Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bölcsi-reality: mit gondoltok...

Bölcsi-reality: mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

A cél az volt, hogy felhívják a figyelmet rá, nem gondozói, hanem nevelői munka folyik egy bölcsödében és hogy milyen keveset keresnek a nagy felelősség mellett.

Szerintem nem kellene a bölcsis gondozónőket pedagógusként kezelni, hiszen egy bölcsiben nincsenek direkt foglalkozások, az egész napjuk tulajdonképpen szabad játék.

A fizetés meg... Hát a nővérek, tanárok, orvosok fizetése is katasztrófa....


Aki nem tudná miről van szó: [link]


2011. márc. 14. 13:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam el a linket, inkabb a velemenyemet irom.


Kerdezz meg anyukakat, mindegyik azt fogja mondani, hogy konnyebb munkaba menni, minthogy 24 orat gyereket nevelni, ovis vagy bolcsis? Te mit gondolsz, mit csinalnak a bolcsodei gondozok? Kicserelik a pelust, es visszarakjak a gyerekeket a kis agyukba? Csak akkor neznek rajuk, ha sirnak hogy megint pisisek? Sokkal tobbet tanulnak a gyerekek a bolcsiben mint sok otthonban. Itt tanulnak meg elosszor mas gyerekekkel jatszani, beszelni a maman es papan kivul. A gondozonok feladatuk, hogy jatek kozben ne seruljenek meg, iranyitja a jatekot, es igen is foglalkoznak veluk. Menj Te is egy hetet bolcsibe dolgozni, majd megtudod, hogy milyen felelosseggel es talponallassal jar. Azt hiszem ezek utan inkabb a gyari munkt vallalnad.

2011. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Elismerem, hogy a bölcsödei munka nehéz, de ha valahova pénzt juttatunk akkor az inkább az oktatás és az egészségügy legyen, ne a bölcsöde. Mindhárom területen katasztrofálisak a fizetések.
2011. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Az előttem szóló szerintem mindent leírt, egyetértek vele.
2011. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves FromOz!


Van gyerekem és még a bölcsödei munkát is ismerem, elég közelről.

Otthon valóban neveled a gyereket, a bölcsiben gondozzák. Vagy szerinted az nevelésnek számít, hogy etetik, pelust cserélnek, lefektetik őket? Játszani a gyerekek egymással szoktak, a gondozónő csak nagyritkán kapcsolódik be. Mit nevel? Néhány szabályt tartat be - ennyi.

2011. márc. 14. 13:57
 5/20 anonim ***** válasza:
az elsőre gondoltam
2011. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nehéz, de ne hasonlítsuk már a pedagógusokhoz a gondozónőket! pláne hogy pár éve még 8 általánossal is lehetett ott dolgozni. Ma is csak egy OKJ-s tanfolyam kell hozzá...
2011. márc. 14. 13:59
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is van gyerekem. Ket es fel eves volt mikor bolcsibe kerult. probaidore, ket hetre. Gondoltam, ha a gyerek nem boldog akkor nem megy. Meg szombat-vasarnap is be kellett kopogtatnunk, hogy biztos hogy nincsenek ott. Nagyon szerette a fiam, sokat tanult, enekeket, jatekot, az allando bilizest stb. Nem tudok tul halas lenni azoknak akik az en gyerekemet nevelik, felelosseget vallalnak, es a fiam oly boldog ott. Nincs annyi penz amivel ezt ki lehetne fizetni. Nem tudom milyen a Te bolcsid, de nalunk a gyerekek egy fel percet nincsenek egyedul hagyva, mindig van valami program. Minden elismeresem es koszonotom megy bolcsis, ovis es pedagogusnak. En nem teszek koztuk kulonbseget.
2011. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Aha. Tehát szerinted, kedves FromOz, a bölcsödei gondozónő, aki egy 18 hónapos tanfolyamot végzett el, az óvodapedagógus, aki főiskolai diplomát szerzett és a tanítónő, aki szintén főiskolát, esetleg egyetemet végzett, az egy kategória?
2011. márc. 14. 14:09
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Igen, mert mindegyik az en gyerekemre ugyel, neveli, es az megfizethetetlen.
2011. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, őszintén, mi a célod ezzel a kérdéssel? Csak mert a tiéddel ellentétes véleményekre úgy ugrasz, mint a rugózott gumicukor. Azt várod, hogy most mindenki elkezdi szidni a bölcsödei gondozónőket, és ajnározni a "jajjdenagyondiplomásvagyok" óvónőket?


egy (nem óvodapedagógus) diplomás

2011. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!