Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy a gyerekeitek egészségesen táplálkozzanak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
17 éves lányom édesítőszerrel issza a teáját, nem eszik kenyeret, vagy ha igen, akkor teljes kiőrlésűt. Nem iszik alkoholt, nem dohányzik, nem iszik szénsavas,magas cukortartalmú italokat, néha eszik csokit, de az is jó minőségű, magas kakaótartalmú. Sok zöldséget fogyaszt a hús mellé. Gyerekkora így neveltem, ezért egy egészséges, jó alkatú, szép lány.
2011. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a saját étkezésemre is odafigyelek, természetes, hogy a gyerekeimet is így nevelem. Nem hiányzik nekik se a csoki, se a McDonalds. Ha elmegyünk egy boltba, nem sírnak utána.
2011. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mivel mi is viszonylag egészségesen táplálkozunk ezért ők is. a szülőnek kell példát mutatnia és nem csak prédikálni. nálunk a zöldség köret a megszokott, gyümölcsöket is rengeteget eszünk édességet meg csak módjával, akkor is inkább házi készítésű nem pedig bolti cukorbombák. fehér kenyér helyett csak rozskenyér van itthon. a sport pedig heti többszöri rendszerességgel része az életünknek. ha ebben nőnek fel ezt tartják majd természetesnek.
2011. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

én úgy vagyok vele, hogy természetesen táplálkozzon egészségesen. De ne akarjuk már legeltetni a gyereket....

Mint pl egyik volt osztálytársam húgának, 3éves kora óta étrend táblázata van, hogy melyik napokon mit ehet.. azért könyörgöm..

Igen is had egye meg azt a csokit, ha jól esik neki, nyilván nem állandóan csokit enni. De kisöcsém mindennap eszik édességet, hisz gyerek, látja másnál is a suliban természetes, hogy megkívánja. És én sem fogom megvonni majd a gyermekemtől, erre azt mondják anyáék, hogy nekik gyermekkorukban bizony alig alig jutott édesség és sokszor nagyon kívánták, de mégsem volt. Most, hogy nekünk meg kis tesómnak megtudják adni,igen is nem fogják tőle/tőlünk megvonni.


Én nem igazán szeretem az édességet, de kis tesóm nagyon. Nyilván nem ezt eszik egész nap, mellette ugye ott a főtt tápláló étel is, de ha megkívánja, akkor igen is megkapja.

2011. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!