Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhat ilyet? Szerintem...

Hogy mondhat ilyet? Szerintem nagyon is durva kijelentés. Miért mondja ezt? Már szörnyen lehangol meg idegesít is!

Figyelt kérdés
A barátom mással sem törődik, csak a pénzzel. Folyton csak a pénz, a pénz, a pénz. Egyszer mondta, hogy ő senkit nem fog ingyen etetni, meg hogy zavarja, hogy nem dolgozok. Amit meg különösképpen utálok, az az, amikor azzal jön, hogy majd nem lesz mit zabálnunk. Egyáltalán nem tartozik a szegények közé, és munkahelye is van. Még össze sem költöztünk, de ilyenekkel jön elő. Őszintén szólva még attól is elvette a kedvem, hogy munkába álljak. Amúgy otthon is van elég munkám bőven. Őszintén szólva én magamat legjobban egy három gyermekes főállású családanyaként tudnám elképzelni. Ha meg úgy adódna, nem lennék lusta dolgozni, hogy ha szükséges. És tudom, hogy a családomra is számíthatok, kisegítenénk egymást, ha úgy adódna. Ezért család a család, nem? A családom se hagyná, hogy éhezzünk, és olyan beállításúak, hogy nem sajnálnánk tőlünk a "kenyeret". Ahol egynek jut étel, ott 10-nek is jut étel. Én azt tanultam a szüleimtől. Ezért, ha ők szorulnak rám, akkor én is ugyanígy segítenék rajtuk. Meg miféle beszéd az, hogy nem lesz mit zabálnunk??? Már előre kezdek szorongani, meg feszültté válni, holott még nem is tartunk ott, hogy összeköltöznénk.
2011. márc. 12. 05:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha nem is koltoztok ossze. Viszont a teny az a leirasod alapjan, hogy nem szeretnel dolgozni, nem is gondolsz ra, hanem elvarod masok segitseget.
2011. márc. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

"Őszintén szólva még attól is elvette a kedvem, hogy munkába álljak."


Elárulta neked összeköltözés elött zavarja hogy nem dolgozol, ezt úgy kell lereagálni hogy megsértödsz és elmegy a kedved a munkától?


"Ha meg úgy adódna, nem lennék lusta dolgozni"


Már úgy adódott, elég érthetően meg lett fogalmazva: nem leszel kitartva.


"magamat legjobban egy három gyermekes főállású családanyaként tudnám elképzelni"


Ő pedig nem igy, mint kiderült. Itt már neked kell döntened.

2011. márc. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy nekem nem gond munkába állni, de az már igen, ha valaki a kitartottjaként gondol rám. Tudok úgy is pénzt keresni, hogy otthon végzek munkát, ahogyan most is azt csinálom.
2011. márc. 12. 05:43
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért ment el a kedvem a munkától, mert rám lenne erőltetve egy másik munkahely, amit már kevésbé szeretnék. Viszont, ha tényleg úgy adódna, hogy szükség van a pénzre, akkor vállalok más munkát, vagy jobban mondva, még egy munkát.
2011. márc. 12. 05:46
 5/18 anonim ***** válasza:

Azt hiszem avval van baj , h úgy fogalmazol: ha úgy adódna...

Inkább úgy kellene fogalmaznod : csakis úgy tudom elképzelni a magam szerepét a családban , h anyagilag is hozzájárulok a családom boldogulásához a munkámért kapott jövedelmemmel.

Az én asszonykám nem is érezné jól magát ha nem volna munkahelye és saját jövedelme ami nem valami sok de az ő szemében több mint amit én keresek.

Amikor itthon kellett ülnie mert épp nem volt állása nem érezte jól magát a bőrében ,pedig én sokkal jobban szeretem ha itthon van és minden házimunkára van ideje rendesen.

2011. márc. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem a tétlenséget, mert előbb vagy utóbb ráunok, ezért dolgozok itthon. Munka pedig van bőven. De mint írtam, 3 gyermeket szeretnék, és nem akarom azt, hogy a gyermekeimet más nevelje fel. A legtöbb időmet velük szeretném eltölteni, hogy megkapják tőlem a kellő szeretet és odafigyelést.
2011. márc. 12. 06:30
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy veszem ki, nem illetek össze. Rossz lenne neked is, meg az esetleges gyerekeknek is. Ne válaszd őt. keress mást.
2011. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 gyereket neveltem fel,úgy,hogy dolgoztan nellettük és a háztartást is elláttam. A gyerekeimet nem más nevelte fel,hanem mi. Megkaptak minden szeretetet,amire szükségük volt. Az,hogy napközben ovodában voltak,jobb volt nekik,mintha a szoknyámhoz kötöttem volna őket.

Az pedig nem igaz,hogy ahol egy ember jóllakik,ott 10 is! Legfeljebb még egy.

3 gyerek eltartása pedig nem két fillér!

2011. márc. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem inkább olyan pasit kéne keresned, aki gyerekeket otthon nevelő feleséggel képzeli el az életét. Ez a mostani pasid nem ilyen.

Én értem mit mondasz, a többi válaszolóval ellentétben. Ha van lehetőséged otthoni munkával pénzt keresni, az a legjobb. Ha a pasidnak nem tetszik, mert szerinte többet kereshetnél azzal ha eljárnál, akkor nyilván ezt mindig meg fogod tőle kapni. És igen, ha valakinek 3 gyereke van, jobb ha otthon van. Persze, meg lehet oldani, hogy mindig lepasszolják a kölköket valahova, de hát van aki inkább saját maga foglalkozik a gyerekeivel. Ehhez olyan férfi kell, aki a különbözetet hajlandó fedezni. Ha te pasid nem ilyen. Ezt tudomásul kell venni. Neki olyan nő való, aki karrierista, és ez élteti. Sok ilyen nő van, tud közülük válogatni.


Jobb, ha minél előbb ezt belátod, és lelépsz. Ettől függetlenül az biztos, hogy kell hogy saját jövedelmed legyen a gyerekek mellett is. Nem jó teljesen kiszolgáltatva lenni egy pasinak.


Egyébként ez kb olyan, mikor egy nő azzal szekírozza a férjét hogy miért nem megy más munkahelyre hogy ott többet keressen, mikor a pasinak elég ez a jövedelem is és itt jól érzi magát. Hát ilyen esetben vajon kinek van igaza?


32/N

2011. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Ahol egynek jut étel ott jut tíznek is? Ezt milyen költségterv alapján okoskodtad ki? Látszik, hogy életedben nem kerested meg még kajára a pénzt.
2011. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!