Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kicsit konzervatívabb...

Egy kicsit konzervatívabb anyóssal hogy lehetne finoman közölni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy barátom anyukájáéknál az a szokás, hogy a hűtőben mindent csak úgy tartanak, ahogy van. Szemléltetve pl.: rántott hús a tányéron, sütemény a tálcán stb., tehát nincs letakarva, lefedve még egy nylon-nal sem. Szerintem ez nem a leghigiénikusabb tárolás, de nem tudom, hogy kellene valahogy utalni rá, mert kicsit régimódiak ott. Vagy inkább hagyjam is? Mi huszonévesek vagyunk egyébként.
2011. márc. 15. 00:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a ti hűtőtökben csinálják ezt, akkor nem baj, hagyd rá. Hiszen akkor mi a gond vele?
2011. márc. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mert elég gyakran vagyok ott, és megkínálnak. Szerintem nekik sem túl egészséges ez.
2011. márc. 15. 00:25
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok híve ennek a tárolási módnak, de amíg az nem a te hűtőd, nem sok jogod van beleszólni, a családi békét meg nem is éri meg kockáztatni egy ilyen dolog miatt. Bajod nem lesz tőle, a saját hűtődben meg majd úgy pakolsz, ahogy akarsz.
2011. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évtizedek óta ilyen szisztéma van a hütőmben és makk egészséges vagyok.Aminek erős az aromája,csak azt csomagolom be külön.

Másrészről nem szeretnék bunkónak tűnni,de én baromira nem örülnék neki ha mások akarnák megmondani mit hogyan és hová rakjak az ÉN hűtőmben. Gondolom nem te veszed a kaját,nem kötelező ott enni ha nem tetszik az étel elrendezése..

2011. márc. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg ez a helyzet, amit hárman összedobtunk neked.
2011. márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

De ebben mi az ami nem higiénikus vagy egészségtelen?

Nem nagyon értem.


Nem a polcokra dobálja be a kaját (ami esetleg összekoszolódhat), hanem tiszta tányérra teszi és úgy rakja be a hűtőbe. Én is csak az erős aromájú ételeket takarom be, vagy azokat, amik kiszáradhatnak fedél nélkül.


Amúgy én biztosan nem szólnék, neked van a legkevesebb közöd ahhoz, hogyan tárolja az ételeket. Esetleg a barátodat kérd meg, hogy beszéljen az anyjával.

2011. márc. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

De miért lenne ez kevésbé higiénikus?

Gondolod, hogy az a kis fólia útját állja a baktériumoknak? Amúgy meg azok már régen belekerültek az alapanyagok tárolása és az elkészítés során. Ott voltak a tányéron, tálcán, kanálon, a konyhaasztalon, stb. Mondjuk a tyúkszaros tojástartót nem jó rátenni, de ha csak ott van mellette... Még inkább arra jó, hogy az ételek ne vegyék át egymás szagát, de én is ettem már sonkaszagú, -ízű joghurttortát húsvétkor, pedig le volt fóliázva. Idősebbek is, mint ti, úgyhogy ők is túlélték...

2011. márc. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a normális, hogy azt takarod le, ami kiszárad/szagos vagy aminek a tetejére tenni akarsz valamit. Amúgy minek mindent takargatni? Semmit nem számít higiénia szempontjából.
2011. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell ilyen ellenségesnek lenni, én semmi rosszat nem mondtam rá, csak, hogy szerintem nem egészséges. Nem azt mondtam, hogy belehalnak :)

"Bajod nem lesz tőle, a saját hűtődben meg majd úgy pakolsz, ahogy akarsz." Most is úgy pakolok bele.

Valaki azt írta, hogy nem én raktam bele a kaját. Az jobban nézne ki, hogy ahányszor megyek, viszek magamnak saját ételt? :) Egyébként nem arról van szó, hogy agresszívan erősködni, és megmondani, mit hova tegyen (ahogy valaki írta nekem), hanem csak valahogy sugallni felé. Szerintem senki nem szereti, ha töltött káposzta "ízű" a sütemény, vagy a levesbe való tészta halízű. Mellesleg ki is szárad az étel, amelyik olyan.

De mindegy, nem feszegetem akkor a témát inkább.

2011. márc. 15. 00:53
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Mondom, beszélj a barátoddal. Ne a nevedben kérje meg az anyját, hanem csak mondjon annyit, hogy takarja be az ételeket, mert a kaják átveszik az erősebb szagokat és ez kicsit zavaró. Nem kell agyonkomplikálni vagy sokszor felhozni.


Ha Te szólsz, könnyen lehet, hogy az anyós nagyon megsértődik és ennyit nem ér ez az egész.

2011. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!