Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a b*ságomat...

Hogyan győzzem le a b*ságomat az apám ellen?

Figyelt kérdés

nagyon rossz a kapcsolatunk, nem tett ellenem semmi rosszat (kivétel a kiskoromban kapott hatalmas pofon), mindig megért és próbál hasznos dolgokat tanácsolni. Néha úgy érzem szeretem őt, de akárhányszor hozzászólok mindig olyan b*nak tűnök vele szemben, pedig én nem akarom őt megbántani. Már próbáltam visszafogni magam, sikerült is, de estére becsúszott megint egy rossz szó. Már magne B6-ot is szedtem, h. nyugodt legyek, de ettől inkább még idegesebb lettem :( Mit tegyek?

köszi

18/L


2011. márc. 14. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mi az a b*ság?vmi nagyon csúnyára gondoltam elsőként...
2011. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
b*nkóság, tehát szerintem jóra gondoltál
2011. márc. 14. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen utána rájöttem.Szerintem itt a türelem nevű varázsszóval van a gond.lehet ezt kellene gyakorolnod ha sokszor indokolatlanul ilyen vagy vele.Persze lehet h sok benned a feszültség aminek viszontneked kell tudni az okát mitől van..ilyenkor az ember sokszor olyanokon vezeti le a feszültséget akik nem szolgáltak rá.
2011. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A bunkóság nem csúnya szó, nem kell kicsillagozni :D
2011. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

először azthittem, hogy b*ziságomat akar az lenni

Amúgy örülj, hogy normális apád van. Az én apám olyan gyökér, hogy rögtön ideges és feszült leszek hogyha egy légtérbe kerül velem.

2011. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is b.u.z.i.ságra gondoltam elsőre. A bunkóság nem trágár szó, nyugodtan kiírhatod.


Lényeg szerintem is a türelem: mások felé és magad felé is. Számolj el 10-ig, mielőtt kimondanál valamit. Másrészt ne várj magadtól csodát, ha ideges vagy, azt fogadd el. Van egy egészséges határ az elfojtás és a bunkóság közt, azt kéne megtalálnod. Valahogy azt kéne tudnod, mikor helyénvaló, hogy teret engedsz az indulatodnak. Néha ugyanis az is kell, de nem mindig. Talán itt kezdődik a felnőttség.

2011. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

próbáld őszintén megbeszélni vele, jó fej lehet, Te pedig 1-2 év múlva kinövöd ezt a kamaszos hirtelenséget:

- ne haragudj,Apa ideges vagyok/voltam, nem akarlak megbántani/ rosszkedvem van/beszéljünk erről később/ át kell gondolnom, amit mondasz,tanácsolsz.. ilyesmi.

2011. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is van benned egy nagy adag összegyűlt feszültség, aminek pedig előbb utóbb valahogy ki kell jönnie.. velem is szokott lenni igy, és ekkor azok bánják, akik legkevésbé érdemlik. És nagyon szemétnek érzem magam ilyenkor. Nem így kellene lennie, de abban a pillanatban nem tudom magam visszatartani sajnos, pedig tudom, hogy ezután a bűntudat jön, és mégis.. Segíthet mondjuk, ha egy-egy ilyen durranás után azonnal bocsánatot kérsz, azt mondod neki pl: "ne haragudj, mostanában annyira feszült vagyok..". Azt írtad, rendes apukád van, szerintem simán vissza fog kérdezni, hogy mi a baj. De ha nem is tenné, te csak mondd el, mi bánt. Azzal, hogy kibeszéled mi a baj, neked is jobb lesz, nagyon sokat csökken így a feszültség, mint hogy magadban tárolod. Apukád pedig örülni fog, hogy nyitott vagy előtte, ezzel csak jobb kapcsolatotok lesz :). Nekem bevált.
2011. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

20:20-as vagyok

Most látom míg írtam a fogalmazványomat, már megelőztek ugyh bocsi h ugyanazt ismétlem:)

2011. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy ez az érzésed olyan, mint valami dudva a kertben. Leszakítod, mi történik? Visszanő. Mit teszel ekkor? Elkezded kiszedni a gyökerét. De beleszakad, és kihajt újra. Mit teszel? Még mélyebbre ásol. Meg kell találnod, hogy miért van a rossz érzés. Mi az a legrégibb gyerekkori, legelső, kisgyerekkori jelenet, amire vissza tudsz emlékezni, hogy bántott. És ha ezt meg tudod neki tisztességgel és türelemmel mondani, beszéltek róla, és meg tudod bocsátani, akkor minden frusztráció elmúlik. Még akkor is elmúlhat, ha csak magadban tudatosítod az okot, és megbocsátod.

Azt kell látni, hogy a szülő is csak ember. Fiatal, tapasztalatlan ember. Sokan úgy vélik, akkor teszünk jót, ha szigorúak vagyunk a gyerekhez. Vagy legtöbb szülő egyszerűen csak az otthon tanult minta szerint bánik a gyerekkel. Az lenne egy jó beszélgetés, ha az apukád is felfedezné magában a probléma gyökerét, és együtt kihúznátok gyökerestül, mint egy rossz fogat.

2011. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!