Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadott gyereket lehet...

Örökbefogadott gyereket lehet ugyanúgy szeretni, mint a vér szerintit?

Figyelt kérdés

Sokan úgy vélekednek,hogy csupán egy hiánypótlás és nem érhet fel sosem a vér szerintivel.Én azt gondolom,hogyha megérett rá az örökbefogadó szülő,akkor minimum ugyanaz a kapcsolat kialakítható mint a vér szerinti gyerekkel.

Nem tartom egészségesnek,hogy aki már örökbefogadó anya az még mindig hatalmas szomorúságnak tartja,hogy nem szülhetett,úgy vélem jobb ha már feldolgozta,elfogadta,persze egy kis szomorúság azért belefér .


2011. júl. 3. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ha csecsemőkorban fogad örökbe, akkor csak a magzati lét különbözteti meg az örökbefogadott gyereket a vér szerintitől. Azon meg túl lehet tenni magát bárkinek, hogy nem volt terhes. Attól fogva ugyanolyan anya/apa, mint aki megszülte a gyerekét.

Erre mondták nekünk és nagyon igaz, hogy döntsd el: gyereket akarsz, vagy terhes akarsz lenni. (Én is álltam sorban örökbebabáért) Gyermeked lehet ugyanúgy ha nem is te szülöd meg.


Nagyobb gyereknél nem tudom milyen lehet, lehet, hogy ott már nagyobb a szakadék, de ezt az tudná elmesélni, akinek ilyen gyermeke van.

2011. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Èn is így vélem.


10 éve vigyáztam egy kisfiura egy éven keresztül. egésznap vele voltam, én reggeliztettem és vacsorázttam is heti többször még az ágyba is én tettem bele. szóval én lettem az anyukája. az érzés ami bennem volt ugyan az mint most a lányomnál. ugyan úgy szerettem és gondoztam mint most a lányomat. az elválásnál erösen fel kellett dolgoznom hogy ö NEM az enyém és természetes az elválás, így nem viselt meg mert azért tudtam hogy jó helyen marad. de mai napig sokszor gondolok rá, és mióta van sajátom tudom hogy ugyan az az érzés volt.


az aki nem tudja az örökbefogadott gyereket ugyan úgy szeretni (és itt vonatkozik arra is mikor apuka kap egy késsz gyereket) akkor az inkább hanyagolja ezt a megoldást. legyen inkább kutyája.

2011. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk örökbfogadott babánk van, és nem tudom elképzelni, hogy jobban szeretném ha én szültem volna. Ő a legcsodásabb, legkedvesebb, legaranyosabb kisbaba a világon, és annyira szereti az egész család, hogy az elmondhatatlan. Nekem egyáltalán nem hiányzik, hogy nem voltam terhes. Két rokon nő is nemrégen szült, de mindkettő szerint semmi fantasztikus nincs a terhességben, alig várták hogy vége legyen. Ez a kicsi emberke most már a miénk, teljesen magaménak érzem őt. Ismerősök szerint még hasonlít is rám, sőt egy idegen, aki nem tudta, hogy örökbefogadott, megjegyezte hogy tiszta anyja :)

Sose szomorkodtam azon, hogy úgymond nem lehet "saját" gyerekem. Aki ezt nem tudja feldolgozni, az addig ne fogadjon örökbe, mert a gyerek szívja meg.

2011. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, miért kérdezed?
2011. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én több családot ismerek akik örökbe fogadtak. 3 csecsemő korban, 1 akit 3 évesen (már 20), és mindegyiket sajátjukként imádták a szüleik. egy ártatlan kisgyerek, aki csak benned bízhat, te vagy neki a minden, az nem is hozhat ki belőled mást mint őszinte imádatot. szerintem.
2011. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az egyiknél sikerült a saját baba, de ugyanúgy imádják a másikat is.
2011. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!