Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm lánya (15 éves) 5...

A barátnőm lánya (15 éves) 5 hetes terhes, de az anyja még nem tudja, mert nem meri elmondani. Mivel elvált az anyuka, odaadhatja a gyámhivatal az apának a lányát? És születhet egészségesen a gyerek?

Figyelt kérdés
2007. nov. 2. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom mennyire fejlett egy 15 éves lány,de valószinűleg ki tudja hordani a babát ha igy döntenek.

Mindenképpen segitségre lesz szüksége,de ha az anyukája mellette áll nem hinném hogy a gyámhivatal elvehetné a babát.

2007. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nem adja oda a gyámhivatal semmiféleképpen az apának a lányt,miért adná oda?Ha van a családnak rendesen jövedelme,akkor nincs gond.Azért irom ezt,mert ha megszületik a baba,akkor a babának is a 15 éves lány édesanyja lesz a gyámja.Remélem érthető amit leírtam!Természetesen születhet egészséges gyermeke,már 12-13 évesen is szülnek egészséges babát!
2007. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt én irtam: Nem a babát hanem a lányt akartam irni!
2007. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Mielőbb el kéne mondani az anyukának mert most még talán lehet segíteni.Mindenképp tudnia kell róla.
2007. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szia! Most 26 éves vok és 15. születésnapomon szültem a fiamat mindketten egészségesek vagyunk! emiatt ne aggodj. attol függ ki lesz a gyámja hogy az apa is 18év alatti-e?,mert ha nem akkor ő lesz az.viszont ha nem vállalja akkor a "nagymami" lesz a gyám.Nehéz helyzet de ha jo a kapcsolat az anyujával akkor meg lehet oldani mindent!!! sok sikert nektek:)!
2007. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet, az tény. Amennyiben az anya megengedi, hogy megtartsa a gyermeket a lány és annak ő lesz a gyámja, nem hiszem, hogy a bíróság átküldené a lányt az apjához a bébi meg maradna az anyánál, hiszen a lány és a baba egy család lesznek és nem szakíthatja szét épeszű ember.

Másrészt viszont fontos tudniazt is, hogy azthiszem a törvényszerint a lány anyja rendelkezik a lány testével, olyan értelemben, hogy ha nem akarja hogy az a gyerek megszülessen abortuszra is kötelezheti a lányát, a 12.ik hétig. Tehát ha olyan az anya habitusa, de a lány szeretné a babát, akkor érdemes később szólni, bár azthiszem az orvos már előtte beszélhet az anyával, nálunk is ezt tette volna ha nem én szólok pedig 17,5 voltam.

De a legtöbb amit Te tehetsz, az az, hogy felvilágosítod a lányt, hogy mivel jár egy gyerek, nem csak aranyos és lehet vele babázni stb. Hanem komoly feladat egy életen át, ahol lesznek nagyon szép percek is és nagyon nehezek is. S természetesen még az eleén le kell tisztázni a kispapával is a játékszabályokat. Nem feltétlen kell össze kötni az életüket, sőtt ilyen fiatalon talán nem is érdemes, (mondjuk erre is ellen példa vagyok, mert mi azóta is jól megvagyunk), de mind az anyagiakból, mind a "nevelésből" ki kell vennie a részét.

Sajnos a leendő nagymama számára ha olyan volt az exférje tartogathat kellemetlen perceket az eset, hisz a férj jöhet azzal, hogy nem tudott vigyázni a rá bízott közös gyerekre, de szerintem ha nála van a lány ez akkor is bekövetkezik...

2007. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az anyának azonnal el kell mondani a dolgot, hogy legyen idejük megbeszélni mi legyen a baba sorsa.szer.te is megtehetnéd, nem baj ha a gyerek megorrol.később talán meg is köszöni, hogy nem egyedül kellett döntenie egy ennyire nehéz kérdésben.Az sem ártana ha a fiú szüleivel is leülnének beszélgetni , hiszen ehhez ketten kellettek.
2007. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Tudod, ha neked el merte mondani, hogy terhes, akkor neked el kellene mondani, hogy ez mivel jar miutan kitolta a babat. S hogy egy eletre tonkrevagja magat ezzel...es ami nagyon fontos, hogy nem kellene 15 evesen papast-mamast jatszani mert az is kovetkezmenyekkel jar...ne haragudj, annyira pipa lettem, meg vagyok ha ilyet olvasok. 15 eves azt sem tudja sajat magat hogyan tartsa el de az elvalt anyukaja az tartsa el a kolykevel egyutt? Tudom, hogy ez nem segit ebben az esetben - ugy ertem ez a duhonges, - de akkoris. Terjen mar eszhez!...es te is. Alljatok ele az anyukanak es mondjatok el, hogy a kislanya nem szuz tobbe. Senki nem fogja a gyereket elvenni es szerintem a lany apja meg orulni is fog, hogy nem kell magahoz vennie a lanyat - hiszen annak elotte mar siman otthagyta a sajat gyereket minek akarna meg egy bogomasina ujszulottet is maganak....?

