Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet normális kapcsolato...

Hogy lehet normális kapcsolatot kialakítani az "anyóssal" ha ő már az első perctől kezdve nem kedvel?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy a barátommal 2.5 éve vagyunk együtt, de ritkán járok hozzájuk, évente kb. 3-4 alkalommal a távolság miatt. Az anyukája eleinte kedvesnek tűnt, de folyton tartotta a távolságot velem szemben. Úgy gondoltam, hogy majd idővel minden rendeződik. De nem így történt...


Az első találkozás után megkérdeztem a páromat, hogy mondott-e valamit rólam az anyukája. Azt mondta, hogy igen, véleménye szerint én túl büszke vagyok.


Nekem ilyet még soha senki nem mondott. Tipikusan olyan ember vagyok, aki nem szeret a középpontban lenni, inkább csendben meghúzódok a háttérben. Nem értem miért alakult ki rólam ez a vélemény, mert kedves és udvarias voltam vele, sokat beszélgettünk, mivel ebédre voltam hivatalos náluk, felajánlottam a segítségemet neki, amit nem fogadott el.


Állítólag nincs velem semmi baja, de én ezt nem így érzem! Folyton "szid" engem, hogy a páromnak miattam megy el a pénze, mert hozzám utazgat. Aztán a következő pillanatban meg arról beszél a barátomnak, hogy szeretné elkérni a számomat, hogy beszélgessen velem telefonon. De ugyan minek? Csak a szememben akar jópofizni? A hátam mögött meg szid, amikor semmi oka nincs rá... Ugyan mit tudnék én neki mondani, amikor már kellemetlennek érzem a találkozást is vele a viselkedése miatt?!


Egyszerűen nem tudom, hogy viszonyuljak hozzá. Ő sokszor elutasító, nem akar velem "barátkozni".


Néha érdekes megjegyzéseket tesz velem kapcsolatban, amik nem esnek jól de próbálok rajtuk túl lépni.


Mit csináljak, hogy egy picit jobb legyen kettőnk között a kapcsolat? Annyira furcsán viselkedik, az egyik pillanatban ilyen a másik pillanatban meg mintha nem is ő lenne, egyszerűen nem tudok rajta ki igazodni.


2011. aug. 29. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Az anyós az egy külön faj:/ Nem egyszerű vele. Nekem volt egy anyósjelöltem, összekaptam vele, közölte is h a fia sosem lesz az enyém, rá egy hétre szakított is velem a drága..Szóval nagy hatalma van egy anyósnak. Azonban azt én sem tűrném, hogy jópofizzon a szememben, közben meg szidjon. A telefonszámomat én nem adnám meg neki. Szerintem nem is akar komolyan barátkozni, néha ugyan eszébe jut, mikor látja h a fia boldog veled, de sztem van ott neki egy helyi kislány kinézve, akit a fiának szánt, ezért b****a a csőrét h messze laksz.. Nem tudsz mit tenni, légy vele kedves, keresd a kontaktot, ha ott vagy, segíts amiben tudsz, de ha nem megy, nem a te hibád..
2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Ott követted el a hibát (és a párod is), hogy megkérdezted a párodat, mit mondott rólad az anyja (ő meg elmondta). Természetes, hogy a véleményét elmondja az ember, főleg a saját fiának, és főleg egy olyan fontos személyről, mint te, a párja. Senki sem tökéletes.


A pozitívum, hogy anyósod próbál veled kedves lenni, nem bánt, nem szid, nem áskálódik, te csak azért fújod fel a dolgokat, mert egyszer már megmondta a párod, hogy mit mondott rád, és azóta ott a bogár a füledben, hogy biztos utál. A nyakamat teszem rá, hogy ha nem tudod meg, mit mondott rólad a párodnak, akkor nem lennének ilyen gondolataid.


Egyszerűen ne nyomulj, ne akarj görcsösen jóban lenni vele, és ne kattogj azon, hogy most miért nem szeret. Attól, hogy valaki "túl büszke", még lehet szerethető, és egyelőre semmi jele annak, hogy ne szeretne téged. Persze, a gyerekének minden anya jót akar, nyilván nem érti, miért jó a fiának ennyit utazni (és pénzt költeni) egy nőért. De ezt a párodnak kell kezelnie, és nem neked.


Akkor lesz jó a kapcsolatotok, ha nem leszel paranoiás, és nem agyalsz folyton azon, hogy biztosan utál, mert akkor tudat alatt úgy is fogsz hozzáállni!

2011. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

MINDEN 2 szemelyes kapcsolat 2 feltöl függ. Erre a legigazabb, hogy "egy fecske nem csinal nyarat."


(A kommentet nem volt idöm elolvasni, csak a kerdesre irtam. Az anyosprob-rol konkretan mar sokat irtam, mindig "lehurrogtak", nezz utana pszichikai hatterenek magad, azzal többre mesz, mint itt kerdezni.)

