Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhat ilyet? Szerintem...

Hogy mondhat ilyet? Szerintem nagyon is durva kijelentés. Miért mondja ezt? Már szörnyen lehangol meg idegesít is!

Figyelt kérdés
A barátom mással sem törődik, csak a pénzzel. Folyton csak a pénz, a pénz, a pénz. Egyszer mondta, hogy ő senkit nem fog ingyen etetni, meg hogy zavarja, hogy nem dolgozok. Amit meg különösképpen utálok, az az, amikor azzal jön, hogy majd nem lesz mit zabálnunk. Egyáltalán nem tartozik a szegények közé, és munkahelye is van. Még össze sem költöztünk, de ilyenekkel jön elő. Őszintén szólva még attól is elvette a kedvem, hogy munkába álljak. Amúgy otthon is van elég munkám bőven. Őszintén szólva én magamat legjobban egy három gyermekes főállású családanyaként tudnám elképzelni. Ha meg úgy adódna, nem lennék lusta dolgozni, hogy ha szükséges. És tudom, hogy a családomra is számíthatok, kisegítenénk egymást, ha úgy adódna. Ezért család a család, nem? A családom se hagyná, hogy éhezzünk, és olyan beállításúak, hogy nem sajnálnánk tőlünk a "kenyeret". Ahol egynek jut étel, ott 10-nek is jut étel. Én azt tanultam a szüleimtől. Ezért, ha ők szorulnak rám, akkor én is ugyanígy segítenék rajtuk. Meg miféle beszéd az, hogy nem lesz mit zabálnunk??? Már előre kezdek szorongani, meg feszültté válni, holott még nem is tartunk ott, hogy összeköltöznénk.
2011. márc. 12. 05:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
hát amig nem szülöd meg az áhított 3 gyereket,addig elmehetnél dolgozni,nem gondolod?
2011. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 napietus ***** válasza:
72%

ne haragudj, kedves kérdező, de az én férjem veled meg a hozzás hasonlókkal szóba sem állna. én sem keresek rosszul magyar viszonylatban, de az ő bevételéhez képest ez a aprópénz. ennek ellenére páros lábbal repítene vissza apámházába, ha otthon vakargatnám és nem dolgoznék. nem tudom mi lenne velem, ha ilyen lusta lennék, mint Te, mert apám és anyám sem tűri el a naplopást.


a másik az, hogy lehet, hogy a pasid jól keres. MOST. de előfordulhat, hogy valami történik vele, és nemhogy keresne, de ő szorul segítségre. akkor mi lesz? mész az önkorihoz segélyért? észen vagy? hosszú távon kell gondolkozni, nem csak a holnapi napig látni...szerintem éretlen dolog ez...


dolgozni kell. nem csak a pénzért, hanem azért, hogy az embert a lelkiismeret ne bántsa miatta. nem érzed magad ingyenélőnek néha? most ki tart el? a szüleid? nem kommentálom...

2011. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Mit dolgozol otthon?

Egyébként szerintem ezzel a fiúval nem illetek össze, mert nem egyeznek az elképzeléseitek. Ha valaki így beszél azzal a nővel akit szeret, az nem érdemli meg, hogy barátnője legyen. Ha szeretne, biztos tapintatosabban fogalmazna.

2011. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Úgy látom neked is sikerült összeakadnod egy olyan pasival aki fogához veri a garast!! Nem értem hogy hogy mondtad egy pasi ilyeneket, hogy ő nem fog senkit ingyen kajáltatni?? Megkkora bunkóság már ez. És mi lenne ha valóban összeköltöznétek, eltelik pl 3-4 év amit TE munkával töltesz, aztán munkanélkülivé válsz 1-1,5 évre akkor mi lenne? A pasid azt mondanám hogy eredj haza anyádékhoz és ott egyél?? Vagy mit?? Sajnos az én pasim is ilyen, pedig én is dolgozok, de én már ott tartok hogy a bunkóságai miatt szakítani fogok vele! És 5 éve vagyunk együtt, de már nem bírom. Ő is csak folyton a pénzt hajkurássza, legyen minél több, de 1 csokit se adna csak úgy!!! H*lye vagyok hogy még vele vagyok!!

