Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan dolgok, amiket...

Vannak olyan dolgok, amiket biztosan tovább akarsz majd adni a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt történetekre, amit szeretnéd, ha ők is ismernének, generációk óta öröklődő tárgyakra, vagy akár dalokra, mondókákra, amit még gyermekkorodban tanultál..

Vagy bármi egyéb, ami nekem nem jutott eszembe!


2011. márc. 13. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Sok régi képet amiket még a dédnagymamámék készítetek 1880-1930 körül.:) + családfát amit még én gyűjtöttem össze 1700évig vissza kb.

Sok családi féykép s anyukám 50 éves fűrészporos mackója amit én örököltem s majd tovább adom, valamint pár kisruha amit még én viseltem rugi.

Szeretnék családi receptet s történeteket mesélni amiket

gyűjtök.

2011. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sok mindent szeretnék neki adni, olyat is, ami nálunk nem úgy sikerült, ahogy szeretném, pl. a karácsonyok, sokkal meghittebbé, varázslatosabbá, mesésebbekké tenném.

Nagyon sokat fogunk énekelni, előre látom.:)

És amikor meséket nézek, akkor jut eszembe, hogy ezt a gyerekeimnek is látnia kell. Tudom, mennyire meghatározó a kicsi, mert sok minden maradt meg bennem régebbről, és szeretném, ha majd sok jóval lenne tele majd később az emlékezete.

És olvasni is fogunk...:)

19/L

2011. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes kérdés, mindenképpen valami olyat szeretnék továbbadni amiből tudom, hogy biztosan haszna is lesz mert kaptam én is a szüleimtől sokmindent akarva akaratlanul, de nagyrészt csak hátrányom lett belőle.


Tanítani mindenképpen többet fogom ha lesz mint engem az én szüleim és ezerszer türelmesebb leszek, és bölcsebb mint velem voltak.

2011. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én minél többfajta zenét szeretnék megismertetni vele. Halljon régi klasszikusokat is, én egy csomó jó zenét/stílust (pl Kraftwerk (old-school német úttörő szintis zene)) szerettem meg szüleim révén. Szomorú lennék, ha a rádióból a kizsigerelt zeneipar tucattermékein nevelődne a zenei kultúrája..
2011. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban az emberi értékeket. Értékelni dolgokat is.

Azt, hogy vannak bökik, félreértések az életben, nem kell hogy az ember élete rámenjen. Azt, hogy attól, hogy valaki szemüveges, vagy pocakja van, ugyanolyan értékes lehet, mint Ő. Azt is, ha valaki őt bántja tanulja meg lereagálni magában, hogy ő nem süllyed erre a szintre.

Tárgyi dolgokat is fényképek, nagyszülőkről is akit már nem is láthatott, életben tartjuk neki is emlékét. Holmijait baba korától félrerakjuk, első cipő, kórházi ruhája stb. és főleg a magyar kultúra, mert nem ott élünk, de érezze, hogy magyar !

2011. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kúria és a birtok, ahol él a családunk 170 éve.Én megkaptam 14 évesen, és a fiam is megkapta Tőlem tavaly, a 16.szülinapjára.
2011. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!