Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokkal...

Miért van az, hogy sokkal egyszerűbb koplalni, mint normálisan diétázni, egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés

Az utóbbinak sokkal lassabban van eredménye, és sokkal könnyebb hibázni (csak egy kis ezt meg azt megengedek magamnak, az még nem baj).


Már egy ideje tartom az öt étkezés, szénhidrát délelőtt, este fehérje sok zöldség, sok fehérje, semmi finomított cucc, sok mozgás dolgot, és rohadt lassan jönnek az eredmények, persze azért is, mert időnként megcsúszok.

Valahogy sokkal egyszerűbb lenne, kisebb önuralmat kívánna valami hülye káposzta leves kúra. Azt sokkal könnyebb lenne tartani, és gyorsabban lenne eredménye. PEdig az eszemmel tudom, hogy hülyeség, és logikusan a koplalásnak nehezebbnek is kéne lennie, de valamiért mégis könnyebb útnak tűnik. De miért vajon?


2011. okt. 18. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez igaz!

A napi 5x vagy több étkezésnél,az agyunk egész álló nap csak a kaja körül forog,mit kéne hogyan enni,állandóan a konyhába mászkálunk. És így ugye könnyen elcsábulunk. A koplalásnál meg egyáltalán nem gondolunk a kajára így nem kívánjuk.kb 3 nap mulva ezt megszokja a szervezet és már egyáltalán nem is éhes az ember.

2011. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*sokkal könnyebb hibázni


Nem igaz. A legnagyobb hiba lenne koplalni, mert VISSZAJÖN. Az eredmény (ez igaz!) gyorsabban jön, DE gyorsabban is megy.

2011. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első igazad lehet, tényleg az a baj, hogy így egyfojtában a kaján jár az eszem. Mielőtt áttértem az új életmódra esköszöm sokkal kevesebbet ettem, csak ugye sokkal egészségtelenebbül, most mégis sokkal többször vagyok éhes.
2011. okt. 18. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:

nem kéne egész nap a kaján gondolkodni, ez nem tűnik egészségesnek.

koplalásnak nincs gyorsabban eredménye, ha tudnánk afrikaiul akkor rohadt sok embert megkérdezhetnénk erről.

még a leghülyébb fogyókúrázó sem akarna glikogént -vizet- és izmot veszteni, ha tudnának gondolkozni. koplalással pedig tudod, hogy java részt csak ez van.

2011. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Lehet, hogy sokkal lassabban van eredménye, de előbb-utóbb a szervezeted meg is hálálja az egészséges életmódot. Ha koplalsz, csak tönkreteszed a szervezetedet, én ilyenkor elgondolkodnék, vajon megéri pár pluszkiló miatt tönkretennem magam egy életre, vagy inkább kivárom, hogy végre lassan, de egészségesen lefogyjak és még a bőröm se maradt löttyedt, nem hízom vissza pár hét alatt a kétszeresét annak, amit leadtam és ez még csak az esztétikai része :)

14/L

2012. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!