Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem le ezt a 'betegsé...

Hogy győzzem le ezt a 'betegséget', más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, betegesen féltékeny vagyok. Nagyon szeretem a barátomat, de féltékeny vagyok a barátaira. Igazság szerint, sosem volt ilyen társaság középpontja típusú barátom, az exeimmel szinte mindig 2-esben voltunk, most meg olyan szokatlan ez, hogy a barátomnak vannak még fontos személyek az életében rajtam és a családján kívül. Egyelőre jól titkolom, kedves vagyok a barátaival, de mégis csak zavar! Mit tegyek, el fog múlni ez az érzés?
2011. máj. 31. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De lány barátai vannak? Mert akkor kicsit jogos a féltékenykedés, de akkor sem kell tutira rá fogni hogy megfog csalni.. De mire vagy féltékeny? Ha fiú haverjai vannak, akkor meg főleg nem értem
2011. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tegyél rendet a fejedben, mert rámehet a kapcsolatotok. Ne hidd, hogy miattad visszahúzódóbb lesz. Neked kell változtatnod.
2011. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fiú barátai vannak. Csak olyan rossz hallgatni, hogy itt meg ott volt ezzel és azzal, én meg otthon unatkoztam egyedül. Nekem sajnos nincs sok barátom, inkább csak pár jobb haverom, mivel elég nehezen nyílok meg. Ez vajon ok lehet a szakításra? Utálom magam, hogy irigy vagyok arra, akit szeretek!
2011. máj. 31. 18:09
 4/13 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

Két dolgot gondolj végig:

-ezzel a felfogással nagyon önző vagy vele szemben kiakarod tulajdonítani márpedig ő nem egy tárgy

-azzal, hogy nem csak kettesben vagytok és egy harmadik személyt is befogadtok és nem egymásba zárkóztok ez csak fejleszthet titeket.:) mondok egy drasztikus példát, van egy közös gyereked a férjeddel, de te azt szoktátok meg, hogy 3. személyt nem engedhettek magatokhoz közel gondolj bele, akkor milyen nehéz lenne, ha mindig így gondolkodnál

ja és a másik, hogy m2-en, ha együtt vagytok akkor arra figyeltek, hogy TI érezzétek jól magatokat azaz magatokra figyeltek, hogy a másik által had érezd jól magad és ez szintén kicsit önző dolog, ha csak így vagy képes együtt lenni a barátoddal. szerintem ezen gondolkodj el én is így voltam vele, de amióta tapasztalt emberekkel (olyannal, aki foglalkozik a kapcsolatokkal és tanácsot is ad..na m1 ezt most nem részletezem ki:D) is beszéltem erről azóta elgondolkodtam rajta és próbálok más embereket is befogadni a társaságba és ilyenkor észre veszem, hogy mennyire önző vagyok, mert nagyon nehezemre esik, de gyakorolnom kell.:)

bocsánat, hogy ilyen igénytelenül írtam le, de elég fáradt vagyok, remélem azért megértetted a lényeget belőle.:)

2011. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most akkor irigy vagy, vagy betegesen féltékeny?

Amúgy igen, rámehet a kapcsolatotok.

A haverjaira nem kell féltékenynek lenned, hisz azzal nem csal meg, ha elmegy velük valahová szórakozni.

Próbálj meg jobban nyílni (én is nehezen nyíltam, de ma már más a helyzet), és szerezz magadnak új barátokat, főleg barátnőket.

Ha komolyan gondolod vele, akkor változnod kell. Legalábbis elfogadnod, hogy ő nem csak veled érzi jól magát, bár veled a legjobb neki (gondolom), de a haverjaira is szüksége van. Engedd velük lógni, féltékenység nélkül.

2011. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy legalább felismertem a problémát. Szeretnék én barátokat szerezni, csak olyan hülye, nehéz személyiségem van, hogy a legtöbb ember menekül előlem:S
2011. máj. 31. 18:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok, de ő még csak nem is társaságcentrikus ember, így duplán bánt,ha valakit képes ennyire közel engedni magához. De már sokat változtam miatta, tudom nem könnyű, de hihetetlen számomra, hogy képes vagyok rá, nehéz, de érte megteszem, ezáltal én is fejlődöm.
2011. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nagyon nem lesz ez így jó. És csak rosszabb lesz...ha mindenki menekül előled, előbb utóbb a a barátod is el fog.

Ha lenne kellő önismereted és önszereteted, önelfogadásod, akkor nem idegesítene, vagy össze sem jöttél volna olyannal, aki ilyen típus.

Az, h nem tudod elképzelni, hogy neki fontos más is rajtad kívül, arról tanúskodik, hogy neked nincs elég számodra fontos dolog az életedben, és itt nem csak barátokra gondolok, ez pedig az önismeret hiányából fakadhat.


Ez bizony idegesíteni fog. Viszont örülj, hogy erre ráébredsz egy ilyen helyzetben.Ugyanakkor lehet, hogy nem fogod bírni, mert az energiád mellette az idegeskedésre megy el, ahelyett, hogy építenéd a saját életed.


Reális gondolat a szakítás.

Tapasztalatból mondom.

2011. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utsó vok, kiegészíteném még annyival,hogy a szakítás gondolata pont azért reális, mert lehet, hogy nem vagy még kész egy ilyen életigenlő emberre, vagy hogy fogalmazzak, és ha alkalmazkodni próbálsz, többet vesztesz, mint nyersz, mert túl sokat kell nyelned. Energetikailag lehet, h jobban megéri, ha egyedül fejleszted önmagad, az életed, és akkor tényleg készen állsz majd egy igazibb kapcsolatra, amiben igenis mindkét félnek más fontos dolgok is vannak az éltében, amit tolerálni is tud a másik.


Van még egy lehetőség: a barátod nem érezteti veled, h fontos vagy neki nagyon, ez is egy lehetőség, h esetleg tényleg nem vagy az.

2011. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék vele szakítani, úgy érzem, nem szerettem még ennyire senkit, mint őt. Tudom, hogy velem van a baj, és szeretnék változni, de nem tudom, hogy kezdjek neki. Érezteti velem, hogy fontos vagyok neki, tudom, hogy szeret, és azért titkolom előle ezt a dolgot, mert nem akarom elmarni.
2011. máj. 31. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!