Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, meg lehetne...

Mit gondoltok, meg lehetne még nevelni a húgomat?

Figyelt kérdés

16 éves lány, jó anyagi körülmények közt élünk, gyerekként sokmindent megkaptunk, bevallom, kivéve a családi összetartást és szeretetet. Felém, mint idősebb felé mindig is sokkal nagyobbak voltak az elvárásaik, néha már túlzóak (nem részletezném). Egyetemre mentem, jól tanulok, felsőfokú nyelvvizsgám van (pont ma derült ki az eredmény :)), külföldi tanulmányok vannak a terveim közt, segítek itthon...stb. Nem igazán lehet rám rossz szavuk.

A húgom viszont sajnos tipikus proli, amilyen a tágabb családban több van, alkoholista, undorító ember lett. Ugyanabba az iskolákba járt, melyekbe én, hasonló környezetben nőhet(ett) fel stb. Azonban a húgom egy alkoholista, dohányzó, munkakerülő, szemtelen kis r*banc. 13 évesen már detoxba került! Minden munka rám hárul a szüleim segítésében (pl ma is míg ő józanodott a tegnap este után, én dolgoztam egész nap, jövő héten meg 2 zh-m lesz, mondhatom, tanulni sincs erőm). Mikor szólok, hogy ez így nem fair, anyámék csak hozzák a kifogásokat és igazából az jön le nekem, hogy én jó cseléd vagyok, a húgom meg nem.

A másik, hogy van egy cigány barátja, a szüleim emiatt ki vannak bukva rá, de mivel nekem rendes srácnak tűnt, keményen megvédtem őket a szüleim előtt.

Úgy viselkedik a húgom, hogy ha a szüleim azt mondják, nem mehet el egy este, fogja magát és röhögve kisétál az ajtón! Volt, hogy ez miatt kinnaludt a garázsban október végén, pár pokróccal a földön feküdt és elvolt így is! Anyámékat persze mindeközben az infarktus kerülgeti és lassan már engem is. Folyton ellopkodja a cuccaim, amiket a saját megkeresett pénzemből veszek (és a mai órabéreket tekintve mindenki tudja, pl egy sima pulcsiért mennyit kell dolgoznom!). Ma pl előkerült a 2 hete megvett blúzom - ami azóta egyszer volt rajtam - kilyukasztva a hasánál! Kértem anyámat, hogy hajtsa be rajta az árát, de meg sem említette neki, csak nekem hőbörög állandóan!

Már pszichológushoz jár a család, de egyelőre ez sem segített. Annyira undorító a húgom, teljesen érzéketlen tuskó, pár alkoholista barátján kívül senkit sem szeret a világon! Pl kimentünk a halott nagyszüleink sírjához a héten (akiket ő is ismert) és még ott is csak hangosan röhögcsélt az egyik haverjával, aztán mikor rászóltam, elmondott engem mindennek. Senkit nem tisztel, a jegyei szörnyűek, nem tanul (több tárgyból bukásra áll, első héten osztályfőnöki cigizését stb), nem segít itthon (ezért én vagyok a házi cseléd), ráadásul ha valaki egy neki nem tetszőt szól, bárkit elmond mindenféle k*rvának (anyámat is). Ma pl mikor közöltem vele én, hogy a blúzom árát visszaadja, akkor elmondott szintén mindennek (persze még neki áll feljebb!) és kilökdösött a szobájából, majd nekemcsapta az ajtót! A szüleim ezt végnézték és nem szóltak semmit! Pedig nekik is lopja a pénzüket, már fél éve nem kapott zsebpénzt, mert elitta meg elcigizte, de még most is csak vedel minden nap a szünetben és valahonnan van pénze, nem is kevés. Lopja a szüleimtől, tőlem. Pl volt egy ballagási pénzes csokrom, arról is lelopta a pénzt nemrég! Mindent megkapna egyébként, de ő inkább lop. Arról nem is beszélve, hogy azért letiltott engem és a barátomat is facebook-on, mert láttuk, hogy folyamatosan kiírogatta, hogy milyen részeg és ezt visszamondtuk a szüleimnek. Én már kb fél éve le vagyok tiltva neki és tudja, hogy tudom, azt mondja rá: ez az ő magánügye! Pff...