EGyébként milyen otthoni munkát végzel? Írnál privit? (mert lehet ugyanazt csináljuk csak meg akartam kérdezni valakitől ezzel kapcsolatba 1-2 dolgot)

2011. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 napietus ***** válasza:
100%

jameg a másik: a leendő 3 gyereked is ezt a mentalitást fogja látni Tőled? csodálatos példa...tleg kivagyok az ilyenektől...én is voltam úgy, hogy egy hónapig nem volt munkám, de akkor segítettem a férjem vállalkozásában, és most, mindkettőnk teljesállású munkája mellett is csináljuk a maszekot is, mert máshogy nem lehet, nem jutottunk volna el idáig, ahol most vagyunk, vagy nem jutnánk tovább. pedig nem is a 0-ról indultunk...


bocsánat, de engem nehéz kihozni a sodromból, 2 emberi tulajdonsággal lehet: a butasággal és a lustasággal.

2011. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Munkámból kifolyólag napi kapcsolatban állok nagycsaládosokkal. Van néhány főállású anya (egy kezemen meg tudom számolni mennyi), aki valóban a 3 gyerekével foglalkozik, neveli őket, otthon étkeznek, főz rájuk, a gyerekek jól tanulnak, a többi 90 % gyerekei mind óvodában napköziben egész nap(!) , ingyenkaja, mindenhez joguk van , (A jogaikat ismerik, de a gyerekekkel nem foglalkoznak).

Lusták, nem vezetnek háztartást, a gyerekek koszosak, stb. Meg van néhány, akik dolgoznak, a gyerekeket gondozzák, tanítják, tiszta ruhában járatják, ők mellette dolgoznak.

Szóval a saját tapasztalataim alapján a főállású anyák nagy %-a LUSTA, INGYENÉLŐ! Tisztelet a kivételnek!

Ha te elve nem szeretsz dolgozni, félek, hogy a 90 %-os tábort növelnéd. S az sem biztos, hogy a mai gazdasági helyzetben még évekig tudjuk majd fizetni az a dónkból ezt a rengeteg főállású anyát az adónkból, túl kevesen vagyunk már aktív dolgozók.

2011. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy te hány éves vagy? Mit dolgozol otthon? Pénzt keresel vele?Vagy néhol nem értem a történetet ("itthon is van munka bőven").
2011. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%

Most már tényleg a mérges vagyok!

Micsoda beszéd ez , h ha valamiben nem egyeznek akkor már egyből válni kell?! Ha valami nem úgy van ahogy én elképzelem vagy megálmodtam már futok is haza az anyuci szoknyája mellé?! Ilyen elkényezettet ,gerinctelen, probléma megoldásra képtelen generációkat még nem hordott a hátán a Föld !!Alkalmazkodásra , kompromisszumokra már képtelenek vagytok?Nem is értem , h lehet az amikor valaki csak azt várja , h a párja kiszolgálja és ha valamit másképp gondol akkor már nem is illenek össze és jöhet a válás.

Ezek dolgok szerintem teljesen mellékesek , mert nyugodtan , higgadtan tiszta fejjel meg lehet beszélni. Kommunikáció!!!A megbeszélés során pedig vannak érvek , technikák amikkel befolyásolhatjuk a párunkat abban az irányba amit elszeretnénk érni nála.Nem kell konfrontálódni minden kis apróság miatt és azt indulatokkal alátámasztani mert az annyi mint a semmi.

Ha te 3 gyereket akarsz és főállásban velük foglalkozni ezt valószínűleg már rég tudja (mert az ilyeneket az udvarlás folyamán szokták megbeszélni)és ebben a tudatban is téged választ ,akkor most nem értem mit akar?

Ha pedig ő azt szeretné , h te több pénzt keress és ne otthon dolgozz kevesebbért akkor természetes , h elmész vidáman dolgozni főleg ha rá lehetőséged is mert

téged is boldoggá tesz, h dolgozhatsz a családodért.

Akit nem boldogít az, h áldozatokat vállalhat a szeretteiért az menjen remetének egy barlangba egyedül és éljen a barlangi gyíkokkal ne az emberek közt keltse a konfliktusokat!Dolgozni járni pedig nem egy rendkívül nagy áldozat nagyon sokan élnek úgy , h dolgoznak és közben gyereket is nevelnek ugyanabban a minőségben mint azok akik otthon ülnek velük.

Én is itthon dolgozom és sokak szemében az azt jelenti, h bármikor ráérek bármire és nagyokat csalódnak amikor kiderül , h mégsem.

2011. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!