Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást fogok...

Mennyi gyerektartást fogok fizetni? Eddig megegyezés alapján fizettem havonta, szerintem így többet is tudtam adni, de most a volt párom ragaszkodik a bírósághoz.

Figyelt kérdés
Fizetésem 33%-át vonják tartozásra, most 2 gyerekem után a gyerektartást is vonni fogják. Tudom, hogy max 50%-ot vonhatnak. Engem az érdekelne, hogy mennyi jutna fejenként a gyerekeknek? kb. 100.000 Ft a nettóm.
2011. márc. 12. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
40% két gyerek után,50% három vagy több gyerek után.50-nél többet nem vonhatnak,még ha tíz gyerek van akkor sem.
2011. márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A banki tartozást nem kötelesek figyelembe venni, így a fizetésed 50%-a terhelhető gyermektartásdíjjal. Önmagában 50, nem 33+17, a gyermektartásdíj mindig előnyt élvez minden egyéb követeléssel szemben. Gyermekenként 20% ítélhető meg, tehát a 2 gyerekre 40e várható. Azt mondjuk nem kellene elfelejteni, hogy a gondozó szülőnek is illő ugyanannyit a gyermekre fordítani, mint amennyit a tartásra kötelezettől elvár. A tartásdíjat 6 hónapra visszamenőleg ítélhetik meg, ill. változtathatják meg az összegét, erre lehet kérni részletfizetést, de a gondozó szülő nem köteles azt megadni.
2011. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mennyit adtál? Tudod bizonyítani papírokkal h azt legalább rendesen fizeted?


Mikor az én párom vált,a volt feleség ragaszkodott 40%hoz,de a párom mondta h ő csak 30at tud adni,mert fizetni kell az albérletet(a lakást otthagyta a nőnek,és a gyerekeknek-pedig aztán közös tulajdon) és a a 2 személyi kölcsön felét(a házasság alatt vették fel). Mondta a bírónak h ha a hitelek lejárnak akkor tud többet adni. Párom egyébként 90-10.000 körül szokott kapni.

2011. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 volt exemnek fizetek, mindkettő ugyanannyit kap. Az egyik megvan elégedve, a másik akivel utóbb szakítottunk nincs. Pedig elég sok adósságba vertem magam miatta. A második többet akar ezért akar bíróságra menni. Ha voltatok már ilyen tárgyaláson adhatnátok egy kis segítséget.
2011. márc. 12. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nem fog a bíróság megítélni, hogy az egyik gyereknek többet fizess, mint a másiknak. Havi 20 körül fog megállni az összeg.
2011. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

tőlem megkérdezte a bíró h mennyi gyerektartást tudok fizetni,mondtam h havi 15.000Ft-ot,és ennyibe maradtunk

nem úgy van az h a nő mondja ha 20%ot utald. Te megmondod h ennyit tudsz adni,és kész

2011. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!