Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan dolgok, amiket...

Vannak olyan dolgok, amiket biztosan tovább akarsz majd adni a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt történetekre, amit szeretnéd, ha ők is ismernének, generációk óta öröklődő tárgyakra, vagy akár dalokra, mondókákra, amit még gyermekkorodban tanultál..

Vagy bármi egyéb, ami nekem nem jutott eszembe!


2011. márc. 13. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyak nem is annyira, inkább emlékek. És a gyerekkorom jó dolgait meg akarom ismertetni a leendő gyermekemmel is. Én imádtam fiús dolgokat csinálni, bunkit építeni, fára mászni, ezekben támogatni fogom a kis krapekot, aki remélem, hogy fiú lesz. :)

sokat fogok neki mesélni a nagyszüleimről, akiket ő már nem ismerhet.

22L

2011. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Régi családi fényképek, ékszerek és sztorik, amik már adomákként örzünk generációk őta.


Üdv!

2011. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tolnai világlapja gyűjtemény, még 1890-től kb 1950-ig. Imádom lapozgatni, csak ne lenne porallergiám!
2011. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tudják értékelni az élet minden egyes pillanatát, hogy tudjanak értékes és rájuk érdemes párt választani, azt megbecsüljék.

Ezen kívül nyíltnak, bátornak nevelném. Nem felejteném el, hogy legyen becsületes, mert lehet, ma már nem "divat" számomra a legjobb párna akkor is a tiszta lelkiismeret. Tárgy nem nagyon van amit nekik adnék, a gyerekkorom történeteit tovább adnám.

De ezt inkább az ösztöneimre bízom majd...:)

2011. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit biztosan szeretnék majd a fiamnak/leendő menyemnek adni, az egy kis takaró, amit a nagymamám kötött a fiamnak. Egyéb tárgyat nem határoztam el.

A mesék, dalok, mondókák nekem teljesen egyértelmű, hogy továbbadom őket, ezzel is tanítva a hagyományainkat, kultúránkat.

2011. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Kaptam egy gyűrűt a férjemtől mikor összeházasodtunk Az anyukájáé volt aki meghalt amikor a férjem 5 éves volt Ezt a gyűrűt nagy becsben tartom és majd a lányom fogja megkapni
2011. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Sportok és nyelvek szeretete. A többit úgyis "leutánozza" a szülőkről. Az már rajtunk múlik, hogy jó vagy rossz példát mutatunk.
2011. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Édesanyámnak van egy hangszere a szobájában, amin régen az ő apja játszott neki elalvás előtt. Azt mondta, hogy nekem fogja adni, én pedig majd az én gyerekemnek szeretném. Édesanyám és én sem tudunk rajta játszani, mégis hatalmas mentális értéke van :)
2011. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg mindent tovább szeretnék neki adni:)


-Régen mindig amikor a mamám leolotta a villanyt ezt énekeltük: Sötét van, nem látok. Gyere babám, gyútsál világot!:)

-megszeretném tanítani, hogy sütött meggyest az anyukám és a nagyim húslevesét

-becsületességre, tisztességre, őszinteségre szeretném nevelni

-sajnos nekem kimaradt az életemből a zene és a sportok megszeretettése és ezt mindenféleképpen be szeretném csempészni a gyerekeik mindennapjaiba /persze nem szeretném ráerőltetni/


L/19

2011. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

A család mindenek előtt! - nálunk mindig is ez volt a fő elv, hihetetlenül ragaszkodunk egymáshoz. Mindig mindent együtt csinálunk, naponta átjövünk szüleimhez a gyerekkel és férjemmel, késő estig együtt vagyunk, beszélgetünk, mikor mit. Manapság ez ritka, a legtöbb gyerekes pár párhetente megy a nagyszülőkhöz. Ezt a nagy családszeretetet mindenképpen át akarom adni neki.


Megfogható dolgokból szeretném ha édesapám hangszerei egyszer majd az övéi lennének, és anyukám receptes könyve meg a lányomé (ha lányom is lesz) mert abban vannak anyai ágon a családi receptek.

2011. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!