Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik elnyomó kapcsolatban...

Akik elnyomó kapcsolatban élnek, miért "partnerek" benne?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdéssel találkozom itt, amikor (főleg nők) panaszkodnak, hogy a partnerük lelkileg és/vagy fizikailag megalázza, lehetetlen helyzetbe hozza, bántalmazza őket.

Közben a leírásokból kiderül, hogy pl. a pasi fintorog az ételre, akkor nekiállnak és csinálnak neki mást. Tehát valahol együttműködnek a játszmában.

A kérdésem főleg arról szól, ahol csak lelki terror van, mert azt még meg tudom érteni, hogy a fizikai bántalmazástól való félelmében valaki megtesz olyat is, amit egyébként nem tenne.


2011. márc. 15. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én meglátásom szerint és van ismerettségben is ilyen, szóval nincs bátorságuk lelkileg és félnek a következményektől. Ismerősöm már négy és fél éve elvált nő, és a férje még mindig odajárogat meg ilyenek, max egy hétre békén hagyja, miután "megbeszélik" hogy ő már nem akar tőle semmit sem, utána meg mint egy bolond megy, így nem hagyja élni. Nemrég elverte pedig, de "megbeszélték" és folytatja tovább az idióta pixa. Hát ha ez kell, akkor kapja ezt.
2011. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azért mert sokan félnek. Vagy nincsen önbizalmuk, és azt hiszik más nem szeretné őket. Ezért inkább maradnak egy sz*r kapcsolatban, minthogy egyedül legyenek. Például múltkor is írt ide egy nő, hogy majdnem megfojtotta a "párja" a párnával. Én sosem értettem az ilyeneket. Mondjuk én elég önálló személy vagyok, hál' istennek nagy a szám, úgyhogy engem nem szeretnek az ilyen elnyomók/zsarnokok. Csak a (lelkileg/testileg) "gyenge" nőket lehet elnyomni.
2011. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. Hát igen, de ezek a nők meg sokszor azért belekezdenek egy kapcsiba vagy a meglevő mellett vagy anélkül kihasználják érzelmileg a másikat, a xarnak meg tűrnek, és végül kinek a faxára száll vissza a madárka? Hát azéra, aki üti, veri. És ez is tapasztalat. Hozzáteszem a jónak meg baxnak odaadni magukat. Minek is? Na ennyit erről.
2011. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiányban szenvedő, lelkileg gyenge nők hagyják hogy lelki vagy testi terrorban tartsák. Félnek attól, hogy egyedül nem fognak boldogulni. Nem mernek lépni. Én 4 éve léptem ki egy hosszú házasságból, pedig sem lelki sem fizikai terrorban nem volt részem. Egyszerűen nem akartam tovább senki cselédje lenni, hiányzott valami az életemből. Azóta ő a legjobb barátom. Csak barátom! Házastársnak nulla volt, barátnak a legjobb! Van egy barátnőm, aki már három gyereket pottyantott az állat urának. Már az első után mondtam neki hogy mindenben segítek neki csak hagyja ott. (ott nemcsak fizika bántalmazás van, hanem szex is, ha akar, ha nem + lelki terror minden egyes nap)Annyira fél tőle, hogy inkább legyen minden úgy, ahogy az ura akarja. Művelt, kedves, okos, rendes nőről beszélünk, akinek a családja a mindene. Egyszerűen csak nem hisz önmagában. :(
2011. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A fizikai terrort megértem, mert - bár soha nem voltam ilyen helyzetben - lehet, hogy két pofon után félelemből bármit megtennék.


De amikor a férfi elhanyagolja a nőt, vagy a gyerekeket is, anyagilag, érzelmileg kihasználja.... akkor miért nem lépnek a nők? Főleg, ha nem áll fenn a fizikai retorzió veszélye.

2011. márc. 15. 10:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Az első házasságom 3 hónapig tartott! Tudod miért? Mert rögtön az ELSŐ pofon után otthagytam!!!! UTÁNA mondták el az ismerősök hogy az első feleségét 8 hónapos terhesen megrugdosta! Szép kis ismerősök.... (én voltam az előző hozzászóló is)
2011. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te biztosan pasi vagy :)


Szerintem ha már van gyerek és még csak 1 éves a nő nem igazán ugrálhat, mivel a gyes ből vagy a gyedből nem lehet megélni, úgy hogy mellette még fizeted az albérletet és a rezsit is tök egyedül... munkahelyre sem szokás már gyerekes anyukát felvenni sőt még visszavenni sem... sajna ehhez a képlethez a vállalkozók, vállalatok is igencsak hozzájárulnak...


szóval szerintem csak anyagi megfontolásból

2011. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, nő vagyok. Ezért is tartom furcsának, mert nem tudom magamat ilyen helyzetben elképzelni.
2011. márc. 15. 10:51
 9/14 bettineni ***** válasza:

Leteznek martir tipusu szemelyisegek, akiket az ilyen kapcsolatok vonzzanak.

Ezen elmelet szerint, bar latszolag szenvednek, tulajdonkeppen energiat nyernek a martir szerepböl. Ez nem tudatos döntes a reszükröl.

2011. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy igazság, hogy ha sokat mondod valakinek, hogy semmire sem jó, senkinek sem kellhet, akkor előbb-utóbb elhiszi. Ezek a nők már teljesen értéktelennek tartják magukat és nem hiszik, hogy a férjükön kívül bárki más elviselné még őket. Félnek attól, hogy egyedül maradnak majd végül és nem tudnak úgy élni sem anyagilag, sem érzelmileg.
2011. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!