Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel gyözzem le a beteges...

Mivel gyözzem le a beteges féltékenykedést?

Figyelt kérdés

Nem ad rà okot, én mégis ilyen vagyok. Nem mutatom ki, csak az "egészséges" részét, mert tudom, hogy nem normàlis, viszont màr nem jó, hogy magamat emésztem.

Tegnap volt amikor tényleg azt gondoltam, hogy ez màr szànalmas, mikor beléptem a Fb-jàra (màskor is volt mikor unatkoztam meg ilyenek olvasgattam az ismerösök bejegyzéseit) ö is tudja a jelszavam, be is képhet.

Viszont tisztàra elborul az agyam, mikor làtom, milyen szép làny ismerösei vannak, vagy ilyenek (akikkel nem beszél, kérdezem én akkor minek az ismerösei) és hàt ilyenkor tiszta hülye leszek és elrejtegetem az üzenöfalról a bejegyzéseket, meg megnézem nem kapott e vmi csajtól üzenetet...

Az önbizalmam a béka segge alatt van, és nem hiszem el, hogyha azt mondja nekem, hogy szép vagyok..làtom magam egy képen meg tudom mondani h széép, széép, de igazàból arra gondolok, hogy csak véletlen jól sikerült, ennyi.

Mindig arra gondolok, hogy lesz majd valaki aki szebb, aki szebben mosolyog, aki kedvesebb, aki vékonyabb, vagy akibe beleszeret elsö làtàsra... (elvégre ezt nem tudja irànyítani)

mit tegyek, hogy ne érezzem így? Van még így valaki?


2011. okt. 1. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyutt erzek veled mert en is pont ilyen vagyok! Nyugi nem te vagy az egyetlen ilyen csaj... johetnek a valaszok mert en is kivancsi vagyok ra... hogyan lehet le szokni errol a beteges feltekenysegrol????????????????? :(((
2011. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát most figyelj, vagy magadat emészted egész életeden át, és előbb-utóbb TÉNYLEG el fog hagyni, DE nem egy szebb/okosabb/kedvesebb/vékonyabb lány miatt, ha nem egy olyan nő miatt, aki bízok önmagában és értékesnek tartja önmagát. Nagyon lehet érezni, ki az, akinek van önbizalma, ki az akinek nincs, és aki bízik a saját maga képességeiben, azt más is értékesnek fogja tartani. Egy jó pillanatodban gyűjts össze magadról 5-5 külső és belső tulajdonságot, amik szerinted tényleg jók, és amikre büszke lehetsz. Reggelente nézz bele a tükörbe, és mondogasd magadnak el ezeket, még akkor is, ha tényleg a béka s*gge alatt van a hangulatod. Először irtó idiótán fogod magad érezni, hogy magadhoz beszélsz, de hidd el, hogy segít, jobban fogod magad érezni tőle:)
2011. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem ezt kezeltetni kéne. exem pont ilyen volt. ez igazábol nem más mint önértékelési hiba. nem másra vagy féltékeny hanem nincs önbizalmad. nem szereted magad.ezt kétlem hogy le lehet gyözni magadtol. menj el vmi terápiára mert biztosra mondhatom hogy ezzel magadat és másokat bis tönkreteszel.
2011. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
11:06os vagyok, esetleg még az is segíthet, hogy NE idealizáld a párod. Persze a szerelmes ember mindig tökéletesnek látja a párját, de tudatosítsd magadban, hogy ő is ember, neki is vannak hibái, ergó te bármennyire is szereted, nem minden nő nemű lány álma a te pasid. És ahogy neked vannak jóképű srác ismerőseid, úgy neki is vannak szép lány ismerősei. Na és? Ha mást akarna, nem járna veled. Először is bízz önmagadban, azután pedig benne.
2011. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül nem megy, akkor PSZICHOLÓGUS! Egész életedben elkísér különben, és tönkre tesz téged, és te a kapcsolataidat, ha nem tudsz jobban bízni önmagadban, és a másikban!
2011. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Az érzések meg vannak nálam is sajnos, bár engem megtapostam páran, azért van ez bennem.

Sokat nem tudsz tenni, de kis apróságokkal megpróbálhatod legyőzni ezt az érzést. A lehetőségekhez képest mindig legyél csinos, ápolt, friss és üde. Ha szexre kerül a sor, akkor tegyél bele extrákat, hogy minél jobban elcsábítsd, vegyél szexi fehérneműt, vagy olyan ruhát, ami extravagáns és abban lejtesz neki valamit, ha van esetleg titkos vágya, ami nem áll messze tőled, akkor teljesítsd. Legyél mindig kedves, figyelmes, de azért ne bújj ki a bőrödből, hisz nem véletlen van veled!