En ha az anyja lennek, nem engednem, hogy mnegszulje az biztos. Szemet dolog vagy sem. Vagy ha megszuli, tartsa el a meggondolatlan tetteert vallalja a feleloseget 15 evesen.

Sok szerencset!

2007. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
az anyanak tudnia kell,mivel valoszinuleg alany meg iskolas ha egyaltalan az,igy a mamainak kell eltartania az uncsikat is,ami egy fizetesbol meglehetosen nehez.jo lenne ha az apuka is a kepbe kerulne mert mint irtak ha 18 folotti o a gyam,apasagit kell alairnia,ha nem akarja oket fizesse a gyerktartast mert szukseg lesz ra.es ha kevesebb 18nal az o szuleinek is joga van a gyamsaghoz,mert a koltsegeket is egyutt kell allniuk,ha mar a babat a kisfiuk csinalta,hiszen az o unokajuk is akkor is ha az apa nem akar veluk lenni.egyebkent a szulok beleegyezesevel szerintem ossze is hazasodhatnak,minden okuk megvan ra.es ha terhes orvosi vizsgalatokra van szuksege,azt pedig a szulo beleegyezes nelkul nem vegzik el.masreszt meg jobb elobb megmondani,mint kesobb mikor az anya csak a novekvo pocit latja.
2007. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
97%

Én úgy tudom, hogy 16 éves kortól lehet házasodni szülői bele egyezéssel, de nem tartom jó ötletnek. Azt annál inkább, hogy megpróbálják együtt, de minek ahhoz a papír? Sajnos nagy az esélye, hogy csak egy elvált nővel lenne több... Szerintem a házasságnak csak akkor van értelme ha valóban mind a 2-en akarják, és nem csak a gyerek miatt. Láttam én már depressziós anyát aki hasonló körülmények között ment férjhez, lelkileg nagyon megviselte, hogy egy olyan valakivel kell élnie akit nem szeret. A babája az első olyan együttlétekor fogant, ami nem túl jól sült el... és baba is lett belőle. S bár a babát szerette nagyon, jól el is látta, nem volt jó neki az élete. Egy kezén megtudja számolni (és nem is kell minden ujja), hogy hányszor volt együtt a férjével a 2 év házasság alatt úgy, akkor sem ő akarta.

A gyereket nem bánta meg, ügyesen ellátta és el látja a mai napig, de a házasságot nagyon, de az anyja kényszerítette... Azóta teljesen új életet kezdett és már sokkal boldogabb, új férj és már vele is van közös gyereke, de egész más indokkal házasodtak össze.

Egy másik hozzá szólótól kérdezném, aki azt írta nem engedné hogy az ő lánya megszülje: Hogyan néznél bele a gyereked szemébe, ha valami balul sülne el a műtétnél, ami ilyen fiatal nőkkel, nem szült méhnél kaparáskor gyakran megesik? Nem feltétlenül ő a hibás, hogy ez elő fordult, de még nem is a szülő, szerintem társadalmunk jelen normái, valamint a média, persze, hogy az emberek egyre fiatalabban érdeklődnek a sex után, hisz a csapból is ez folyik...

Nem feltétlen kell megölni azt a kis embert. Főleg ha az anyja megérti, hogy milyen feladatai vannak és ezt vállalja. Szerintem ebben a helyzetben az is megérthető, hogy 1-2 évig a szülei is segítik. Gondoljunk csak bele hány olyan nő van aki még 20-30 évesen sem a saját seggén carik, hiába van már családja, a szülei mégis mindent alá tesznek...

Másfelől, ha megszüli örökbe is adhatja vagy ilyesmi, (mondjuk nekem nem lenne szívem), de akkor sem kell megölnie.

2007. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!