Ma is pl elmondott engem mindenféle mocskos k*rvának, erre én felhoztam neki, mennyit segítettem neki, megvédtem a szüleim előtt többször, megvédtem a cigány barátját is (nélkülem ide sem engedték volna a házba a srácot! de én túl jóhiszemű vagyok -sajnos-...). Bármi gondja van, én beszélek a szüleinkkel, általam ismeri több barátját, általam ismer bizonyos helyeket, még Ausztriába is kivittem volna bulizni, mert annyira akart. Persze annak is az lett a vége, hogy csak a személyim kellene neki, én nemkívánatos személy vagyok a számára és folyamatosan csak húzza a dolgot, hogy megunjam és ne menjek vele. Nem tudom, miért utál ennyire minket, de ennek nem lesz jó vége. Ti mit csinálnátok egy ilyen gyerekkel, húggal? Az osztályfőnöke azt mondta anyámnak, hogy zárja be vagy kötözze le, ha menne inni, mert beteges az a gyerek, a némettanára hasonlóképp vélekedett. Elvették már a számítógépét, a mobilját, a tv-jét, de a szeme sem rebben ezekre. Mit gondoltok erről az egészről? Mit tehetnénk még? Egyébként intézetes tolvajok, verekedős cigányok, aljanépség - ezek a barátai.


2011. nov. 5. 18:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként intézetes tolvajok, verekedős cigányok, aljanépség - ezek a barátai.

hát bocs h ezt mondom, de ő is oda fog kerülni, és nektek is jobb lenne így. tényleg durva, hogy ilyen lett belőle. különben a pénzedet azt dugd el, valami fiókba, vagy zárhatós dobozba. a ruháidat is úgy védhetnéd meg, h lezárod. raksz rá lakatot a kulcsot meg kösd magadra. a szobádat is zárhatnád. a nevelés nem segítene, mert szemtelen, meg tiszteletlen, a legjobb lenne ha bezárnátok a szobájába, az ablakot meg lerácsoznátok, hogy ne tudjon kiugorni. ennyi az ötletem. szerintem amint 18 éves nem leszel költözz el!!!

2011. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
kötözzétek meg vagy vigyétek elmegyógyintézetbe.és szokjon le.vigyétek arra a leszokós tanfolyamra.mi is a neve.
2011. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamit kompenzál a lopásokkal, és valamilyen sérelmét veri le rajtatok. Hozzájön a kamaszkori lázadás, meg nem leli a világban a helyét, érzi a család részéről az elutasítást, mert ugye ti más sémák szerint éltek, abban a társaságban pedig megvan az összetartás(látszata)és ott őt elfogadják a deviáns viselkedése ellenére(vagy épp azért)Szeretni kell, akkor is ha nehéz.
2011. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen mint ahogy elmondod, akkor fiú létemre úgy fejbeb*sznám azzal a cigánnyal együtt, hogy többet nem jönnek a közelembe.

Amúgy szerintem a szüleid a hibásak. Túl engedékenyek.

2011. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én már lassan 20 éves vagyok, és igazából a családomnak szeretnék segíteni, mert ez a lánygyerek nem csak a szüleimen fog élősködni, hanem ha már nem lesz senkije, akkor rajtam is.

Bezárni próbáltuk, nem lehet, van neki vagy 10 másolt kulcsa a szobájához + képes lenne akár még felgyújtani is a házat, ha ilyet tennének vele a szüleim. Borzasztóan agresszív.

2011. nov. 5. 19:11
 6/21 A kérdező kommentje:
Szeressem azt, aki teljes szívéből utál engem és folyamatosa kárt csinál nekem + mindenki előtt elmond engem mindennek? Néhány közös ismerősünk azért utált meg, mert ő össze hazudozott rólam mindenkinek.
2011. nov. 5. 19:12
 7/21 A kérdező kommentje:
A pszichológusra is alig lehetett rászedni a szüleimet, hónapokig győzködtem őket, hogy szükség van rá, mire anyám felkeresett egyet, nehéz ügy volt. Ezek után a nevelőintézet, illetve az elmegyógyintézet kizárt. Pedig lehet ráférne... De mivel intézetes barátnői is vannak, ezért még ott is jól érezné magát.
2011. nov. 5. 19:15
 8/21 anonim ***** válasza:
a szüleid mik szólnak mindehhez?nem normális az egész.de amúgy jobb ha a hugod ilyen mint ha apád lenne vagy anyád .már bocsi.a társaságából kéne kiszakítani talán.
2011. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Egyszerűen vonzza a rosszat, minden téren.

Apámtól örökölte az agresszivitását, a többi nevelési hiba lehet.

A szüleim mit szólnak? Mikor az ö cuccukról, az ő pénzükről, az ő szavukról van szó, akkor őrjöngenek vele, zeng a ház, úgy veszekednek, nagyon durván el szokott fajulni néha, én csak a szobámból hallgatom ijedten. Akkor nagyon ki vannak akadva rá. Mikor az én dolgaimról van szó, akkor oda sem figyelnek és lerendezik annyival: az én dolgom, vessek magamra.

2011. nov. 5. 19:30
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz: meg, de nem neked. Nem a te dolgod a testvéred megnevelése.


Leginkább egy családtanácsadás kéne nektek, és egy jó pszichiáter.

2011. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!