Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy 20 éves otthon él,...

Ha egy 20 éves otthon él, tényleg bármit megtehet, mert "felnőtt ember"? Másoknál ez így működik?

Figyelt kérdés

Szóval másnál nincs olyan, hogy beleszólnak, hogy vegyél fel még X pulcsit, mert megfázol / most nem mehetsz ki, mert hideg van / most nem mehetsz biciklizni, mert sötét van / csak városon belül biciklizhetsz / stb. Állandóan az megy, nem csinálhatok semmit, mert mindentől valami bajom lesz...


Ez másoknál hogy van? Csak mert olvasom itt mindig, hogy az ilyen korúakra mindig azt írják, hogy a szülőnek semmi beleszólása nincs már, azt csinál, amit csak akar... Ez most komoly?! Vagy ez olyanokra vonatkozik, akik külön élnek és/vagy dolgoznak?


2011. márc. 15. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

hát engem elengednek helyekre attól függ h világos vagy sötét van, csak azt mondják hogy vigyázzak magamra. az öltözködést meg megszoktam kérdezni legtöbbször anyutól, mert inkább vastagabban öltözök fel minthogy beteg legyek.de igazából azt veszem észre h kezdenek leszokni a nem engedlek el" szövegről :D

L*-*

2011. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Fokozatosan le kell állítani őket és akkor gy idő után már nem szólnak bele.
2011. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Ameddig otthon élsz, addig beleszólhatnak abba, hogy kiket viszel haza, hajnalig bömböl-e a zene a magnódból, részegen fetrengsz-e a küszöbön, kivered-e a falat a szobádban mert neked úgy jobban tetszik, és hasonló dolgok.

Ameddig nem adsz pénzt a közösbe, addig abba sem nagyon van beleszólásod, hogy mi legyen az ebéd, milyen színű legyen a plafon a nappaliban, stb.

De abba, hogy mikor mégy biciklizni, mit veszel fel, mikor mégy szórakozni, mit olvasol, mikor tanulsz, abszolút nincs beleszólásuk 20 évesen..

Szerintem lehet normálisan együtt élni, teljesen elfogadhatók azok a dolgok, amiben korlátozva van az ember, de ha ezt a kevés szabályt sem képes betartani, akkor mindkét félnek jobb, ha a gyerek elköltözik és megtanulja fenntartani magát.

2011. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
Csak féltenek, kicsi fiuk/lányuk vagy még:-) Egyébként aki 20 évesen el tudja tartani magát, külön él, az valóban azt csinál, amit akar.Senki se szól bele.Ez is tud olyan borzasztó lenni, mint az örökös aggódás.
2011. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Én 23 vagyok, szüleimnél élek (vagyis Pesten albérletben, de hétvégente otthon vagyok). Nekem elég sok szabadságom van, igaz, nem is csinálok hülyeségeket. Mivel a saját keresetem elég alacsony (egyetem mellett néha dolgozok), ezért elég erős lenne azt mondanom, hogy a szüleimnek nincs beleszólása az életembe. De ez nem csak a pénz miatt van így. Ők a szüleim, ők neveltek fel, ha mondanak/tanácsolnak valamit, azt megfontolom és döntök. Ez akkor is így lesz, ha már teljesen saját lábon fogok állni.
2011. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is voltak ebből problémák, de én megoldottam azzal, hogy mondtam, hogy tudom, hogy hideg van, de felöltözök, és úgy nem fázok, tudom, hogy sötét van, de teszek lámpát a biciklire, meg veszek fel láthatósági mellényt, és mentem. Hiába mondták, hogy ne menjek, én elmentem. Nem kértem már engedélyt arra, hogy elmehessek, hanem bejelentettem, hogy elmegyek, meg szoktam mondani, hogy hova és kb. mikor jövök, de ezt a saját érdekemben tettem, mert a mai világban bármikor történhet az emberrel valami, és így tudták, hogy merre kezdjék a keresést. Én úgy éreztem, hogy 20 évesen már elég nagy vagyok ahhoz, hogy fel tudjam mérni, hogy mi veszélyes rám nézve, és mi nem, és eszerint cselekedtem. Mondjuk nekem természetes volt, hogy nem csinálok hülyeséget (drog, lopás, nem ülök be részeg sofőr mellé stb...). Mondjuk így a szüleim pár alkalom után leszoktak arról, hogy különösebben beleszóljanak a dolgokba. Mióta külön élek a barátommal, azóta is azért, ha messzebbre indulunk/indulok (tehát elutazunk nyaralni vagy kirándulni), nekem természetes, hogy szólok a szüleimnek, hogy legalább város szintjén tudják, hogy merre járok.
2011. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

amíg a szülőknél laksz, INGYEN (!!!) addig úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek.


ellenkező esetben az utcán tágasabb.

