Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy nem birom...

Miert van az hogy nem birom az apamat? Azt hiszem nem szeretem es emiatt rosszul erzem magamat.

Figyelt kérdés
Elvalt az anyamtol es az anyammal en nem tartom a kapcsolatot nem is szeretnem tartani es az apammal maradtam nagyszuleimnel lakunk. De mostanaban minden nap osszeveszunk utallom ha hozzam szol annak orulnek ha nem is szolna hozzam, mit tegyek? Sokszor megprobaltam megszetni de nem ment. lehet azert mert kisse alkoholista meg kiskoromban soha nem torodott velem? nem tudom kerlek irjatok
2009. febr. 21. 09:11
 1/6 A kérdező kommentje:
17 eves lany vagyok es nekem nagymamam olyan mint ha az anyam lenne. az apam nem nosult ujra
2009. febr. 21. 09:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, ne próbáld szeretni, mert az nem megy erőszakkal. Csak tudomásul venni tanuld meg, hogy ő ilyen, és nem fog változni, és próbálj közömbösen hozzáállni, kicsit jobban fogod érezni magad. Nem kell a nyakába ugrani annak, aki ellenszenves és rosszat tett velünk.

Én se vagyok jóban az apámmal, ő konkrétan sok rosszat tett anyukám ellen is és ellenem is, megütött, lenéz mindkettőnket, gerjeszti a veszekedést, ha anyu szeretne valamit, akkor "nincs pénz, nincs idő", de tesco-ba menni mindig van. Én nem értem, megtehetnék, csak ez így úgy látom, anyu ellen van, apám szerintem nem szereti, mert akkor a kedvében járna, ha vele lehet, és nem a vitát csinálná. De apám csak öcsémet ajnározza, aki az utóbbi pár évben nagyon nagyképű lett, és emellett a kötelességeivel nem igazán foglalkozik.

Én se tudtam mit kezdeni egy darabig azzal, hogy nem tudom úgy szeretni, ahogy egy normális családban a gyerek szereti az apját. Aztán nagynehezen eljutottam oda, hogy rendben, nem erőltetek magamra valamit, ami csak képmutatás lenne, mert hazudni nem akarok, de nagyon utálni se akarom, mert az csak rosszabb következményekkel jár. Eljutottam erre a közömbös szintre, és most úgy vagyok vele, hogy jó, és el tudom viselni. Csak annyi a rossz, hogy a vitákat hallom így is, és bánt, hogy a nagyképű öcsém a kedvenc, és ő mindent megkap indoklás nélkül, ha nem szólunk, hogy ezt nem kéne. De így ezen a közömbös szinten már kibírom addig, míg el tudok költözni, és nem kell tőlük függnöm.

2009. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam ez 14 éves koromra alakult ki, elég sok veszekedésünk volt, sokszor ki se akartam jönni a szobából és már az életnek se láttam értelmét. Igazából nálam is egy gyerekkori élmény adta meg ezt a hangulatot, ezt az alap ellenszenvet. Ezt persze nem kívánom Neked, hogy eljuss idáig, de elmondom, hogy nálam mi volt a megoldás. Elkezdtem olvasni a Bibliát és beszélgettem keresztényekkel, imádkoztak a helyzetemért és egyre inkább megszűntek azok az érzések bennem, hogy ezzel a helyzettel nem lehet mit tenni, vagyis a kilátástalanság érzése és tehetetlenségé kezdett megszűnni. Isten olyan ígéreteket adott és békességet a szívembe, amelyek által át tudtam vészelni a következő két évet, és 16 évesen elköltöztem otthonról. Azóta eltelt 1,5 év és már normálisan beszélünk egymással, nincs semmi utálat vagy gyűlölet. Sosem veszekszünk, nekem ez egy nagyon nagy csoda, mert régebben napi szinten voltak gondok, többször is. Ő is megváltozott, én is. Ha szeretnéd, imádkozom érted, és megpróbálok neked segíteni e-mailben is. Szia
2009. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okosnak kell lenned most,mert a további életedre is bizony kihathad amit most csinálsz.Ha a nagyszüleid neveltek ,akkor természetes,hogy ők azok,akiket"jobban"szeretsz!Viszont úgy érzem,hogy nagyon fáj Neked,hogy a szüleid,nem a hagyományos értelemben vett szülők,nem úgy törödnek Veled,ahogy kellene,meg szeretnéd!Ezt mond el nekik,és mindjárt adhatsz is nekik egy esélyt,hogy próbálják a hibákat javítani!Lehet annyira szégyenlik magukat,hogy kudarcot vallottak,mint szülők,hogy ezért taszítanak el maguktól!Egy próbát mindenesetre megérne...(lehet ez miatt nyúl a pohárhoz apukád is?)
2009. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom es tisztaban vagyok azzal hogy hogyan lessz az eletem tovabb! Az apamat el fogom tartani segitek neki mert ha elkoltozom akkor nme hagyhatom ott a nagyszuloknel mert mar ok is oregek, es az apamat nem fogom oregotthonba adni soha. Tehat elete vegeig vigyazok ra mosok fozok takaritok majd neki, mar a haz is megvan ahova koltozni fogok majd a baratommal mert jovore ha minden ugy alakul eskuvo lessz es bekoltozunk es az apamat is viszem, nem hagyom magara. De en ebben az eletben semmmit nem kaptam tolle torodest szeretetet 1szoval semmit. Az anyammal meg a kapcsolatunk olyan h neha meg meg se ismer az utcan, 3 eves koromban hagyott el :(

Nem tudom hogy kene az apammal valo viszonyon javitani.

2009. febr. 21. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
függetlenítsd magad érzelmileg, legyél önálló. és a bibliától is. az nem segítség, hanem egy újabb függés.
2009. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!