Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi idős volt mikor férjhez...

Ennyi idős volt mikor férjhez ment. Akkor felnőttnek tekintettem, de magam nem érzem annak. Miért?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. A nővérem 10 évvel idősebb tőlem. Ennyi idős volt az esküvőjekor. Akkoriban úgy éreztem, hogy ő már egy igazi felnőtt, de a mai napig úgy látom őt ha megnézem a videót az esküvőről. De magamat nem érzem annak. El sem tudnám képzelni, hogy már férjnél legyek. Ő akkor még főiskolás volt, szóval nem dolgozott, én is ugyanígy vagyok. Szóval semmivel sem volt felnőttebb mint én, de közben mégis így érzek. Miért? Éretlen vagyok?
2011. márc. 15. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy, mivel ő 10 évvel idősebb nálad persze hogy 10 évesen felnőttnek nézted. És bőven van még időd felnőni meg férjhez menni.
2011. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A mai fiatalok később érnek. Ez elsősorban az (túl)iskolázottságnak köszönhető, hogy a szülők nem lökdösik ki a gyereket, hanem tanulásra bírják, ezáltal később érik mindenki. Régen 20 évesen már izgultak a csajok, nehogy pártában maradjanak, most meg.... !
2011. márc. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy éretlen lennél. A férjhez menés nem tükrözi az érettséget. Szerintem a házasságot nem kell elkapkodni. Gondolom barátod van, vagy el tudod képzelni, hogy legyen párkapcsolatod. Ha megtalálod az igazit, akkor úgyis jön magától a házasság utáni vágy.
2011. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert mindenki mas es egyebkent is, az teljesen mas, amit te kivulrol erzel, mint ahogy o erez. O a novered, felnezel ra, picit idealizalod is valoszinuleg es ezert gondoltad, hogy nalad erettebb volt, hisz annyi evvel idosebb nalad. Ettol meg nem vagy eretlen. En is 21 evesen mentem ferjhez es ha vissza gondolok, sok mindenben nagyon gyerek voltam meg akkor, de az elet megedz es felnosz aprankent.
2011. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor általános iskolában alsós voltam, a felsősök szörnyű nagynak tűntek. Amikor az lettem, nem éreztem, hogy az lennék, na de a középiskolások... na ők már tényleg nagyok, egész felnőttek. Szakközépben meg nem értettem, miért gondoltam így, hiszen a felsőoktatásban levők igazán a felnőttek. Fősulin ehhez hasonlóan magamat nem éreztem olyan felnőttesnek, sőt még most, 31 évesen, egy 3 éves gyerekkel sem érzem azt, hogy nagyon felnőtt lennék. De hogy milyen fiatalok ezek a főiskolások! :)))

Egyrészt azért láttad nagynak, mert idősebb, és ez mindig így lesz. Másrészt lehet, hogy ő kicsit komolyabb felfogású, vagy csak hamarabb találta meg az igazit, és ezért ment férjhez. Ne aggódj azon, hogy éretlen vagy, kérdezz meg egy 10 évest, és azt mondja, hogy te már olyan komoly nagy felnőtt vagy, nem gyerek.

2011. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felsőben mindig arra gondoltam, hogy mennyire felnőttek a végzősök.. Most én is az vagyok, és nem is értem, miért gondoltam ezt:D Olyan fiatalnak érzem magam, szinte gyereknek. Csomószor gondolkozom mondjuk, hogy vajon a mostani kicsik is így látnak-e minket:D
2011. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!