2011. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 21 éves a fiam.Itthon lakik.

Mivel tanul és mellette dolgozik,így saját élete van.Én nem szabom meg,hogy mikor hova megy,de elvárom,hogy este telefonáljon haza,hogy mikor érkezik vagy ha máshol éjszakázik akkor mondja meg..Nem azért mert ellenőrizni akarom,hanem mert ne aggódjak feleslegesen..HA tudom,hogy házon kívül alszik akkor rendben,nyugodt vagyok,bezárom az ajtót,és lefekszem..A bizonytalanság egy szülőnek iszonyú kín.A biciklizésről nem tudok írni,mert a fiam nem biciklizik..Ő inkább ha kell ha nem focizik..De ez nem gond,,A sport mindig jó ha részese az életünknek..Ezt is ő tudja mikor menjen..Hiába mondanám,hogy ne menjen focizni mert esik az eső..ha menni akar akkor úgyis elmegy..

A fiam bár soha nem kértünk,szó nélkül beszáll a kajába,és rezsibe..(bár a pénzt amit ad,számlán gyűjtöm,hátha egyszer szüksége lesz rá...de ez az én titkom)

Így hogy anyagilag is kiveszi a részét megint nem szólok neki,hiszen evvel is igazolja,hogy felnőtt,felelősségteljes ember..Megfőzök neki,és ha éhes lejön enni,ha nem éhes akkor nem eszik..De nem erőltettem,hogy "márpedig ebédidő van enni kell!"

Az öltözékébe már évek óta nem szólok bele.Régebben eljött az idő amikor elmondta,hogy ő tudja mit szeretne hordani és én ezt tiszteletben tartom.Nem egyforma az ízlésünk,és én semmi kivetnivalót nem találok az öltözékében.Így ő maga dönti el hogy öltözik fel..Néha van amikor én is mondom neki,hogy vegyél fel pulcsit mert hideg van..De ha úgy dönt nem veszi fel akkor sem tudok semmit csinálni..Én szóltam,hogy fázni fog...De ez is csak egy megrögzött anyai ösztön..ugye az anyuka öltözteti a gyereket és néha bennünk van,hogy "JAj..nehogy megfázzon"

2011. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk komoly,hogy a szülő nem szól bele,hogy a felnőtt gyereke mit csinál /amíg az keretek közt van!!/

Falusi bige vagyok. Már 10-en évesen se mondták meg,hogy mit tegyek,vagy ne tegyek-bár nem is volt velem soha gond. 16 évesen Anyám elé állhattam,hogy szeretnék dohányozni,és nem volt ellenvetése,csak annyit mondott,hogy "csak mértékkel,kislányom". -azóta leszoktam a cigiről!! :D

19 évesen elkezdtem dolgozni, haza adtam amit gondoltam a fizuból, jöttem mentem ahova akartam, de szóltam hogy most ide megyek,oda megyek, csak holnap jövök mert bulizni megyek.. Szintén 19 voltam,mikor össze ismerkedtem a párommal,és össze is költöztünk. Legkisebb gyermekük ként is úgy kezeltek,ahogy kellett.. el tudtak engedni.

Soha nem mondták,hogy ne menjek,vagy kevés lesz a ruha ami rajtam van...


Üdv! 24/L

2011. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg magad is elég önállótlan vagy még, ezért csinálják így. Próbálj meg felelősebben viselkedni, pl. ha hideg van, akkor vedd fel magadtól a pulóvert, és ha szól, akkor mutasd, hogy "már felvettem". Ha látják, hogy felelősen viselkedsz, akkor le fognak szokni arról, hogy szóljanak az ilyenekért, mert látják, hogy magadtól is tudod, mit kell tenned. Valahol tulajdonképpen ebben nyilvánul meg a felnőttség.
2011. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!