Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogom valaha felnőttnek...

Fogom valaha felnőttnek érezni magam? Van egyáltalán ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Felnőttektől kérdezem, nektek megváltozott valami valamikor? Mármint ugye érzésekre gondolok.


Én most 26 évesen ugyanúgy érzem magam mint ezelőtt bármikor. Nem érzem hogy felnőttem.

Vagy ha megnézem a fényképeimet, mostanit és 10 évvel ezelőttit nem látok változást. Mások sem látnak változást. Általában 17-nél többnek senki nem nézett még. Talán emiatt lehet hogy nem is érzem magam többnek?


Vagy nem is létezik ilyen "felnőtt vagyok" érzés?


2011. márc. 1. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalataim szerint 3 dolog teszi felnőtté az embert: - elköltözik a születitől, önálló életet él

- gyermeke születik

- elveszíti a szüleit

44/N

2011. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha döntened kell, és azt a döntést, következményeivel együtt fel tudod vállalni.

Szüleiddel laksz? Ha különköltöznél, az gyorsítaná a folyamatot.

2011. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem is sokan talán túl komolynak ,túl felnőttnek tartanak...ettől függetlenül közel sem érzem magam annak.majd ha megtudok állni a saját lábamon könnyebb lesz ez az "érzés".Ergo jól mondják a többiek önállósodás a lényeg.Az elszakadás természetes folyamat sztem és a felnőtté válás része.Hogy ne a szüleinktől függjünk.
2011. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó dolog, ha egy kicsit mindíg gyermek maradsz!
2011. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzed, kezedben a sorsod. Amikor nem kened senkire a tetteid következményeit. Amikor nem a körülmények irányítanak, hanem Te. Amikor megtanulsz megbocsátani, alkalmazkodni, elengedni olyasmit is, ami kedves neked.
2011. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én nem is akkor éreztem, hogy felnőtt lettem, amikor gyerekem született, hanem akkor, amikor először lett beteg. Egy addig elképzelhetetlen aggódást éreztem érte.
2011. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én azóta érzem magam felnőttnek mióta dolgozom. Igaz, még a szüleimnél lakom, de a döntéseim már önállóak, és a szüleim is felnőttként kezelnek.

Amíg diák voltam, gyereknek éreztem magam.

22/L

2011. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, férjhez mentem, régóta külön élek a szüleimtől, mégsem érzem magam felnőttnek.

Talán ez megváltozik akkor, ha majd végre gyermekük születik, de most ezt nem tudom elképzelni.

2011. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Akkor leszel felnőtt, amikor elfogadod a halált.


Van, aki soha nem nő fel. Ez ilyen.


Aki elfogadja, hogy egyszer majd meg fog halni, belegondol, de már se el nem hessegeti az ezzel járó rossz érzést, sem le nem tagadja, hanem igenis képes magára vonatkoztatni, hogy "egyszer majd meghalok" és ezzel együtt tud vidám, boldog ember lenni, az a felnőtt ember. (És igen, ez sokszor akkor jön csak el, amikor elveszítjük a szüleinket, és felfogjuk, hogy a természetes sorban mi leszünk a következők, akik majd elmennek.)

2011. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én sem érzek magamban változást már vagy 13 éve (26L), pedig már külön élek tőlük. A régi képek és a tükör pedig egy rörök probléma: miért változtam meg külsőleg, hiszen belül ugyanaz vagyok? Persze ez csak költői kérdés.

Önbizalomhiány miatt is lehet, nekem sincs sok. Sok 16 évest "felnőttebbnek" érzek magamnál (öltözködés, önbizalom, stílus).

Talán egyszer megtudjuk :-)

2011. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!