Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha "magának való"?

Miért baj ha "magának való"?

Figyelt kérdés

Az emberek miért útálják az antiszociális, "magának való" embereket? Arról az esetről beszélek, amikor az illető egy gyufaszálat nem tett senkinek keresztbe, egyszerűen csak más. Nem bulizik, nem kefél össze vissza, nem szeret fél órát együgyü dolgokról beszélni, nem pletykázik. Vagy csak egyszerűen nem akar, vagy tud beilleszkedni.


Sok ilyen emberrel találkoztam és talán a legkönnyebb az ilyen emberekkel egy házban élni vagy együtt dolgozni. És egy idő után, ha picit megnyílnak, tapasztalatom szerint nekik vannak a legnormálisabb gondolataik.


De tegyük fel, hogy sült idióták és tényleg szöööörnyű buták, ilyenek olyanok, nyam nyam. És akkor mi van? Az miért is ad jogalap arra, hogy utáljuk, kiröhögjük és mindennek lehordjuk őket a hátuk mögött?


2011. márc. 12. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, és igaz, kevés barátom van, de azok azt mondják, különc vagyok, de számukra az egyik legnagyobb érték. Van, aki a példaképének tart. Ezt nemrég tudtam meg, és nem is tudom, mit kezdjek az infoval.

Szerintem aki egy olyan visszahúzódó embert, mint én, lükének tart, az nem ismer...

2011. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Fogalmam sincs, talán azért mert képtelenek elfogadni hogy nem olyanok mint ők.
2011. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Az önbizalomhiányos ámde nagyszájú emberek szokták látványosan vagy kevésbé látványosan utálni őket (így nekik megvan a "lám ezekhez képest nem vagyok nulla" érzés), akiknek rendben van az önbizalmuk azok csak furcsáknak találják a maguknak való embereket.


Egy magának való ember

2011. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
pont azért "utálják" mert antiszociális. vagy legtöbb esetben nem foglalkoznak vele. de ne keverd a magának valót a szerencsétlen lúzerrel. mert pl a párom elég magának való, mondhatni antiszociális,de mindenki tiszteli és senki nem merne neki sem beszólni sem kiröhögni. az emberek észreveszik ki a gyenge és arra rászállnak ez már általános iskolában kezdődik.
2011. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom, engem nem igazán érdekel, hogy ki röhög ki, ki hord le a hátam mögött. Én is "magamnak való" ember vagyok, de nem azért mert nem tudok beilleszkedni. Egyszerűen szeretem feltérképezni a terepet, hogy ki is az akivel érdemes szóba állni. És az aki kiröhög, kibeszél arra ugye nem érdemes egy percet se pazarolni. Ez pusztán óvatosság. Amúgy annak ellenére, hogy ilyen vagyok, mégis van sok értékes ember akit a barátomnak mondhatok.
2011. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

nemotm miért teszik ezt sokan...de megfigyeltem, h ált. a "menők", a "kihaénnem" típusú, kevésbé intelingens, tapintatlan, más magánéletében vájkáló, és pletykaimádó emeberek sajátossága a "magának valók" kirekesztése, gúnyolása... mivel nem tudnak róluk semmi "szaftosat" mondani, eljárni velük bulizni, ahol együtt lerészegednek (m náluk ez a társas érintkezés 1 alappillére)...szal semmiben nem hajlandóak az antiszocok velük közösködni, így képtelenek lenyelni a békát, kezelni a szitut.

ekkor jön a "te gonosz ellenség vagy, kicsinállak"-hadjárat.

ezek után ő lesz a köznevetség tárgya, mégha egyébként elviselhető figura is lenne, és nemis bő anyukás pulóverekben, szódásszifonszemüvegben, papiszandál+zokniban nyomul.

az emberek nem bírják azt, ha v.ki nem megy a csordával, és különbözik...az ilyen magányos farkasok annyit tehetnek, h megkeresik a hasonlóak társaságát, azok küzööl is kiszűrve azokat, akik nem gyagyások, csak egyszerűen nem tartoznak az előbb felsoroltak közé.

2011. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is ilyen vagyok, és tényleg nem szeretnek az emberek, pedig nem ártottam senkinek. Sokszor jóval népszerűbb az, akiből összességében kevesebb hasznuk van (kevésbé megbízható, adott esetben önzőbb stb.) Nem tudok mit kezdeni vele, talán ha megtaláltám a társamat, könnyebb lenne nem foglalkozni a többség véleményével.
2011. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is antiszociálisnak érzem magam, és nekem sincs túl sok barátom.Akiket ismerek ne értik miért nem barátkozok a körülöttem levőkkel. Ők nemm értik, hogy mások vagyunk! Akivel 1szer összebarátkozok és megnyílok neki az szeret is! Ők nem sokan vannak, de nincs is szügségem annyikétszínű emberre!A barátomat kicsit zavarja, hogy én nem szeretem az ő "barátait"! Én nem mondanám őket annak de ő tudja! Vsn akit bírok de nem mindet! Ha velem szemben valaki nyit és közvetlen tud lenni(normális kereteken belül)és van közös témánk is azzal szivesen barátkozok!
2011. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

20:08 vok

Amúgy egyeltalán nem kell elítélni ha valaki ilyen! Magánakvaló különben nem csak az lehet aki zárkózott stb... az is lehet pl aki ennek az ellenkezője,és máshogy nyilvánul meg nála ez!

Különben meg az ilyen emberek mint pl én is nem épp a buta emberek közé tartozik. Akit barátomnak mondhatok igenis azt mondják okos és ügyes vok! Nem magam akarom fényezni de így van! Akik a közelemben vannak, dolgoznak 80%-a csak nyiheg,nyávog és azt se tudja milyen butaságot bordjon már össze.

2011. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen igazad van, kérdező. Egyáltalán nem kelle bántani, és antiszociálisnak nevezni az ilyen magányt kereső embereket. El kell fogadni, hogy ilyenek. Sokan közülük tehetséges emberek, tudományos kutatók, esetleg művészek, költők, gazdag belső világuk van, azzal foglalkoznak, ezért olyan zárkózottak.
2011. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!