Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asztalos vagy festő lesz a...

Asztalos vagy festő lesz a lányom?

Figyelt kérdés

20 éves,már van neki egy pénzügy intézői szakmája.Most kitalálta,hogy ő szeptembertől asztalosnak vagy festőnek akar jelentkezni.Érdekli is őt a dolog,meg itthon csinálgat is ezekkel kapcsolatos dolgokat.


De miért teszi ki magát ekkora megaláztatásnak?


Mindenki ferde szemmel nézett rá,volt aki kinevette,de ő akkor is jelentkezett az iskolába.

Tudok még ez ellen valamit tenni?


2011. márc. 15. 09:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
93%

Pffft... visszataszító vagy, már ne is haragudj... megalázónak tartod a kétkezi munkát?


... és nem, semmit sem tudsz tenni ellene. Szurkolok a lányodnak, hogy ne engedje magát általad befolyásolni.

(hm, pénzügyi ügyintéző vajon hogy lett belőle? A te hatásodra?)

2011. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%

pedig egy asztalos ha szépen dolgozik jó pénzt tud keresni

bár lányban ritka


de anno rám is furcsán néztek mikor jelentkeztem mérnöknek lány léttemre...


hagyd,örülj neki hogy nem bölcsésznek készül,azzal fix h munka nélkül marad...

2011. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
igen, támogasd őt
2011. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint nem arra gondolt a kérdező, hogy megalázó lenne az asztalos, csak ami annak a kitanulásával jár egy lány esetében.


Viszont ez nem megalázó, főleg ha neki jó. Én büszke lennék r! :)

2011. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

A lányod értelmes, okos teremtés, mert átlátja, amit sokan ebben az országban nem: itt a diploma már csak egy státusszimbólum, amivel csak azért nem törlöd a feneked, mert kemény. Aki meg kiröhögi, majd fizetheti neki a festés vagy ajtó/ablakjavítást, amikor eljön az ideje, hogy festőre vagy asztalosra lesz szükség az otthonában.


Megaláztatás?... Nem inkább NEKED megaláztatás, hogy nem dicsekedhetsz majd a pénzügy-intézői, stb. lányoddal? Ha megkérdezik társaságban, pironkodva és égve bevallod, hogy "hát.. asztalos", és süllyedsz is menten.


Ha pedig nem így van: a lányodat nem érdekli, ki mit szól, akkor te meg mit foglalkozol vele?... Örülj neki, hogy gondol a jövőre, és olyat tanul, amiből meg is tud élni.

2011. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Én nem akarom,hogy pl asztalos legyen.EZ NEM lányoknak való munka! Főzni meg nem akar!


Mindenki kinevette őt,meg a háta mögött kibeszélték,és nem akarom,hogy mindig ekkora megaláztatásba részesüljön.


Amúgy fizikailag jól bírja a munkát.

2011. márc. 15. 09:29
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégzi,akkor legalább jól megtud majd élni! Pénzügyi intézőként legfeljebb a hidegvízre valót keresi meg.

Örülj,hogy valami hasznosat akar tanulni.

2011. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem milyen megaláztatásról beszélsz.

Eyg jó festő vagy asztalos sokkal megbecsültebb (ésjobban is keres) mint pénzügyi ügyintéző, ami tulajdonképp semmi.

ha ilyen ellenszélben is jelentkezett, akkor biztos érdekli és jó is lesz a szakmában. és nem ő lesz az első nő, elég sokan vannak.

2011. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

ÉN mindig azt akartam,hogy egyetemre menjen,ehhez meg is van a tudása,simán bekerülne az egyetemre,felsőfokú nyelvvizsgái is vannak.


Egész életemben azt vártam,hogy majd lediplomázik stb...

És most meg egy asztalosműhelybe dolgozzon?

Nekem ez kicsit sok.


A pénzügyi iskolára is én beszéltem rá,mert az egy női szakma.

2011. márc. 15. 09:31
 10/52 anonim ***** válasza:
96%
Hű, a kommented alapján nagyon-nagyon sajnálom a lányodat... szánalmas vagy... Remélem, a lányodnak lesz annyi esze, hogy nem foglalkozik veled.
2011. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!