Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb: gyereknek vagy...

Mi jobb: gyereknek vagy felnőttnek lenni? Kérlek, indokold meg választásodat!

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

én szeretnék megint gyerek lenni. Mi dolgom volt? Tanulnimrendet csinélni itthon és ennyi.

Most meg dolgozhatok,az egész fizetésem le adhatom itthon kifizessük a tartozásokat amit apám itthagyott a nyakunkon és megtudjunk éálni.

2011. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Felnőttnek jobb lenni, mert akkor megteheted azt, amiről gyerekként csak álmodoztál.
2011. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Én mindkettőt szeretem. A gyerekeknek nincsenek gondjai nem kell idegeskedniük a számlán vagy hogy elég a pénz stb.

A felnőttek viszont hozhatnak önálló döntést anélkül hogy bárkinek is magyarázattal tartoznának.

2011. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.


Gyerekként sokmindent nem tehetsz meg amit akarsz, nem dönthetsz szabadon dolgokról, stb.


Felnőttként meg felelősséged van, nem csak a tanulás és a rendrakás hanem egy család eltartása, munka, háztartás, stb.


Furcsa ha valaki csak az érem egyik oldalát látja...hiszen mindkettő életben vagy jó és rossz is.

2011. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 poiu ***** válasza:
100%
Az jó, amikor jól érzed magad. A kamaszkor tud nagyon zűrös lenni... Visszagondolva nekem nagyon jó volt 0-15 között, tűrhető 16-24 között, és utána megint nagyon jó, kíváncsi vagyok, meddig. A gyerekek gyakran többet dolgoznak, mint sok felnőtt. Suli, lecke, felelősség. Sok felnőttnek olyan a munkája, hogy nem is gondol rá, ha vége. Onnantól szabad. Gyerekként nem éreztem ilyen szabadnak magam.
2011. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Most ezért utálni fogsz, de nem tudok határozottan állást foglalni.


Gyereknek lenni azért jó, mert egész nap játszol, tanulsz, kiszolgálnak a felnőttek. Sokszor visszavágyom az oviba. A hátránya az, hogy mindenki hülyének néz, holott sok mindent megértesz, amit a felnőttek nem gondolnának, helyetted döntenek, ami nem biztos, hogy mindig a legjobb.


Felnőttnek lenni azért jó, mert tulajdonképpen bármit megtehetsz, ebből adódik az egyik hátrány is, hogy felelned kell a tetteidért. Szeretem a felnőttségben, hogy határtalanul szerethetem a párom =o)! Dolgozhatok, ebből kifolyólag azt veszek meg magamnak amit akarok! Vannak saját döntéseim, így nem kell másoktól függenem! Hátránya az, hogy sok gondot magamnak kell megoldanom.

2011. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
a másodikkal értek egyet:) most tini vagyok, ami pont a kettő közt van. látom a rossz anyagi helyzetünket, a sok veszekedést, de még sem tudok tenni semmit, mert "gyerek" vagyok. szeretnék már végre új életet kezdeni, segíteni a szüleimnek, de még tanulnom kell. szóval én a felnőttre szavazok.
2011. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen gyereknek. Nincs felelősség, hajtás stb. napi gondok.

Most itt ülök immár két éve munka nélkül-igaz ebből 8 hónap tanfolyam volt- és szívom a gázt. Öreg vagyok, nincs diplomám, nincsenek kapcsolataim, nem vagyok mutatós és még sorolhatnám. Nálam 1000x hülyébbek írnak le akik egy napot sem dolgoztak még végig úgy tisztességesen az életben. Hol voltak ezek a problémák gyerekkoromban? Sehol! Kis gyerekes hasfájások azok voltak. Még jó hogy nincs gyerekem. Most ő is szívna és azt mondaná: kár hogy nem vagyok felnőtt most dolgozhatnék és segíthetnék neked. Szóval nézőpont kérdése is lehet attól függ ki milyen helyzetben van és azzal elégedett-e. Na ezt jól megkavartam. Mindenesetre a gyerekkorom szebb volt mint ami most van.

2011. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hogy gyerekként azért nem vehetek meg mindent mert nem a saját keresetem, felnőttként meg azért nem vehetek meg mindent mert nem keresek olyan sokat.
2011. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
86%
Én 11 vok és már az anyagi helyzetünkön gondolkozom.Spórolok mint az állat.Ilyen részről én már felnőtt vok.
2011. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!