2011. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Múltkor is mentünk hozzájuk, és a barátom beugrott hozzá a munkahelyére, hogy elvigyük haza amit vásárolt reggel, mégse neki kelljen cipelnie hazáig a nagy szatyrokat. Én addig ott ültem a kocsiban mert mondta, hogy várjam meg egy perc és jön.


Várakozás közben néztem a telefonomat mert jött rá egy üzenet és egy picit ugye lefelé volt hajtva a fejem amikor olvastam. Nézek ki a kocsi ablakán és látom, hogy az anyja nagyon nevet valamin, aztán jött a barátom és mentünk is hozzájuk.


Kérdezem tőle, hogy anyukád min nevetett annyira? Erre azt mondja, hogy rajtam, hogy mit álmodozok én itt a kocsiban lehajtott fejjel.


Mondom a telefonom volt a kezemben, nem álmodoztam. Nem is értettem, hogy jut ilyen az eszébe...

2011. aug. 29. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

2. vagyok


Beletrafáltam, te tényleg paranoiás vagy. Ezen megsértődni, amit most kommentben leírtál...ne legyél ennyire érzékeny, mert sok bajod lesz az életben.

2011. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, hogy nagyon rápörgök a témára, csak nekem az előző kapcsolatomban nem voltak ilyen problémáim, egyből befogadtak. Most meg picit furcsának tartom a viselkedését, hiszen nem erre számítottam.


Köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 29. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tudnád az én anyósom milyen!Kin kiabál mindenek elhord!Kinem áll,utál!Szemebe meg jópofizik!Ha megbeszélek valamit a párommal,átmegy az anyához mindjárt megváltozik a véleménye a viselkedése!Szerintem az anyósok egyszerűen féltékenyek és irigyek a menyükre!Főleg ha gyerek is van!
2011. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehetséges. :)


Most is küldtem neki egy kis apróságot (egy doboz csokit) a szülinapjára, hogy mégse legyek bunkó, hogy nem adok semmit.


Erre ő semmit nem mondott az ajándékra. Se azt, hogy húzd meg a fülem vagy valami, tök csendben volt mintha nem történt volna semmi.


Érdekes mindenesetre, de akkor nem foglalkozok vele. Majd lesz valahogy. :)

2011. aug. 29. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Én írtam ezt a kérdést???? :)

Minden stimmel, kivéve, hogy nekem mindig barátkozik a szemembe, meg a fiacskája előtt. Persze, hogy jónak tűnjön fel.

Rám nem azt mondták, hogy büszke vagyok, de mivel én sem szeretek középpontban lenni, meg "félős" vagyok, így én főleg csak akkor beszéltem amikor kérdeztek, de MINDIG tisztelettudó voltam és mosolygós.

Nekem is messze laktak, ráadásul az elején fősulira jártam, így max 2-szer voltam náluk egy évben.


A lényeg!!!!!!! Nem tudsz semmit tenni!!!! És ha a párod nem áll ki melletted, akkor össze fogsz roppani!!!!

Jól gondold meg, hogy összekötöd-e az életedet velük!

Eleinte örültem, hogy 250 kilcsire laknak, de ma már átkozom ezt az örömömet. Most azt kívánom laknának közelebb. Mert megy a nyavajgás, hogy milyen keveset vagyunk ott, meg alig látják az unokát (10 hónapos).

Titkolni kell előttük, hogy mennyit vagyok a saját anyukámnál. Mégis hogy gondolja a férjem meg az anyja? Rohadjak a 4 fal között a napsütésben??????

Szóval nálunk azért bajosabb, mert nem nagyon áll mellettem a férjem és ő is annyira tart attól, hogy megbántja az anyját, hogy egy csomó mindent kamuzik, amit normális ember nem tenne.

Az anyóssal a kapcsolat nem hogy javult volna, hanem romlott is, de persze nem szemtől szembe. Pedig én megmondanám neki, de nem ad rá alkalmat.

Tudnék mesélni eleget, hogy a terhességem alatt miket művet, hogy megkeserítette a napjaimat, amikor eredetileg boldognak kellett volna lennem.


Persze, mondom megint más, ha a párod kiáll melletted és látja anyukája hibáit. Ha nem, addig menekülj, amíg könnyű, mert házasság és gyerek mellett, ha ragaszkodó és hűséges vagy, nem lesz könnyű úgy döntened.

2011. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A barátom mindig mellettem áll. Azt mondja, hogy ne foglalkozzak senkivel, kettőnkre koncentráljak ne másra, mert másnak nincs köze a kapcsolatunkhoz.


Ebben igaza van egyrészt, másrészt viszont az ő családjáról van szó, valamilyen szinten azért van közöm hozzájuk, és nem lehet csakúgy kiradírozni őket.


Amúgy az esetek 95%-ban ő maga is elviselhetetlennek tartja az anyukája viselkedését. :) Úgyhogy nem vagyok vele egyedül. Sokszor hangoztatja, hogy várja a pillanatot, hogy lehetősége nyíljon arra, hogy elmenjen onnan, és a saját lábára állhasson.

2011. aug. 29. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!