert gondoskodunk róla, hogy mindenki "kitombolhassa" magát. Én havonta egyszer kétszer elmegyek sörözni, bulizni a haverokkal, addig ő van otthon. És időnként ő is elmegy a barátnőivel, akkor én vagyok otthon.

Az élet nem szabad, hogy kevesebb legyen a gyerekektől, egyszerűen erre oda kell figyelni. Mi is létezünk még, nem haltunk meg, csak kicsit jobban kell szerveznünk.

A feleségemnek több alkalmazkodásra van szüksége, ez tény, de azt mondja, ez nála ösztönből jön, nem szokás kérdése, és elég neki, hogy elmegy fodrászhoz, vásárolni, vagy kb. kéthavonta bulizni.


A saját személyes véleményem az, hogy egy jó kapcsolatban ez nem szabad problémát okozzon, meg kell beszélni, és lehetővé kell tenni a másiknak hogy kicsit a saját életét is élje. Ha ez megvan, akkor a családi élet nem felőröl, hanem feltölt.

2011. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a család, gyermek tényleg nem való mindenkinek. Az én ma már ex férjem azt mondta mikor 3 hónapos volt a lányunk, (tervezett baba volt) hogy ő nem gondolta, hogy a gyerek ennyi kötöttséggel jár, és hogy ő ezt nem bírja. Szabályosan menekült, elkezdett inni, és most már más valakivel él szabadon. Szomorú, hogy az emberek gyakran nem tudják, mit vállalnak. Egyébként egyre több nőről is hallani, aki úgymond szabad akar lenni, és otthagyja a családját. Szerintem ez jellemhiba. Ha valakiért felelősséget vállaltunk, azt nem lehet, nem szabadna lerázni csak úgy...
2011. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát eleinte nehéz, mert nem alszik, nyűgös, később mikor elindul állandóan ott kell lenni a nyakán, mert beüti, lehorzsolja, kiborul, ráesik stb, de ez egy átmeneti időszak, ahogy nőnek úgy lesz egyre könnyebb ilyen téren a gyerekekkel. Második babámat várom, most már azért van némi fogalmunk arról, hogy kb mire számítsunk az első pár évben. A "nagylány" négyéves lesz, vele már lehet menni, igaz nem éjjel, de arra én pl nem is vágyom. A kicsi is megnő hamar, és akkor már vele is könnyebb lesz.

Azt meg hogy mi ez a férfiaknál, hogy kibuknak a gyerektől...hát ezt én pl személy szerint nem értem. Annyit olvastam erről, és okosabb nem lettem. Pl volt aki féltékeny volt a gyerekre, mert az anyuka azzal foglalkozott, rá meg nem jutott annyi idő. Gondolom az jobban tetszett volna neki, ha nem szoptatja a gyereket, vagy elhanyagolja, és ehelyett vele foglalkozik. vagy hogy kell ezt érteni? Valaki világosítson fel, mert tényleg nem fér a fejembe. :D Adott egy csecsemő, aki nem tudja magát ellátni, és van egy felnőtt ember, aki meg ettől kiborul, és inkább lelép, csak nehogymár ne ő legyen a középpontban( amúgy meg őszintén szólva én a páromat tuti felpofoztam volna, ha azok után, hogy óránként szoptatom a babát éjjel nappal, főzök, és a napi félórányi szabadidőmben pánikszerűen zuhanyozom, fésülködöm, szóvá teszi, hogy ő itten egy rabszolga, és elege van neki az egészből ). Hát aki ilyen az jobb ha előbb megy mint utóbb szerintem.

2011. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan még nem vagyok anyuka, de édesapám mesélte nekem, hogy amint a kezébe tartott megváltozott benne egy életre valami, azt mondta hogy azon gondolkodott hogyan élhetett addig nélkülem. Ha pl anyukámmal közös programokat csináltak, ahol én nem voltam ott, akkor is rólam beszéltek egyfolytában. Szóval szerintem egy normális ember legyen nő vagy férfi nem hátrál meg, azzal aki igen óriási gond van. Felnőtt emberekről beszélünk, mi az hogy megfutamodik? mitől? a felelősségtől? az olyannak szerintem nem való család.
2011. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!