És egy valamit soha ne felejtsd el: a legszebbnek tartottakat is megcsalhatják! A szerelem, vonzódás egy elég bonyolult kémiai/hormonális dolog, de ha valakiben van gerinc, akkor nem fog csak úgy félre menni, ha foglalt, akármennyire is tombolnak a hormonjai más iránt!

2011. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Húú, én is pont ilyen vagyok. Bár nem mutatom ki, és próbálok tenni ellene. Esetleg, ha akarsz erről beszélgetni írj privit.


Egyébként (írtad is), de szerintem az önbizalomhiány okozza...

2011. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem is az a gondolat zavar,hogy ö màsnak tetszik, hanem inkàbb fordítva
2011. okt. 1. 11:13
 9/12 anonim válasza:
100%

Ha így állsz hozzá, hogy "úgyis lesz valaki aki szebb, jobb, csinosabb, kedvesebb", akkor így is fog történni, legalábbis könnyen így lehet... A féltékenykedés valóban a saját önbizalmad hiányából fakadhat. Foglalkozz tehát magaddal és ne a nő ismerőseivel.... Tudnod kell hogy mindig lesznek nő ismerősei a párodnak és feltehetően neked is lesznek fiú ismerőseid. Ilyen az élet.


Hozzáteszem hogy hosszútávon nagyon egészségtelen dolog ha egymás privát szférájába (pl. facebook) ilyen szinten engeditek egymást belemászni.... Nem bizalmi kérdés ez, hanem inkább: minden kapcsolatban kell hogy az egyén rendelkezzen privát szférával, még a párja előtt is. Nem összenőni kell hanem egymással kézenfogva élni az életet. Tanuljatok meg BÍZNI egymásban (főleg, ha jól értelmezem, neked kell megtanulnod - na persze ha meg is lehet a párodban bízni).

A féltékenység hosszútávon egészen biztos hogy kicsinálja a legjobb kapcsolatot is. Beszéljetek ezekről a dolgokról, őszintén. Tisztázzátok ki mit vár el a másiktól és ne kívánjatok olyan dolgokat a másiktól, ami önzésből fakad (pl. hogy nem lehetnek csinos ismerősei...)

Csak akkor lehet harmonikus egy kapcsolat, ha nem akarjátok egymást birtokolni.

2011. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, és főként ezért szakítottunk a barátommal. Azóta már újra együtt vagyunk, és a külön töltött idő észhez térített úgy érzem. Nagyon rossz volt, megtanultam értékelni a kapcsolatot, és őt, megtanultam bízni benne. Ha nem engem akarna akkor szakítana, és nálunk ez így is történt. Megelégelt, nem egy másik csajhoz ment, hanem szakított. De már mindketten tanultunk a hibáinkból és igyekszünk mindent megtenni h jó legyen a kapcsolat.

Én úgy győztem le a féltékenységet (bár még nem sikerült teljesen), hogy ugye a külön töltött idő ráébresztett dolgokra, és próbálom bemagyarázni az agyamnak hogy ő a legjobb barátom (is), és a barátoknak nem tilthatunk meg dolgokat, nem parancsolhatjuk meg nekik, mit csináljanak és mit ne, nem szabhatjuk meg nekik, kivel barátkozzanak, mert akkor előbb utóbb megelégelik, és tönkremegy a barátság. Ez a szerelemre is igaz ugyan, de ha belegondolsz, akkor ha egy sima fiú barátodnak más lány barátai vannak, azokra se vagy féltékeny, nem mondod meg a fiúnak hogy kivel barátkozhat, nem hisztizel, nem félsz, hogy azok a csajok miatt majd téged elhanyagol. Na ez is igaz a szerelemre is, ezért nem szabad féltékenykedni, mert tök fölösleges. A szerelmednek is lehetnek csaj barátai, ők csak barátok. Neked is vannak gondolom fiú barátaid, és te sem érzel semmit irántuk. Ő is ugyanígy van ezzel. Ugyanúgy lehet hogy te is elcsábulsz egy jó pasi láttán, de semmit nem akarsz tőle. Neked rosszul esne, ha ő elcsábulna egy jó nő láttán, és ő sem akar semmit, te mégis rögtön azt hiszed h igen.

Ez az én gondolatmenetem, lehet hogy hülyeség, de nekem bevált.

18L

2011. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!